Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Fahri Avcu

Fortgeschrittener

• »Fahri Avcu« ist der Autor dieses Themas

Beruf: isci

Hobbys: bilgisayar

• Nachricht senden

1

Mittwoch, 5. Mai 2010, 21:35

DSL Modem ...?

Almanyadan türkiyeye götürmek istedigim DSL-Modem (Speedport 500) TR de calisirmi ?

2

Donnerstag, 6. Mai 2010, 02:46

http://en.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_…Subscriber_Line
Yukarıdaki linkte ADSL Standarts kısmındaki hangi standartları destekliyor o önemli. Cihazın kullama kılavuzu gibi bir belgesi var mı elinizde?
Ya da modeme bağlanın, WAN veya Internet menüsü kısımlarında bağlantı tipi diye seçenekler sunuyordur, hangileri var?
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

Fahri Avcu

Fortgeschrittener

• Nachricht senden

3

Donnerstag, 6. Mai 2010, 11:06

Var.. http://www.t-home.de/dlp/eki/downloads/S…tW501V_1106.pdf

yukarida kullanma kulavuzunun linki.

verdigin link ingilzce orda neye bakacagimi bilmiyorum,neyse sen kullanma kulavuzuna bir göz at belki anlarsin :)

Fahri Avcu

Fortgeschrittener

• Nachricht senden

4

Montag, 10. Mai 2010, 20:54

Burda birilerine sordum calisir dediler bilmem dogrum ?

5

Dienstag, 11. Mai 2010, 18:06

Kılavuz Almanca, ilgili bölümü görmedim. Verdiğim bölümde ADSL Standarts kısmında tablo var, onu sormuştum. Çalışacağını düşünüyorum ben de. Bildiğim kadarıyla, örneğin Birleşik Krallık, Yunanistan gibi ülkelerle aramızda çalışmaya engel olabilecek farklar var. Yalnız şöyle birşey de var, modemlerin fiyatları da çok düştü, 54Mbps kablosuz, 4 port etherneti olan ADSL2 + modemlerin kalitelisi bile internetten siparişle 70-80 lira civarına alınabiliyor Türkiye'de. Elinizde varsa getirin deneyin sıkıntı çıkmazsa kullanılır, ama Almanya'dan modem alıp Türkiye'de kullanırım diye düşünüyorsanız pek bir anlamı yok.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

Fahri Avcu

Fortgeschrittener

• Nachricht senden

6

Dienstag, 11. Mai 2010, 23:17

yok ben kullanmiyacagim,iyi inssallah olur deneyelim bakalim

Tr de .wlan li lazimmis yani komsula paylasacakmis, (wlan = kablosuz )

7

Samstag, 15. Mai 2010, 01:18

kampanyalar sayesinde modemler ucuza gelior türkiyede ,bence ordan buraya getirme zahmetine gerek yok

Fahri Avcu

Fortgeschrittener

• Nachricht senden

8

Samstag, 15. Mai 2010, 22:57

1 Ben bu sene babamla tagra marka 1 dsl modem tr ye göndermistim o da bir ay önce internet almisti

ordaki bilgisayarci almanca oldugundan ayarlayamadi .neticede ordan 50 liraya almis ama ona dandik dedi.

ben gidince ayarlayacaktim. da yine ayarlayacagim.

2 Kayinbabamin komsusu kayinbabamla paylasacakmis yalniz onda vlan yokmus yani kampaya söz konusu degil.

Thema bewerten