You are not logged in.

nisanur2

Beginner

• "nisanur2" started this thread

Hobbies: ilahi dinlemek,kitap okumak, Allahi zikretmek

• Send private message

1

Thursday, June 21st 2007, 9:34pm

ses sorunu

benimkisi diz üstü (leptap) ve ses sorunu var. bilgisayardan cikan bütün sesler cok tuhaf yani cok ince ses olarak geliyor . bütün sesler bu sekilde ister video ister muzik yada msnde. önce böyle degildi nasil oldu onuda bilmiyorum bana yardimci olusaniz sevinirim.

2

Thursday, June 21st 2007, 11:54pm

Kardeşim, kulaklık vs takarak tekrar dene. Eğer sorun hoparlörde ise bunu anlarız. Yok değişmez ise ses kartının sürücüsünü yeniden kuracaksın. Eğer düzelirse sorun yok, yok ama hâlâ değişmezse, bu sefer soğuk lehim ve temassızlık meselesi olabilir, o konuda birşey yapmanı tavsiye edemem zaten anlayana göstermekten başka. Son çare, Windows'u tamamen yeniden kurup da ses kartını yükleyip, öyle denemek sorun var mı seslerde. Daha çok sebepler ve çözümler olabilir uzaktan bu kadar yardımcı olabiliyorum, kolay gelsin.

nisanur2

Beginner

• Send private message

3

Friday, June 22nd 2007, 12:14am

ses sorunu

Allah razi olsun evet bugün hic farkinda olmadan kulaklik kullandim simdi hatirliyorumda ses orda gayet normaldi.

4

Friday, June 22nd 2007, 3:09am

Bilgisayar sarsıntı-şok (hafif de olsa) geçirdi mi?

nisanur2

Beginner

• Send private message

5

Friday, June 22nd 2007, 5:59pm

ses sorunu

bilmiyorum onu iste olabilir biz kardesleimle kullandigim icin sarsmis olabilirler

AşK-I BEKA

Intermediate

Occupation: RNK talebesi olmaya çalışan aciz bir abd

Hobbies: TürkTasavvuf Müziği,Klasik Türk Müziği

• Send private message

6

Friday, June 22nd 2007, 6:17pm

dikkat et sen de kardeşim yazık değil mi leptaba.... :mrgreen:
neyse sorunu aşarsın umarım :wink:
Kötü huy kılavuzun oldukça mutlu olacağım sanma! Sen sabaha kadar gaflet uykusundasın, ömürse kısadır. Korkarım ki, sen bu uykudan uyanınca gündüz olur

7

Friday, June 22nd 2007, 6:34pm

Kardeşim iki hoparlörden de ses anormal geliyor, kulaklık takınca düzeliyorsa bu demektir ki:

ıki hoparlörü de etkileyen bir durum var, yani:

Stereo laptop hoparlörlerinde biri sağ, biri sol iki kanal gider, bu kanallara iki ayrı kablo gitmektedir, yalnız dönüşleri, yani üzerinden devresini tamamladıkları şase/toprak diye adlandırılan kısımdan olur. Sağ ve sol kanalın kablosu ayrı olduğu hâlde, bu şase bağlantısı bir noktada (kanalın ikiye ayrıldığı hattın o kısmından önce) ortaktır.

Muhtemel ki, o şasenin bir lehim bağlantı noktasında hafif bir temassızlık var, ses tamamen kesilmemiş ama kötü çıkıyor. Bu da soğuk lehim olduğuna işaret eder ve bu ana kadar gizli kalmış bu durum bir sarsıntı ile açığa çıkabilir. Sanayide, yani seri üretimde lehimleme iki çeşit olur, birisi elle, diğeri ise otomatik olarak lehim havuzu gibi vs. sistemlerde makinalar, üretim bantlarında. Makinalarla yapılanda dahi lehimin çok iyi tutmadığı olur bu durumda bunlar ortaya çıkar. Hem bilgisayar, hem elektronikten anlayan bir servis varsa, sorununuzu hemen çözeceğini ummaktayım.

nisanur2

Beginner

• Send private message

8

Monday, June 25th 2007, 6:39pm

ses sorunu

Allah razi olsun yardiminiz icin. En azindan biliyorum neden oldugunu ve tamir edilecegini.

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread