You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Monday, November 26th 2007, 9:35pm

Quoted from ""Abdulkadir Said""

Quoted from ""bengisu1""

lütfen insanları yanıltmayın bir şeyi biliyosanız başına geçin

Hakkı tebliğ metodu bu mudur? Sadece ayetin meali budur, buna dikkat edin yazsanız ne kaybınız olurdu? ımzasına koyan, kendi mi meal yazdı, belki o da bir şekilde bir yerden kopyala yapıştır yaptı?

bilememek ayıp değil ögrenmemek ayıp abdulkadır kardeşimize katılıyorum uyarış uslubu cok mühim .baki muhabbetle.

funya

Trainee

Occupation: eğitim/organizasyon

Hobbies: Risale-i nuronu inceleyen kitaplar, internet, tiyatro

• Send private message

22

Wednesday, December 19th 2007, 10:23am

Arkadaşlar Risale-i Nur-u okuyorum anlamıyorum diyen kardeşlerimiz, okumak okudukça anlamayı deneyin ve neyi anlamaya çalıştığınıza karar vererek bu konuda hazılanmış orjinaline sadık kalınan eselerden faydalanarak tekrar okuyun .Ama şunu bilmeli ki herkes elinde tuttuğu ayna kadar yansıtır yani herkesin herşeyi aynı oranda anlaması beklenemez ki...
ınsan vav şeklinde doğar, bir ara doğrulunca kendini elif sanır.
ınsan iki büklüm yaşar, oysa en doğru olduğu gün ölmüştür

her zaman funya...

özlemsüldür

Intermediate

• "özlemsüldür" is female

Occupation: öğrenci

Hobbies: internet kitaplar müzik

• Send private message

23

Wednesday, December 19th 2007, 11:20pm

MRB

SELAMUN ALEYKÜM.BEN FORUMA YENı KATILDIM.RıSALE OKUMAYA YENı BASLADIM...okulda bir hocama soru soruyordum risalelerle ilgili fazla sıktım galiba..sizce risaleleri sadece okumAK YETERMı Bı DE RıSALE ACIKLANABıLıRMı

24

Thursday, December 20th 2007, 12:42pm

Anlamak için okumak yetmez, cemaat içerisinde yaşamak gerekir tam anlayabilmek için..

özlemsüldür

Intermediate

• "özlemsüldür" is female

Hobbies: internet kitaplar müzik

• Send private message

25

Thursday, December 20th 2007, 9:18pm

Quoted from ""talhagenc""

Anlamak için okumak yetmez, cemaat içerisinde yaşamak gerekir tam anlayabilmek için..

malesef benim cemaat icerisinde olmak gibi bir sansım yok oklumdan ve ailemden dolayı..neyse hepinizden dua bekliorum ben mücadelemi tek basima veriyorum cünkü..

26

Friday, December 21st 2007, 7:27am

O zaman şahsi olarak yaşamaya çalışmak lazım en azından :roll:

Bilâl Tunç

Intermediate

Occupation:

Hobbies: 1- tashih, 2- Osmanlıca, 3- arıcılık

• Send private message

27

Sunday, December 23rd 2007, 3:31pm

Fikirlerin hepsi güzel. Başta, Osmanlıca.. şiddetle tavsiye ediyorum.

muhammed54

Beginner

Hobbies: risale-i nur ve kuran-ı kerim

• Send private message

28

Thursday, February 21st 2008, 10:00pm

tekrar tekrar okumak her okuyuşta daha iyi anlaşılıyor...
BıSMıLLÂH her hayrın başıdır

29

Sunday, December 20th 2009, 1:15am

tekrar tekrar okumak her okuyuşta daha iyi anlaşılıyor...

Sözün özü..

Hasan_Sinan

Moderator

• "Hasan_Sinan" is male

Occupation: Uzman Pazarlamaci

Hobbies: Okumak Okumak Okumak

• Send private message

30

Tuesday, December 22nd 2009, 12:55am

Fikirlerin hepsi güzel. Başta, Osmanlıca.. şiddetle tavsiye ediyorum.

Ihlas risalesini okudum osmanlica gercekten daha tesirli. Cünki yavas okumaya sevk ediyor. Mütalaasi daha faydalidir..
Kur’an’a hücum edilecek; î’câzı, onun çelik bir zırhı olacak.Ve şu î’câzın bir nevini şu zamanda

izhârına, haddimin fevkinde olarak, benim gibi bir adam namzet olacak.Ve namzet olduğumu anladım.

31

Monday, December 6th 2010, 9:28pm

Allah razı olsun hepinizden. Yeni metodlar bilen varsa onlarıda bekleriz...
Biz muhabbet fedâileriyiz; husûmete vaktimiz yoktur.

Fani Yolcu

Trainee

• "Fani Yolcu" is female

Hobbies: Kitap okuma,şiir yazma

• Send private message

32

Tuesday, December 7th 2010, 1:31pm

Ben de yenilerdenim(Zehracan sağolsun)..şimdiye kadar hep yan çizenlerdendim ..yok dili ağır..yok anlamıyorum..yada kolay lokma varken zoru kim ister felsefesiyle yaklaşıyordum...
Benim yöntemim..sırf okumak için okumuyorum..yani şu kadar sayfa okuyayım gibisinden..anlamaya çalışıyorum..çoğu kelimeyi bilmesem de bir sonraki satırda ne demek istediğini anlıyorum..zihnimin yorgun olmamasına dikkat ediyorum..asla gece geç vakitte okumuyorum..( çünkü anlamakta zorlanıyorum )..kısa notlar alıyorum..kelimesi kelimesine değil..anladığımı yazıyorum..dönüp okuduğumda her şeyi daha iyi anladığımı farkediyorum..Kitabımı karalamayı hiç sevmiyorum..onun içinde netten mesela 23. sözü kopyalıyorum..yazıcıdan çıkarıp keyfime göre yazıp çiziyorum...
Beni
bende bırakıp Senden etme! “Benimdir” diye bildiklerim Senindir. Beni bende
olanlara bende etme! “Ben” diye bildiğim de Senin emrindir. Beni bende bırakıp
Senden etme Rabbim, yüzümü Sana döndüm, gönlümü de Sana çevir. Rabbim, bir Seni
bir bildim, Sevdalarımı Sende bitir...

33

Thursday, December 9th 2010, 7:34pm

okumaktır elbette ancak bir cemaatin yani kardeşlerin bulunduğu mecliste bulunmak elzemdir. tek başına sürekli olarak okuyabilmek de sebat ister ve bu da zordur. üstadımızın mümkün oldukça her yerde bir medrese-i nuriye açmak elzemdir demesinin sebebi de bu olsa gerek. medrese-i nuriye açmak orada yiyip içip yatmak değil... oraya gelip gidenleri lazım olsa gerektir.

34

Monday, August 1st 2011, 9:19pm

risaleleleri osmanlıca oinalinden okuyup yazmak hem anlayışı,hem tefekküri olan ibadeti,hem de asıl durmamız gereken yer olan kuran hattını muhafazayı yapmış oluruz.ve entesirlisi bence bu.
üstad latin harflerine bid a diyor.hem de bidaya taraftar olmamış oluruz.

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread