You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

insirah

Master

• "insirah" started this thread

Occupation: NURolog

• Send private message

1

Saturday, May 13th 2006, 11:22am

Buyrun ıq testi;)

BUYRUN SıZE BıR ZEKA TESTı, BAKIN BAKALIM KAÇ ÇIKACAK )))

http://www.tolunay.com/iqtest/

not:benim 97 puan çıktı peki ya sizin;) en yuksek 169 muş

2

Saturday, May 13th 2006, 5:31pm

16. sorudan sonra sıkıldım bıraktım. 100 çıktı. (toplumun %50 sinden daha zekisin diyor.) inanmadım.

3

Saturday, May 13th 2006, 7:28pm

Ben tamamını yaptım 133 çıktı. Dediğine göre IQ = 130 ise , toplumun 98%'inden daha zekisiniz. Ya bunda vardır bi düzmece. Ben bu kadar zeki olacak değilim ya :roll:

insirah

Master

• Send private message

4

Saturday, May 13th 2006, 10:20pm

alla alla ya :)
gayet zeki birisi yaptı 112 çıktı ona da
ya bu testle sabitlenemez elbet.bi insanın zekası bu sorulara bağlı olamaz ama bu testi ben 2sene once de çözmüştüm guvenilir bir siteydi:)

5

Sunday, May 14th 2006, 6:36pm

Ben kendimi biliyorum. Çok zeki biri değilim. Tamam Anadolu Lisesi, Fen Lisesi okudum eywallah da. Bu zeki olduğumu göstermez ki. Risale-i Nur'lara tam hakim olamadıktan sonra kim zeki olduğunu iddia edebilir? Veya Risale-i Nur'ları tamamen anlayamayan bir zekanın üstün olduğunu kim söyleyebilir. Öyle değil mi ama?

insirah

Master

• Send private message

6

Sunday, May 14th 2006, 8:10pm

Quoted from ""talhagenc""

Ben kendimi biliyorum. Çok zeki biri değilim. Tamam Anadolu Lisesi, Fen Lisesi okudum eywallah da. Bu zeki olduğumu göstermez ki. Risale-i Nur'lara tam hakim olamadıktan sonra kim zeki olduğunu iddia edebilir? Veya Risale-i Nur'ları tamamen anlayamayan bir zekanın üstün olduğunu kim söyleyebilir. Öyle değil mi ama?

maşaAllah barekallah kardeşim
ıNSANLARIN EN ZEKıSı ÖLÜMÜ ÇOKÇA HATIRA GETıRENıZDıR..HADıS-ı şERıF

Alkan

Master

Hobbies: Risale-i Nur, Kur'an dinlemek

• Send private message

7

Sunday, May 14th 2006, 8:13pm

zeka ve akıl birbirinden farklı kavramlar değil midir? bence arada fark var...
"ey bedbaht nefsim! acaba ömrün ebedi midir? hiç kat'i senedin var mı ki, gelecek seneye, belki yarına kadar kalacaksın?

insirah

Master

• Send private message

8

Sunday, May 14th 2006, 8:18pm

Quoted from ""alkan_unal""

zeka ve akıl birbirinden farklı kavramlar değil midir? bence arada fark var...

bence de var.mesela zeki insanlar bazen iman etmiyorlar.iman edenler genelde aklını kullananlardır.akletmez misiniz diyor ya ayetlerde...

9

Monday, July 3rd 2006, 11:56am

Cebrâîl aleyhisselâm, aklı, hayayı ve imanı Âdem aleyhisselâma getirdi. Ve dedi ki, “Yâ Âdem! Allahü teâlâ hazretleri selâm eder, sana getirdiğim şu üç hediyyenin birini kabûl etsin dedi.” Âdem aleyhisselâm aklı kabûl eyledi ve Cebrâîl aleyhisselâm, iman ile hayaya, (siz gidin) deyince, iman dedi ki, (Allahü teâlâ hazretleri bana emir eyledi ki, akıl nerede ise, sen de orada ol!) Ondan sonra haya da aynı şekilde, Allahü teâlâ tarafından emir olunduğunu beyân ederek, her ikisi, akıl ile berâber Âdem aleyhisselâmda kaldılar. Allahü teâlâ kime akıl verirse, haya ile iman da onunla berâberdir. Aklı olmıyanın ne hayası ve ne de imanı bulunmaz.

insirah

Master

• Send private message

10

Monday, July 3rd 2006, 12:17pm

Çok güzel...

mihmandar

Intermediate

Hobbies: Risale-i Nur

• Send private message

11

Monday, July 3rd 2006, 8:42pm

ne kadar gerçekci bir test olduğunu bilemem ama, bana 139 puan verdi.....:)

nurefşan!

Beginner

Occupation: öğrenci

Hobbies: edebiyat, psikoloji, (sanatsal olarak da bağlama, ebru, ney) yazmak ve düşünmek için özel zaman ayırmak, tefekkür...

• Send private message

12

Friday, July 28th 2006, 2:30am

ZEKA ÖLÇÜLEBıLıR AMA TEVAZU DAHA ÇOK ÖLÇÜLÜYOR:)
Yare açık yare yare açmaya yare ne hacet
Feryadım duyulur aşikare dile dökmeye ne hacet
Güllerin döndü hare yare küsmeye ne hacet
Dil avare,dudak biçare,gönül bükmeye ne hacet

13

Friday, July 28th 2006, 12:12pm

boş ver ya kim uğraşacak :wink:

14

Friday, July 28th 2006, 12:16pm

Ben bu IQ testlerini asla çözmeye çalışmıyorum. Zira bunların öss sorusundan farkı yok, bu tip sorular birbirinin aynısı, öss den barajı geçecek adam bunlara hazırlansın, biraz da kafa varsa, yüksek puan alır. ınsanın zekasını ölçmek öyle kolay iş mi. Bu testi hazırlayanların IQ su kaç acaba.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

15

Tuesday, November 21st 2006, 10:17pm

BENDE RESMEN SALLADIM AMA 109 PUAN ALDIM BAZEN SALLAMAKTA ışE YARIYOR GALıBA

nisa-inur

Beginner

• Send private message

16

Friday, December 22nd 2006, 10:12pm

Ben hep IQ mu merak etmiştim. :)
26 ile 29 .soruları hiç yorumlayamadım , boş brakmıştım.Eyvahh bayağı düşük diye korkarken, 127 çıktık.Ya boş bırakmanın etkisi, yada notları fazla fazla mı veriyorlar acaba ? :)

17

Saturday, December 23rd 2006, 3:33pm

IQ testi insanın o andaki durumuna bağlı değişiyor her halde. Ben iki sene önce yaptırdım. 137 çıktı. Geçen bu linke girdiğimde hiç bir soruya cevap veremdim. Kaçtım. :oops:
Muhabbetle
Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz...

18

Wednesday, January 17th 2007, 5:37pm

sıkıldım 15. soruda yarida biraktim IQ 76 cikti. Ne bu simdi yani? bunlari dogru yanitlayinca ne kadar zeki oldugun mu ortaya cikiyor. Bana sacma geldi.

theQueen

Professional

Occupation: öğrenci

• Send private message

19

Thursday, January 18th 2007, 2:32pm

zaten IQ denilen test geçerliliğini yitirmiştir,
yerine EI çıktı yaklaşık 3 sene önce zannımca,
daha hislere dayalı bır test,

20

Sunday, February 18th 2007, 4:04am

iq testi

s.a
^benim 97 cikti ama bazilarini anlamadan tikladim yani pek asli yok :))

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread