You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

21

Friday, July 1st 2005, 11:19pm

Burdaki kul ve köle paylaşılacak sevgi ve saygıyı anlatıyor...

nurunözü1

Professional

Hobbies: hat sanatı,ebru sanatı,kitap,internet

• Send private message

22

Friday, July 1st 2005, 11:26pm

Tamam ben yine düz düşünüyorum.Bayan saygıda kusur etmeyecek erkekte sevgi gösterecek

Quoted

Kadın sussun, bişey istemesin,hizmet etsin geldesin gelsin,git desin gitsin böyle bir kadını tasvir edin bakalım ne düşünürsünüz.Erkek se canım cicim
aynı kapı yani :) :) Daha yazar dururum da iyice huysuz bileceksiniz beni o yüzden kesiyorum tamam.
Ya tozu dumana katacaksın!Yada tozu dumanı yutacaksın!Yutanlardan olmamak dileği ile...

23

Friday, July 1st 2005, 11:33pm

Evlilik bir paylaşımdır

24

Saturday, July 2nd 2005, 12:10am

Yahu insanları da evlilikten kaçıracaksınız durun :)
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

25

Saturday, July 2nd 2005, 12:13am

:lol: :lol: Biz kimseyi kaçırmıyoruz...Olumsuzlukları olumlulukları gözden geçiriyoruz...

26

Saturday, July 2nd 2005, 12:15am

şimdi bu tavsiyeler bütün evliliklerde tüm katılığıyla tavizsiz uygulanacak diye bir şey yok. Mizacınıza uygun bulduklarından ilham alırsınız, bu kadar öfkeye ne gerek canım :)
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

WORLD

Beginner

Occupation: Ateşe

Hobbies: Uluslar Arası ılişkiler

• Send private message

27

Saturday, July 2nd 2005, 12:01pm

Quoted from ""Abdulkadir Said""

şimdi bu tavsiyeler bütün evliliklerde tüm katılığıyla tavizsiz uygulanacak diye bir şey yok. Mizacınıza uygun bulduklarından ilham alırsınız, bu kadar öfkeye ne gerek canım :)
:mrgreen: +1

nurunözü1

Professional

• Send private message

28

Saturday, July 2nd 2005, 1:25pm

Quoted from ""Abdulkadir Said""

Mizacıma göre hareket edeceğim kesin.E madem mizacımıza göre hareket edicez bunları buraya yazıp beni delirtmeyin sizde.... :)

Quoted from ""kimyagerus""

Evlilik bir paylaşımdır

Ben değildir demedim zaten.Ama bu tavsiyelerde paylaşım yok bunlarda bir tarafın ezilmesi var.Neyseeeeee.Beni bağlamaz bunlar diyor konuyu kapatıyorum dicem ama şimdi beni deli edecek bir cümle daha gelecek diye korkuyorum.Bilirsiniz dayanamam :mrgreen:
Ya tozu dumana katacaksın!Yada tozu dumanı yutacaksın!Yutanlardan olmamak dileği ile...

genc nurcu

Trainee

Occupation: talebe

• Send private message

29

Monday, July 4th 2005, 11:18am

Pek tatmin olmadim acikcasi! Nurunözü kardesime katiliyorum...

genc nurcu

Trainee

• Send private message

30

Monday, July 4th 2005, 11:35am

fazla israr etme istersen bi bildigi vardir mutlaka...

nurunözü1

Professional

• Send private message

31

Monday, July 4th 2005, 12:37pm

Quoted from ""genc nurcu""

fazla israr etme istersen bi bildigi vardir mutlaka...

genc nurcu kardeş bu kime anlamadım?

capriceal

Beginner

Occupation: satış pazarlama

Hobbies: internet

• Send private message

32

Monday, July 4th 2005, 4:37pm

arkadaşlar bu kadar tartışmanıza gerek yok inanın :) ben 16 yıllık evliyim ve taşlar zamanla yerine oturuyor, "ben" diyerek söze başlayan insanlar evliliği yürütemez veya kahır dolu bir hayat yaşar. Kadının erkeğin vazifesi diye bir şey yok artık, herkes hayat şartlarında mücadele içinde ve burada yazılan o sözlerin nasihatların hemen hepsini ben çocuktum babam anneme getirmişti :) yani yıllardır hep hanımlara vazifeleri durmadan (nedense) hatırlatılır da beyler unutur gider ama bizim neslimiz öyle değil :) evlilik paylaşım, mücadele,sabır, hoşgörü veee sevgi olmadan yürümez, yürür diyenler ancak kendilerini kandırır lakin bunlar 2 tarafta birden olacak öyle ben erkeğim diye kasmak yok :) Evlilik teoride farkı pratikte çok farklı uygulamalar istiyor unutmayın

genc nurcu

Trainee

• Send private message

33

Monday, July 4th 2005, 6:50pm

Sevgili nurunözü kardesim onu kimyagerus`a seni desteklemek amaciyla söylamistim.Ama yanlis yere göndermisim herhalde..neyse.

