You are not logged in.

-»(¯`v´¯)-»Muhabbet Fedaileri artık "Tapatalk" ile cebinizde...-»(¯`v´¯)-»
iPhone veya Android tabanlı cep telefonu kullanıyorsanız, AppStore / Market üzerinden "TAPATALK" uygulamasını indirip kurduktan sonra çalıştırın ve "Muhabbet Fedaileri" diye aratın. Tapatalk ile Muhabbet Fedaileri Forum artık cebinizde...

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, March 12th 2004, 1:15pm

Fetullah Gülen h. efendi ile Yeniasya V. arasindaki fark!!

Ben yeni bir üyeyim .. Hocaefendinin talebelerinin derslerine katiliyorum ve cok feyizli bereketli geciyor.. bu aradaki fark nedir.. ben Abilere sordugumda onlar " hepsi bizim bitanemiz bir fark yok " dedi siz bu konu hakkinda ne düsünüyorsunuz?

Ayrica cok feyizli bereketli bir forum olmus böylesine hic rastlamamistim..

selam ve dua ile..

2

Friday, March 12th 2004, 3:36pm

UmmeT kardeş;
aramıza hoş geldiniz.
biz burada Risale-i Nur ekseninde müzakereler yapıyoruz.

Yani Kuran'ın bu asra bakan tefsiri olan Risale-i Nurları okuyarak Kuran ve iman hakikatlerini öğrenmeye çalışıyoruz.
işimiz ve belki de farkımız bu...
başkasının da işi ile de pek ilgilenemiyoruz.
Kişi Allah rızası için hizmet ederse mükafatını da Allah verir...
Siz o derslerden feyiz aldığınızı söylüyorsunuz..
ne güzel...
insan feyiz aldığı yere devam etmeli.

saygılar...

Azra

Beginner

Posts: 1

Location: Belçika

  • Send private message

3

Tuesday, March 16th 2004, 10:45pm

s.a.

merhaba, bende yeni bir uyeyim Belçikadan yaziyorum site çok guzel bizlerde yararlaniyoruz her sozunuzden..
Allah razi olsun

4

Wednesday, March 17th 2004, 8:07am

allah razı olsun Azra kardeşim;

bizler de burada ilmi ağırlığı olan seviyeli bir forum tesis etmeye çalışıyoruz. inşallah sizlerin de katkısı ile net ortamında güzel bir uğrak yeri tesis etmiş oluruz.

olumlu katkılar dileğiyle;
saygılar...

Risale Okuyorum

Üyeliği İptal Edildi

  • "Risale Okuyorum" is male
  • "Risale Okuyorum" has been banned

Posts: 663

Location: Ankara

Occupation: Öğrenci

Hobbies: İnternet, Risale-i Nur

  • Send private message

5

Wednesday, March 17th 2004, 7:50pm

Gaye açısından bi fark yok. Hepimiz ılay-ı Kelimetullah davasıyla yanıp tutuşuyoruz. Yani Allah'ın isimlerini, emir ve yasaklarını; tüm yüreklere ulaştırma derdindeyiz.

Hizmet tarzı açısından farklar var. Bunları da gündeme getirmeye gerek yok. Çünkü hepimiz Allah rızası için hizmet ediyoruz...
"şimdi oku, kabirde okuyamazsın!" (Zübeyir Gündüzalp)

MeRCaNDeDe

Trainee

Posts: 119

Location: ıstanbul

Occupation: Hamal

  • Send private message

6

Tuesday, March 23rd 2004, 10:55am

Tek Fark var kardeşim .Mesela lisede okurken sözel ve sayısal diye ikiye ayrılırız.Fakat aynı ülkede, aynı bakanlık altında aynı lisede okuduğumuz için aynı lisenin öğrencileriyizdir.ışte hocaefendinin misyonu budur. Hocaefendi hizmetin parasal ve eğitim yönüyle ilgilenmektedir.Amaç-gaye-şekil-hedef aynı.Ve şunuda iyi anlamak gerekir. Hocaefendi ayrı bir ekol değildir.Tam tersi Bediüzzamanın talebesidir.
Bir Savaşçıdır Kalbim...

saga

Beginner

Posts: 1

Location: türkiye

Occupation: ogretmen

Hobbies: matematik,komputer

  • Send private message

7

Wednesday, March 24th 2004, 3:48am

Oncelikle bu siteyi "gec buldugum" icin cok uzuluyorum ama "buldugum" icinde seviniyorum.Gercekten cok hos ve guzel hazırlanmıs profesyonel hazırlanmıs bir site.ıslami sitelerin çoğu teknik olarak basit seviyede.Sayısıda cok az zaten.

