Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

the_elif

Anfänger

• »the_elif« ist der Autor dieses Themas

Beruf: grafik tasarimci

• Nachricht senden

1

Sonntag, 8. April 2007, 23:04

Said Nursi ve sigara

Ustad'ın sigara ile birlikte siyaseti biraktim dedigi bir bolum varmis. cok aradim ama bulamadim. tam olarak yerini bilen var mi?

2

Montag, 9. April 2007, 00:52

Eğer kuvvetle ve hadise çıkarmakla muhalefet etsem, husulü meşkûk bir maksat için binler günaha girmek ihtimali var; birinin yüzünden çoklar belâya düşer. Hem on ihtimalden bir iki ihtimale binaen günahlara girmek, masumları günaha atmak vicdanım kabul etmiyor diye, Eski Said, sigara ile beraber gazeteleri ve siyaseti ve sohbet-i dünyeviye-i siyasiyeyi terk etti. Buna katî şahit, o vakitten beri, sekiz senedir birtek gazete ne okudum ve ne dinledim. Okuduğumu ve dinlediğimi, biri çıksın, söylesin. Halbuki, sekiz sene evvel, günde belki sekiz gazete Eski Said okuyordu.

Mektubat | On Altıncı Mektup | 65

--------------

Hem on ihtimalden bir iki ihtimale binaen günahlara girmek, masumları günaha atmak vicdanım kabul etmiyor diye, Eski Said, sigara ile beraber gazeteleri ve siyaseti ve sohbet-i dünyeviye-i siyasiyeyi terk etti. Buna kat'î şahit, o vakitten beri, sekiz senedir birtek gazete ne okudum ve ne dinledim. Okuduğumu ve dinlediğimi, biri çıksın, söylesin. Halbuki, sekiz sene evvel, günde belki sekiz gazete Eski Said okuyordu.

şualar | On Dördüncü şuâ | 398

------------------

Hem, on ihtimalden bir iki ihtimale binaen günahlara girmek, masumları günaha atmak; vicdanım kabul etmiyor diye, Eski Said, sigara ile beraber gazeteleri ve siyaseti ve sohbet-i dünyeviye-i siyasiyeyi terk etti. Buna katî şahit, o vakitten beri sekiz senedir birtek gazete ne okudum ve ne dinledim. Okuduğumu ve dinlediğimi, biri çıksın söylesin. Halbuki, sekiz sene evvel, günde belki sekiz gazete, Eski Said okuyordu.

Tarihçe-i Hayat | Üçüncü Kısım : Eskişehir Hayatı | 234

3

Donnerstag, 3. Mai 2007, 22:58

Re: Üstad'ın sigarası

Zitat von »"the_elif"«

Ustad'ın sigara ile birlikte siyaseti biraktim dedigi bir bolum varmis. cok aradim ama bulamadim. tam olarak yerini bilen var mi?

böyle seyleri direk www.risaleara.com adresine girip kelimeyi yaz bulunuyor.

Alkan

Meister

Hobbys: Risale-i Nur, Kur'an dinlemek

• Nachricht senden

4

Donnerstag, 3. Mai 2007, 23:32

üstadın sigara içmesini nasıl yorumlamalıyız? benim kafama takılan bir soru? teveccühü ammeyi kendinden uzak tutmak ,bir de nazardan sıkıldığı için içtiği söyleniyor? bunun hakkında bilgisi olan var mı?
"ey bedbaht nefsim! acaba ömrün ebedi midir? hiç kat'i senedin var mı ki, gelecek seneye, belki yarına kadar kalacaksın?

5

Donnerstag, 3. Mai 2007, 23:35

Zitat von »"Alkan"«

üstadın sigara içmesini nasıl yorumlamalıyız? benim kafama takılan bir soru? teveccühü ammeyi kendinden uzak tutmak ,bir de nazardan sıkıldığı için içtiği söyleniyor? bunun hakkında bilgisi olan var mı?

teveccühü ammayi kendinden uzak tutmak için olsada esas neden nazardan sakınmak olsa gerek.

6

Sonntag, 9. September 2007, 18:00

http://www.muhabbetfedaileri.com/viewtopic.php?p=57975#57975
Güzel Gören Güzel Düşünür, Güzel Düşünen Hayatından Lezzet Alır

Thema bewerten