34

Monday, July 4th 2005, 6:55pm

Bana mı?... :mrgreen: :mrgreen:

35

Monday, July 4th 2005, 7:20pm

Ünlü filozof Sokrat’ı bilirsiniz. Evlilik tercihi konusunda fikrini soran bir talebesine şu cevabı verir: “Evlilik güzel şeydir. Tercihinde isabet edersen mutlu, edemezsen benim gibi filozof olursun!”

ınsanın hayat kalitesinde tercihlerinin büyük payı var. Hele de evlilik tercihi! Eşinizi seçerken hangi kriteri baz alacaksınız? Öncelikleriniz neler?..

Eş tercihi, ayakkabı tercihine benzemiyor ki, beğenmeyince değiştiresiniz! Biliyorsunuz, dinimizde boşanma “Allah’ın hoşuna gitmeyen helâl” olarak nitelendiriliyor.

Bu sayımızda psikoloğumuz Yasemin Uçal Abdullah evlilikte sesas alınması gereken kriterleri bir uzman gözüyle ele aldı.

Günlük hayatın koşturmaları içinde, yüreğimizde ve iç dünyamızda olup bitenler belki de en çok ihmal ettiğimiz şey. Mümine Güneş’in Yüreğine ınmek çalışması bu gerçeği yüreğinizden yakalayarak anlatacak sizlere.

Tercihlerde her zaman ön plâna alınan aşka farklı bir pencereden baktı Asya Genç.

Engelli olmasına rağmen “Ruhta engel yoktur” gerçeğinin delili Hilâl Lüle ile arkadaşımız Fatmanur Aslan’ın yaptığı sohbet, okurken sizi farklı dünyalara götürecek.

Bir anne babanın çocuğuna bırakacağı en kıymetli miras sizce nedir? Hülya Kartal’ın yazısında bu sorunun cevabını bulacaksınız.

Kadın ve erkeğin dünyasına farklı bir bakış açısı da şenay Ucupak’ın kaleminden.

Çocuk psikolojisi ve gelişimi, Hukuk sayfamız, Pozitif Düşünce ve daha bir çok çalışma kucak kucak bahar güzelliği taşıyacak evlerinize ve gönüllerinize.

ıç dünyanızda ve ailenizde mevsimin hep bahar güzelliğinde devam etmesi temennisiyle…

www.BizimAile.com

emir mithat

Intermediate

• Send private message

36

Wednesday, July 6th 2005, 11:31am

Rabbim hepimize hayırlı eşler nasip etsin.mutlu,huzurlu yuvalar kurmamızı nasip etsin,hayırlı evlatlar versin ve kuracağımız yuvalarda din,iman güzellik
likleri nasip etsin inşallah amiiin..

37

Wednesday, July 6th 2005, 11:46am

--- "BEN" diyerek söze başlayan insanlar evliliği yürütemez veya kahır dolu bir hayat yaşar. ---

--- "Evlilik paylaşım, mücadele,sabır, hoşgörü veee sevgi olmadan yürümez, yürür diyenler ancak kendilerini kandırır, lakin bunlar 2 tarafta birden olacak .." ---

Sevgili capriceal sana katılıyorum...:)

not: Mesaj kutumdaki alıntı tuşum çalışmadığı için bu şekilde alıntı yapmak zorunda kalıyorum...Hoşgörün artık...:)
Güzellik ne oradadır, ne burada; ne şu zamanda, ne bu zamanda; ne Roma’da, ne Atina’da. Güzellik, hayran olabilen bir ruh neredeyse oradadır. Başka yerde ararsanız, nafile!
-Henry David Thoreau-

emir mithat

Intermediate

• Send private message

38

Wednesday, July 6th 2005, 12:10pm

--- "Evlilik paylaşım, mücadele,sabır, hoşgörü veee sevgi olmadan yürümez, yürür diyenler ancak kendilerini kandırır, lakin bunlar 2 tarafta birden olacak .."

bencede..

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread