Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

ikutayozturk

Anfänger

• »ikutayozturk« ist der Autor dieses Themas

Beruf: Öğrenci

Hobbys: Bilgisayar oynamak

• Nachricht senden

1

Donnerstag, 13. Mai 2004, 19:45

İnsanları nasıl dinine bağlayabilirim?

Arkadaşlar benim günümün çoğunu geçirmek zorunda olduğum yerde bir sure bile bilmeyen insanlar var. Bu insanları nasıl dinine bağlı birer insan haline getireyim :?: Bu insanlar dini konuda bir şey dedim mi ciddiye almıyorlar ve bana yobaz diye takılıyorlar. Ben bu insanlara olayın ciddiyetini nasıl anlatayım?

2

Freitag, 14. Mai 2004, 18:41

Re: ınsanları nasıl dinine bağlayabilirim?

Zitat von »"ikutayozturk"«

Arkadaşlar benim günümün çoğunu geçirmek zorunda olduğum yerde bir sure bile bilmeyen insanlar var. Bu insanları nasıl dinine bağlı birer insan haline getireyim :?: Bu insanlar dini konuda bir şey dedim mi ciddiye almıyorlar ve bana yobaz diye takılıyorlar. Ben bu insanlara olayın ciddiyetini nasıl anlatayım?

Seni dalgaya aldıklarında.Sizin dininiz nedir diye sor ?islamiyetmi,hristiyanmı, yahudimi, musevimi yoksa ateistmisiniz dersin. Cevap bunlardan biri olacak ona göre devam edersin

MeRCaNDeDe

Schüler

Beruf: Hamal

• Nachricht senden

3

Sonntag, 16. Mai 2004, 18:40

Muhterem Kardeşim işiniz zahiren zor gibi gözüksede siz Allah Resulunun hayatını bilirsiniz.Çektiği zorluklarıda.Bu yüzden onun metoduyla hareket etmek çok önemli.Siz şahsi hata dahi yapsanız böyle bir ortamda muhakkak ıslama maledilecektir.Çok dikkatli ve hassas yaşamalısınız zaaflarınız varsa gidermeli ve eksikliklerinizi tamamalayarak fikren ilmen onların üstüne çıkmalı şefkat ve merhametle yaklaşmalısınız.Ayrıca azminiz asla kırılmasın.ınşaAllah tebliğ ve temsil hüviyetindesiniz bu yüzden hiç bir kaybınız yok..

Allah tesirinizi arttırsın size katından gizli bir kuvvet versin.AMıN
Bir Savaşçıdır Kalbim...

Thema bewerten