Hocaefendi cemaati ile diger nur cemaatleri arasında bir fark bencede aranmamalı,çünkü hepsi aynı kaynaktan beslenen ve Risale-i Nurlarda işaret edilen hizmet metodlarından birini kendine yol edinmiş cemaatlerdir.Aranacaksa ortak noktalar aranamalı belkide.

Üstadımızın dediği gibi "ulumu diniye ile fünunu medeniyenin imtizacı" gerekiyor.Baska bir yerdede belirttiği gib islam milletlerinin üç belası var:cahillik,fakirlik ve tefrika.Hocaefendi bu işaretlere esasen -Allah ın yardımıyla- hizmet metodları tavsiye etmiş bir zattır.

Sonucta bütün nur cemaatleri bir elin parmakları gibidir veya bir ışıktaki yedi renk gibidir diye inanıyorum. :)

8

Thursday, April 1st 2004, 4:08pm

Bizim hizmetimiz sadece ve sadece Allah'in rizasini gozetmektir ve bu yolda olmalidir. Su bir gercektir ki (ne yazikki) paranin soz edildigi ve bir anlamda gaye haline geldigi ortamlarda (MeRCaNDeDe dedigi gibi parasal yonde yaklasanlar icin soyluyorum) Allah'in rizasini ask ve sevkle arama seviyesi azalmaktadir. Herkes kendi cevresindeki insanlarin hal ve hareketlerine bakarak ifade etmek istedigim noktayi gorebilir. Veren de O, alan da O. Madem vermek O'na has, O'ndan istemesini bilmek lazim.

Kral55

Beginner

Posts: 3

Location: Stuttg@rt / S@msun

Occupation: isletme mezunu

Hobbies: Hizmet

  • Send private message

9

Friday, April 2nd 2004, 1:19am

S.A.,

forumunuza yeni katildim. Güzel bir ortamda paylastiginiz hayati meseleleri icin sizleri kutlarim. Allah yardimciniz olsun ve bu faaliyetin devaminin gelmesini nasip ve müesser eylesin.

Ben Almanyadan katiliyorum, burada hocaefendi vasitasiyla kurulmus olan dershanelere gidiyor, oralarda hizmet vermeye ugrasiyorum. Bizlerde anladigimiz kadari ile Risale-i Nur Külliyatindan eserleri okuyoruz. Simdiye kadar Nur cemaati icerisinde degisik gruplar oldugunu pek farketmemistim, zira ufkumuzu genistlettirdikten sonra, bunun da farkina vardim.

Hepimizin ayni yoldan, sirat-i mustakimden gittigini temenni ediyorum. Arkadaslarin belirttigi gibi her grubun degisik metod ve usulleri vardir, ama hedef hep aynidir, Allahin rizasini kazanmak.

Yüce rabbimiz hepimizin mekanini Cennet eyler insallah,

Selamlarimla
Kral55
Allah´in [cc] ve Hz. Muhammed´in [sav] isimleri günesin dogup battigi her yere yayilacak. Peki daha neyi bekliyoruz ?

10

Friday, April 2nd 2004, 5:44pm

Evet gerçekten öyle, biz aramida fark aramamaliyiz. Bugün Hocaefendi Risale-i Nur isiginda hizmet veriyor, buna hiç kimse karsi gelemez yok diyemez. Vede hizmetleri görüyoruz: üstad ne diyor, dünyada en büyük hakikat imandir. Hocaefendi ise Risale-i Nur isiginda yürüttügü bu hizmeti Kur'aniye de muhtaç gönüllere Allah ve Rasulunu anlatmakla mesgul olmustur ve anlatiyor. Okullar araciligi ile imanlar kurtarilmis, üstadin çizdigi mestodda bu degil midir. Böyle polemiklere girmeyelim isterseniz.

Bizler muhabbet fedaileriyiz husumete vaktimiz yok.

