Sie sind nicht angemeldet.

1

Mittwoch, 30. Januar 2008, 16:59

Tesbihat nezaman yapılacak?

S.a arkadaşlar bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. namaz tesbihatı kitabında örneğin yatsı namazı için farzı kılındıktan sonra die bir ifade geçiyor.. tam olarak sormak istediğim şu; yatsı namazının farzından sonramı tesbihat yapılacak yanii son iki rekatı ve vitir kılmadanmı yoksa tamamı kılındıktan sonramı yapılması gerekiyor. bilgilendirirseniz sevinirm .. Allah şimdiden razı olsun...
Allah Yar ve Yardımcımız olsun...

2

Mittwoch, 30. Januar 2008, 17:22

tamamı kılındıktan sonra yani tesbih ve duadan sonra tesbihata geçilir...
Biz muhabbet fedâileriyiz; husûmete vaktimiz yoktur.

3

Mittwoch, 30. Januar 2008, 17:41

Allah razı olsun..

4

Mittwoch, 30. Januar 2008, 17:53

Farz kılındıktan sonra sadece Salaten tüncina okunur..Sünnet ve vitr kılındıktan sonra tesbihat yapılır..
Elbette en bahtiyar odur ki: Dünya için âhireti unutmasın, âhiretini dünyaya feda etmesin. Mektubat - 71

5

Donnerstag, 31. Januar 2008, 09:44

bende tesbihat kitabında bu şekilde okumuştum. o yüzden biraz kafam karıştı.. Abdullah kardeş tamamı kılındıktan sonra die yorum getirmiş??? yine kafam karıştı :roll:

6

Donnerstag, 31. Januar 2008, 11:39

Zitat von »"hasan-"«

Farz kılındıktan sonra sadece Salaten tüncina okunur..Sünnet ve vitr kılındıktan sonra tesbihat yapılır..

Farzlardan sonra sadece Salaten tüncina duası (yaklaşık yarım sayfa) okunur. Diğer tesbihatlar kalan sünnetler ve vitr namazından sonra yapılır.
Akşam ve Sabah namazlarında ecirnalar tesbihten önce yapılır.Diğerleri tesbih ve duadan sonra yapılır.ınşallah anlatabilmişimdir..
Elbette en bahtiyar odur ki: Dünya için âhireti unutmasın, âhiretini dünyaya feda etmesin. Mektubat - 71

Muhammed_Enes

Fortgeschrittener

• »Muhammed_Enes« ist männlich

Beruf: Yazılım ve destek uzmanı

Hobbys: Okumak, yürümek. kitap

• Nachricht senden

7

Donnerstag, 31. Januar 2008, 14:02

Nefsiyle mücadele içinde!

8

Dienstag, 5. Februar 2008, 15:48

Teşekkür ederim. Allah cümlenizden razı olsun..

9

Sonntag, 10. Februar 2008, 18:29

Teşekkür

aynı sıkıntı bendede oluyordu.
Rahman razı olsun

10

Dienstag, 26. Februar 2008, 17:45

Arkadaşlar,, farz namazı kılındıktan sonra sünnet namazı kılınacaksa veya sünnet namazı ile farz namazı arasında sadece ama sadece ^^Allahümme entesselam ... diye başlayan dua okunur bunun dışında okunacak her türlü dua bidattir...enson sünnet kılındıktan sonra veya farz namazı kılındıktan sonra sünnet kılınmayacaksa ancak o zaman tesbihata geçilir,, lütfen bidat işlemeyelim...

11

Dienstag, 26. Februar 2008, 20:13

Bidat derken, kaynağınız nedir? Zira Hz. Ali'den rivayetle Peygamberimizin (a.s.m) Salaten Tüncina'yı Farz namazların arkasına okuduğu Sahih-i Buhari'de geçmektedir.

Hasan_Sinan

Moderator

• »Hasan_Sinan« ist männlich

Beruf: Uzman Pazarlamaci

Hobbys: Okumak Okumak Okumak

• Nachricht senden

12

Freitag, 29. Februar 2008, 15:33

Diger mezhepler´in uyguladigi tesbihat sekli farklidir. Onunla karistiriyor kempter arkadas.
Kur’an’a hücum edilecek; î’câzı, onun çelik bir zırhı olacak.Ve şu î’câzın bir nevini şu zamanda

izhârına, haddimin fevkinde olarak, benim gibi bir adam namzet olacak.Ve namzet olduğumu anladım.

Beruf: Öğretmen

Hobbys: Risalei- Nur -Eğitim Öğretim- Bulmacalar - Arılar ve Bal

• Nachricht senden

13

Montag, 3. März 2008, 11:23

Mesnetsiz iddialarla insanların kafasını karıştırmak hayra hizmet değildir. Namaz'ın kendisi bile br çeşit dua iken namazdan sonra yapılan duaları bidat olarak ilan etmek üstelik bir delil bile göstermeden. Cehaletten kaynaklanmıyorsa iyi niyetle telif etmek bir hayli zor.
Her nefis ölümü tadacaktır.
Ayeti Kerime meali

14

Montag, 3. März 2008, 11:36

Konu yine kafa karıştırır hale geldi :roll: benim öğrenmek istediğim sadece tesbihatın farz kılındıktan sonramı ?yoksa son sünnet de kılındıktan sonramı yapılacak olması??

Beruf: Öğretmen

Hobbys: Risalei- Nur -Eğitim Öğretim- Bulmacalar - Arılar ve Bal

• Nachricht senden

15

Montag, 3. März 2008, 13:50

Kardeş, tesbihatın nasıl yapılacağı tsbihat kitaplarında anlatılmaktadır. Bediüzzaman gibi bir alleme-i cihan'ın ne yanıldığı ne yanılttığı vaki değildir. Tesbibihat kitaplarına bakarak meselenizi kolaylıkla çözebilirsiniz.Formu her türlü insan ziyareet ediyor. Kimileride bu ziyaretlerinde kılçık atıyorlar malesef.
Her nefis ölümü tadacaktır.
Ayeti Kerime meali

Lesezeichen:

Thema bewerten