Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

23.11.2010, 08:43

Bu dersimi okuyan ve kabul eden bütün hemşirelerime

ÜÇÜNCÜ NÜKTE
Aziz hemşirelerim, katiyen biliniz ki, daire-i meşruanın haricindeki zevklerde, lezzetlerde, on derece onlardan ziyade elemler ve zahmetler bulunduğunu, Risale-i Nur yüzer kuvvetli delillerle, hadisatlarla ispat etmiştir. Uzun tafsilâtını Risale-i Nur’da bulabilirsiniz.
Ezcümle, Küçük Sözler’den Altıncı, Yedinci, Sekizinci Sözler ve Gençlik Rehberi benim bedelime sizlere tam bu hakikati gösterecek. Onun için, daire-i meşruadaki keyfe iktifâ ediniz ve kanaat getiriniz. Sizin hanenizdeki mâsum evlâtlarınızla mâsûmâne sohbet, yüzer sinemadan daha ziyade zevklidir.
Hem katiyen biliniz ki, bu hayat-ı dünyeviyede hakikî lezzet iman dairesindedir ve imandadır. Ve amâl-i salihanın herbirisinde bir mânevî lezzet var. Ve dalâlet ve sefahatte, bu dünyada dahi gayet acı ve çirkin elemler bulunduğunu Risale-i Nur yüzer katî delillerle ispat etmiştir. Adeta imanda bir Cennet çekirdeği ve dalâlette ve sefahatte bir Cehennem çekirdeği bulunduğunu, ben kendim çok tecrübelerle ve hadiselerle aynelyakin görmüşüm ve Risale-i Nur’da bu hakikat tekrar ile yazılmış. En şedit muannid ve muterizlerin eline girip, hem resmî ehl-i vukuflar ve mahkemeler o hakikati cerh edememişler. Şimdi sizin gibi mübarek ve mâsum hemşirelerime ve evlâtlarım hükmünde küçüklerinize, başta Tesettür Risalesi ve Gençlik Rehberi ve Küçük Sözler benim bedelime sizlere ders versin.
Ben işittim ki, benim size camide ders vermekliğimi arzu ediyorsunuz. Fakat benim perişaniyetimle beraber hastalığım ve çok esbab, bu vaziyete müsaade etmiyor. Ben de sizin için yazdığım bu dersimi okuyan ve kabul eden bütün hemşirelerimi, bütün mânevî kazançlarıma ve dualarıma Nur şakirtleri gibi dahil etmeye karar verdim. Eğer siz benim bedelime Risale-i Nur’u kısmen elde edip okusanız veya dinleseniz, o vakit, kaidemiz mûcibince, bütün kardeşleriniz olan Nur şakirtlerinin mânevî kazançlarına ve dualarına da hissedar oluyorsunuz.
Ben şimdi daha ziyade yazacaktım. Fakat çok hasta ve çok zayıf ve çok ihtiyar ve tashihat gibi çok vazifelerim bulunduğundan, şimdilik bu kadarla iktifâ ettim.
El-Bâkî Hüve’l-Bâkî
Duanıza muhtaç kardeşiniz

Said Nursî
Lem'alar

2

23.11.2010, 15:23

Zehracan bacımız nerdesin. bu risalede sana hitap ediyor.

sana derken ahiret hemşirelerime diyor.

benim bacım. :risaleokumak: :yeniasya:

3

23.11.2010, 23:46

Bugün çalışmalı derste, yirmi ikinci sözden,ikinci üçüncü ve dördünü lem'a yı okuduk okudukça
kainata insanlara yaratılan bütün varlıklara,Ceneb-ı hak'ın isimleriyle nasıl tecelli ettiğini,
ve olaylara iman ve risale-i nurun penceresinden bakmamiz gerektiğini birkez daha, anladım.
şimdi yazınızı okuyunca,bu derslere ne kadar çok ihtiyacim olduğunu dünyanın aldatıcı oyalayıcı işlerinden
uzak durmam gerektiğini ,zamanın hızla akıp giderken,ölüm bizi takip ederken,
olmamız gereken dairenin risale-i nur olduğnu dahada anlıyorum bunları anlamama vesile oldunuz.
ALLAH razı olsun.

Üstadim!ben acizane derslerini kabul ediyorum
sende biz aciz hemşirelerini duana kabul . Âmin

Hasan_Sinan

Moderatör

• "Hasan_Sinan" bir erkek

Meslek: Uzman Pazarlamaci

Hobiler: Okumak Okumak Okumak

• Özel mesaj gönder

4

24.11.2010, 01:36

Hakiki lezzet imandadir ve imana hizmet etmektir Allah beni Nur talebelerine yardimci eylesin..
Kur’an’a hücum edilecek; î’câzı, onun çelik bir zırhı olacak.Ve şu î’câzın bir nevini şu zamanda

izhârına, haddimin fevkinde olarak, benim gibi bir adam namzet olacak.Ve namzet olduğumu anladım.

5

24.11.2010, 10:43

Risale-i nurlar vasıtasıyla Kur'ân hakikatlerini fazlaca okuyalım. Kur'ân'a ve Sünneti Seniyyeye daha fazla sarılalım. İnşaallah
Ümirvâr olunuz: şu istikbal inkilâbı içinde en yüksek gür sadâ islâmın sadâsı olacaktır

:thumbsup:

Bu konuyu değerlendir