BAki selam ve dua ile....

MeRCaNDeDe

Trainee

Posts: 119

Location: ıstanbul

Occupation: Hamal

  • Send private message

11

Saturday, June 5th 2004, 5:04pm

Quoted from ""SerkaNReaL""Bizler muhabbet fedaileriyiz husumete vaktimiz yok.

BAki selam ve dua ile....
Bir Savaşçıdır Kalbim...

12

Monday, June 7th 2004, 4:12pm

Risale-i Nur metodunu izleyerek yoluna devam eden bir zattir.

Kerim

Beginner

  • "Kerim" has been banned

Posts: 7

Location: istanbul

Occupation: jeolog

Hobbies: tasavvuf

  • Send private message

13

Friday, June 11th 2004, 9:09pm

Fetullah Gülen Hoca efendi ve yeni asya vakfı

selamun aleyküm kardeşler ALLAHın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.
evet kardeş konu hoca efendi ve bu vakıf arasındaki fark. bende 8 senelik risalelerle tanışıklıgım var. Allahın izniyle kendi uğraşlarımızla ve hocalarımızla anlamaya çalıştık ve hala devam etmekteyiz ALLAHa şükürler olsun kardeşim.
birinincisi risale-i nuru üstadımız rabbimizin ona ilham ettirmesi suretiyle yazdırmış ve asrın imamı veya mücedditlik sıfatını üstada vermiştir ALLAH. ve risalelerle insanlara yapması gereken beyan edilmiştir. peki ya hocaefendi? hocaefendide tıpkı diyer islam alimlerinin yaptıgı gibi insanları hidaye çağırıp yapması gerekenleri anlatmaktadır. peki bu risalelerden farklı şeylermidir ? tabiki hayır . hak bir !şeriat ta birdir! soruyorum bilhassa o kimsenin işine bakmıyoruz diyen kardeşimize şuana kadar gelmiş olan islam alimleri farklı şeylerimi anlatmıştır?
tabiki hayır deminde dediğim gibi gelen mübarekler şeriat,
tarikat ve hakikat gerçeklerini öğretmiştir. hocaefendi üstada uzak bir isim değildir şukadarını söylim insan ve gölgesi gibi yani üstat risalei nurlaru yazmış hoca efendide uygulamaktadır.. tıpkı diyer islam alimleri gibidir.Gelelim bir islam aliminin hakkında söylenen söz ve ithamları seçmeye gelince buna çok dikkat edilmeli aksi taktir de enaniyete ve yahut iftiraya yada gıybete düşer.şuan kardeşlerim okudugum kadarurya bende bir risalei nur okuyucularından olarak yaptıgım gözlemlerde risalei nur okudugunu söyleyen kardeşlerim sanırım okuduklarından hiçbirşey idrak edememişler. dilerim ALLAtan en yakın zaman da okuduklerını idrak edebilirler.evet yönetici kardeşim yaptıgın iş güzel ve bir okadarda vabali olan bir işitir. dilerim bu veballerein altından kalkarsın kullandığın kelimeleri özenle seçmen farzdır. bununa birazdaha dikkat edsen daha iyi olur sanırım . hakkını helal et. Allah yardımcın olsun
saygılarımla ...
ALLAHın rahmeti ve bereketi üzerinize olsun! esselamun aleyküm verahmetullah.

14

Friday, June 11th 2004, 9:22pm

Değerli kardeşlerim;

bizler ısrarla bu forumda şahıslar üzerine değil, fikirler üzerine konuşalım diyoruz, ama bazı kardeşlerimiz nedense kapanmaya yüz tutumuş şahsi konulara yeni mesajlar yazarak tartışmayı canlı tutmaya çalışıyorlar.
bu yanlış bir durum.
özellikle de Fetullah Hocaefendi hakkında tartışmalar alevli geçiyor.
Bu durumun ne Hocaefendiye ne de tartışanlara bir faydası olmuyor.
bu nedenle bu konuyu müzakereye kapatıyoruz.
Lütfen bir daha tartışmaya neden olacak şahıslarla ilgili başlık açmayalım.
saygılar

wcf.user.socialbookmarks.titel

TopList:

ListeNur.de - islami siteler listesi

toolbar powered by Conduit

Rate this thread