Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

Dienstag, 21. September 2010, 16:07

Okyanus Ötesinde Risale-i Nur Hizmeti

Amerika'da faaliyet gösteren Yeni Asya Vakfı, www.yeniasyausa.com sitesi ile dünyaya açıldı.

AMERİKA'DAKİ Risâle-i Nur hizmetlerini anlatan ve Yeni Asya misyonunu taşıyan site Süleyman Kurter ağabeyin gayretleriyle açıldı.

Sitede birçok söyleşi, video ders ve etkinlikler bulunuyor. http://www.yeniasyausa.com/

Yeni Asya USA vakfının amaçları ise şöyle:

1. Risâleleri İngilizce'ye ve

İspanyolca'ya tercüme etmek

2. Basımlama ve umuma dağıtmak

3. Tercümesi ve basımı yapılan

kitapların hapishanelerde dağıtılması

4. İngilizce ve Türkçe olarak yapılan çalışmaların blog olarak yayımlanması

5. İngilizce ve Türkçe Kur'ân tefsiri,

Risâle sohbetleri yapmak

6. Ramazan ayında her gece iftar

yemekleri vermek ve Taravih

namazlarının kılınması

7. Risâle-i Nur mescidini yapmak
Haber Kaynağı: YeniAsya
"Milletimin imanını selamette görürsem cehennemin alevleri içinde yanmaya razıyım,.."
Bediüzzaman said Nursi

2

Mittwoch, 22. September 2010, 09:07

Binler maşallah, barekallah.Rabbim manevi fütuhatlar nasib etsin.Amin

3

Mittwoch, 22. September 2010, 12:25

Amin...
"Milletimin imanını selamette görürsem cehennemin alevleri içinde yanmaya razıyım,.."
Bediüzzaman said Nursi

4

Mittwoch, 22. September 2010, 17:13

okyanus ötesini duyunca bir tuhaf oluyor insan...

6

Donnerstag, 23. September 2010, 00:24

Binler maşallah, barekallah.Rabbim manevi fütuhatlar nasib etsin.Amin

Amiiin inşaallah...
Vicdanın ziyası ulûm-u diniyedir
Aklın Nuru
fünûn-u mdeniyedir

7

Donnerstag, 23. September 2010, 14:35

yani..?
hani hep okyanus ötesine selam gönderiyor ya siyasiler o bakımından. bu okyanus ötesi tabiri müşahhaslaştırılıyor ya...bunu demek istemiştim.

8

Donnerstag, 23. September 2010, 14:54

Zitat

hani hep okyanus ötesine selam gönderiyor ya siyasiler o bakımından. bu okyanus ötesi tabiri müşahhaslaştırılıyor ya...bunu demek istemiştim.

:ahhh:

9

Donnerstag, 23. September 2010, 18:37

Zitat

Zitat

:ahhh:
:D :D :rolleyes: :D :dişler:

10

Samstag, 25. September 2010, 18:35

mahsustan sormuştum:) öyle diyeceğinizi biliyordum.

Thema bewerten