You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Fahri Avcu

Intermediate

• "Fahri Avcu" started this thread

Occupation: isci

Hobbies: bilgisayar

• Send private message

1

Wednesday, May 5th 2010, 9:35pm

DSL Modem ...?

Almanyadan türkiyeye götürmek istedigim DSL-Modem (Speedport 500) TR de calisirmi ?

2

Thursday, May 6th 2010, 2:46am

http://en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_…Subscriber_Line
Yukarıdaki linkte ADSL Standarts kısmındaki hangi standartları destekliyor o önemli. Cihazın kullama kılavuzu gibi bir belgesi var mı elinizde?
Ya da modeme bağlanın, WAN veya Internet menüsü kısımlarında bağlantı tipi diye seçenekler sunuyordur, hangileri var?
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

Fahri Avcu

Intermediate

• Send private message

3

Thursday, May 6th 2010, 11:06am

Var.. http://www.t-home.de/dlp/eki/downloads/S…tW501V_1106.pdf

yukarida kullanma kulavuzunun linki.

verdigin link ingilzce orda neye bakacagimi bilmiyorum,neyse sen kullanma kulavuzuna bir göz at belki anlarsin :)

Fahri Avcu

Intermediate

• Send private message

4

Monday, May 10th 2010, 8:54pm

Burda birilerine sordum calisir dediler bilmem dogrum ?

5

Tuesday, May 11th 2010, 6:06pm

Kılavuz Almanca, ilgili bölümü görmedim. Verdiğim bölümde ADSL Standarts kısmında tablo var, onu sormuştum. Çalışacağını düşünüyorum ben de. Bildiğim kadarıyla, örneğin Birleşik Krallık, Yunanistan gibi ülkelerle aramızda çalışmaya engel olabilecek farklar var. Yalnız şöyle birşey de var, modemlerin fiyatları da çok düştü, 54Mbps kablosuz, 4 port etherneti olan ADSL2 + modemlerin kalitelisi bile internetten siparişle 70-80 lira civarına alınabiliyor Türkiye'de. Elinizde varsa getirin deneyin sıkıntı çıkmazsa kullanılır, ama Almanya'dan modem alıp Türkiye'de kullanırım diye düşünüyorsanız pek bir anlamı yok.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

Fahri Avcu

Intermediate

• Send private message

6

Tuesday, May 11th 2010, 11:17pm

yok ben kullanmiyacagim,iyi inssallah olur deneyelim bakalim

Tr de .wlan li lazimmis yani komsula paylasacakmis, (wlan = kablosuz )

7

Saturday, May 15th 2010, 1:18am

kampanyalar sayesinde modemler ucuza gelior türkiyede ,bence ordan buraya getirme zahmetine gerek yok

Fahri Avcu

Intermediate

• Send private message

8

Saturday, May 15th 2010, 10:57pm

1 Ben bu sene babamla tagra marka 1 dsl modem tr ye göndermistim o da bir ay önce internet almisti

ordaki bilgisayarci almanca oldugundan ayarlayamadi .neticede ordan 50 liraya almis ama ona dandik dedi.

ben gidince ayarlayacaktim. da yine ayarlayacagim.

2 Kayinbabamin komsusu kayinbabamla paylasacakmis yalniz onda vlan yokmus yani kampaya söz konusu degil.

Rate this thread