Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

Sonntag, 9. Dezember 2007, 13:20

Emel Sünter Yalçın'ı kınıyorum

Dün akşam SkyTURK te gece geç saatlere kadar Enver Aysever'in sunduğu Aykırı Sorular isimli programı izledim. Programın 2 konuğu vardı. Biri Ayla Kerimoğlu, diğeri ise Emel Sünter Yalçın'dı. ıkisi de başörtülü olan bu hanımlar başörtüsünü tartıştılar.

Ayla hanım olması gereken hakkaniyetli bir bakış açısına sahipti. Bununla birlikte Emel Sünter Yalçın ise, başörtüsünün bir dini emir olmadığını, kişisel tercih meselesi olan kolaylıkla vazgeçilebilir bir unsur olduğunu iddia etti.

Başını örten ve akademik disiplinden geçen Emel hanımın bu derece cahil ve bağnaz bir düşünceye sahip olmasını kınıyor ve Ayla hanımı izzetli duruşundan dolayı tebrik ediyorum.

2

Sonntag, 9. Dezember 2007, 13:22

Ne demiş Hz.Ali r.a,

ınandığın gibi yaşamazsan, yaşadığın gibi inanmaya başlarsın.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

3

Sonntag, 9. Dezember 2007, 13:23

Zitat

başörtüsünün bir dini emir olmadığını

kendisi niye bağlıyormuş başörtüsü o zaman?
kel miymiş?

4

Sonntag, 9. Dezember 2007, 16:20

Kişisel tercihim diyor bu yobaz hanımefendi (!)

Zehracan

Super Moderator

Hobbys: Risale-i Nur, DUA...

• Nachricht senden

5

Sonntag, 9. Dezember 2007, 18:19

Gercekten cok gülünc.
Hickimse kisisel tercih diye basini örtmez.
BU kadinin bence kalbinde bir yerinde Allah korkusu var ve bunun icin örtünmüstür ama kendisi bile farkinda degil.
"İnsan vardır fark edilmez süsünden.
Kimi farksızdırkoyun sürüsünden.
Her gördüğün şekle kapılma,
insan anlaşılmaz görüntüsünden...(!)"

6

Sonntag, 9. Dezember 2007, 20:53

Veyahut da fitne çıkarmak için de örtünüyor olabilir. Zaten programda (afedersiniz affınıza sığınarak söylüyorum) vücudunu belli edecek kadar dar bir kırmızı gömlek giyiyordu ve de makyaj yapmıştı.

Thema bewerten