You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

barish

Intermediate

• "barish" started this thread

Occupation: PHD ogrencisi

Hobbies: Risale, Pirlanta, Matematik

• Send private message

1

Wednesday, August 4th 2004, 5:09am

Cemal ve Kemal Sahibi bunlari görmek göstermek ister. Nasil?

.
Selam olsun size Risale Dostlari:
Son donem de dondum dolastim bu soruya geri geldim. Risalenin en onemli dusturlarindan biridir bu soz

"Kemal ve Cemal Sahibi Kemal ve Cemalini gormek ve gostermek ister."

Asagida bazi sorular var. Bana kaynak gostererek bu konularda cevaplar verir iseniz sevinirim. Bu kaynak Risale olmasi tercih edilir. :

1. Allah bunu nasil yapar?

2. Bu Allah'a eksiklik atfetmek ile ayni sey degil mi?

hurmetler
Oguz
"Arkadas, gel bana bu Nur'larin elmaslarini kesfetmeye yardimci ol ve ben de sana "Allah razi olsun" diyeyim."

2

Sunday, August 8th 2004, 4:42pm

Re: Cemal ve Kemal Sahibi bunlari görmek göstermek ister. Na

Quoted from ""barish""

Değil....

Evet güzel bir soru... Cevabı da var külliyatta... Ancak bunu anlamak çok büyük bir ihsanattır...

Ben şu an külliyata ulaşamadığım için link veremeyeceğim....

3

Sunday, August 8th 2004, 4:50pm

http://www.yeniasya.org.tr/index.asp?Section=Kulliyat
Buradan ulaşabilirsin,

4

Sunday, August 8th 2004, 5:16pm

Quoted from ""Abdulkadir Said""

http://www.yeniasya.org.tr/index.asp?Section=Kulliyat
Buradan ulaşabilirsin,

Ben Envar Neşriyattan takip ediyorum... Basım evleri farklı olunca da zorlanıyorum yerleri bulmakta...Net üzerinde de yerleri bulmakta zorlanıyorum... şu an ulaşamıyorum demekten kastım oydu...

barish

Intermediate

• "barish" started this thread

Occupation: PHD ogrencisi

Hobbies: Risale, Pirlanta, Matematik

• Send private message

5

Tuesday, August 10th 2004, 2:15am

Derin mesele

Selam kardeslerim
Oncelikle bu basligin cevabini bir yerde aramak yanlis olur kanaatindeyim. Bu basligi buraya koymamin sebeplerinden birisi de benim kardeslerimin kanaatlerinden faydalanmam. unutmayalimki Ustadimiz bu konuyu risalenin dusturlarindan biri olarak kullanmis.

Cok yerlerde bu konuya atifta bulunmus.
BAzi yerlerde de bunun ispatini vermis.

Bazen avamin anlayacagi sekilde bazen biraz daha ehil olanlarin ve havassin anlayabilecegi sekilde cevaplari var. Lakin ben bunlarin hepsine bir anda ulasabilecek kadar hakim degilim risalelere. Sizlerden ricam bahsini ettiginiz yerleri en net sekilde bizimle paylasmaniz. Eger mumkunse bu konunuyla direk olarak bagi belli olmasa da bu konuya atifta bulunan yerleri de buraya tasimaniz..

mesela : "11. Soz de bu konuya atifta bulunuyor"

hurmetler
El Baki Huvel Baki
Oguz
"Arkadas, gel bana bu Nur'larin elmaslarini kesfetmeye yardimci ol ve ben de sana "Allah razi olsun" diyeyim."

6

Saturday, May 19th 2007, 1:35am

Re: Cemal ve Kemal Sahibi bunlari görmek göstermek ister. Na

Quoted from ""barish""

.
"Kemal ve Cemal Sahibi Kemal ve Cemalini gormek ve gostermek ister."
1. Allah bunu nasil yapar?

hurmetler
Oguz

1. Allah bunu nasil yapar? derken?

kemal ve cemalini gormek ve gostermek istemek yaratilanlar icin acizliktir, cunku kendilerinin olmayan bir seyle ovunmus oluyorlar, ama Allah Mutlak Kemal ve Cemal sahibi oldugu icin, ve Kemal ve Cemal sahibi olmasi kendisinden oldugundan, Kemal ve Cemal oldugunu sahiplenmesi kadar normal bir sey olamaz diye dusunuyorum.biraz anlatim bozuklugum var, kusura kalmayin.

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread