Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

05.06.2004, 03:26

islam dini teslim dinidir peki nelerimizi teslim edicez?

selamun aleyküm verahmetullahu veberekatuhü.islam hanif dininin arapca adıdır.bu gün cogunun düsündüğü gibi dinler yoktur din vardır
oda Allah ın hanif dini (teslim dinidir)
peki sevgili kardeslerim hiç düsündünüzmü ne teslim edeceğiz rabbimize
peygamberimizin (ölmeden evvel ölünki bire 700 alasınız ve kurtulasınız)sözü nedemek?

2

05.06.2004, 15:31

selamu aleykum

Teslimiyet Allah c.c e süphesiz baglanmak, iman etmek degilmidir..Kurana ve Resulune s.a.v e icimizde ufacik bir süpheye yer birakmadan sahip cikmak ve o yoldan ayrilmamak..
Ümitvar olunuz..

3

08.06.2004, 17:39

vealeyküm selam
kardesim nuruhuda hamd eder sükrederizki süphemiz yoktur.
1- Fizik vücutlarımızdan AHD aldı
Yasin-60-61
“Elem ehad ileyküm ya beniy ademe en lâ tabidüşşeytanü innehü aduvvün mübiyn ve eni’büdûniy.”
Ey Ademoğulları ben sizden şeytanan kul olmayın, çünkü o size apaçık bir düşmandır, ve Bana kul olun diye ahd almadım mı?

2- Nefslerimizden YEMıN aldı.
Müdessir-38,39,40
“Küllü nefsin bimâ kesebet rehinetün. ıllâ ashâbel yemiyn. Fi cennât.”
Bütün nefsler kazandıklarına karşılık rehinedir. Sadece yemin sahipleri müstesna. Onlar cennette (olacaklardır).

şems-9
“Kad efleha men zekkâha.”
Andolsun ki, kim tezkiye olursa o felaha erer.

3- Ruhlarımızdan MıSAK aldı.
Rad-20
“Elleziyne yûfûne bi’ahdillâhi ve lâ yenkudûnel misâak.”
Onlar ki Allah’ın ahdini yerine getirirler, misaklerini bozmazlar.
Rad-21
“Velleziyne yasilune ma emerallahü bihi en yus’ale.”
Ve onlar Allah’ın, Allah’a ulaştırılmasını emrettiği şeyi (ruhu) Allah’a ulaştırırlar.
Rad-25
“Velleziyne yankudune ahdallahi min badi misakihi ve yaktaune ma emerallahu bihi en yus’ale ve yufsidune filardı. Ulaike lehümül lânetü ve lehüm suiddar.”
Ve onlar ki misaklerinden (Allah’a misak verdikten) sonra Allah’a (verdikleri) ahdlerini nakzederler (bozarlar, yerine getirmezler) ve Allah’ın O’na (Allah’a) ulaştırılmasını emrettiği şeyi keserler (ruhlarını Allah’a ulaştırmazlar).
işte kardesim bu emanetleri teslim etmek Allaha a külli teslimle teslim olmak Allahın dini Hanif dini yani arapça adıyla ıSLAM dır.
sevgili kardesim sizleri çok seviyorum
suanda ben seneledir bu yoldayım böyle bişey duymadımmı diyosun
evet ben de 8 sene imam hatip okudum ben de duymamıştım taki ne zaman hacet namzıyla buldugum mürsaide tabi olana kadar
sevgili kardesim lütfen beni iyi dinle
mürsitleri haber veren ayetler var hadisler var veda hutbesinde efendi,peygamberimizin övgüsüne nail olmus F.S. mehmet in mürsidi aksemseddin hazretleri,hacı bayram veli, saidnursi hazretleri.............peygamber efndimizin S.A.V vasiyeti var peygamber varisleri
canım kardesim birsürü mürşid biliyoruz Aziz mahmut hüdai,bühlül dane.abdulkadir geylani,yahya efendi,merkez efendi.sümbül
bu mübarekler peygamber değil di ama Allah a çagıran elçilerdi.insanlar onlara tabi olup ilmi Allah tan alandan alıyor ve hidayete eriyordu.insallah buraya kadar hemfikirizdir.A.R.O
simdi insanların çok büyük birkısmı diyolarki bu zamada evliya mı olurmus onlar eskidendi vs...hatta bu mübarekler öldüğü halde onlara tbi olduğunu idda edenler var ne kadarda acı.eger bi ölüye tabi olunsa idi (zahiri alemde) oda kainatın en büyük peygamberi en büyük elçisi Hz muhammed S.A.V efendimiz olmazmıydı.
canım kardesim seytan Allahın kanunlarını çok iyi biliyo.bu mübarekler yasarken insanların onlara ne eziyetler ettiğini, hapislere attığını, ülkelerin den sürgüne zorladığını .onların hayatlarını anlatan eserlerini okuduğunda göreceksin Kuranda''biz hangi kavme elçi gönderdiysek onların HEPSı onları yalanladı hatta öldürdü''ayetlerde var
dikkatle incelersen mübarekler hep öldükten sonra kıymete binmiş.yani yasarken onlara tabi olup nefis teskiyesi yapan emanetleri teslim edenler neyazıkki hep çok az olmus
canım kardesim nedemek istediğimi insallah anlıyosundur
Allah a ulasmayı teslim olmayı kalben dileyip evet sözle değil kalble dileyip
hacet namazıyla mürsidini Allah a sor Ahmete mehmet değil Allaha
Ahmet .mehmet yalan söyleye bilir Ama Allah en doğruyola seni ulastırır.
lütfen rüyayla amel olmaz deme Allah kalblerde olnı bilir .canımkardesim ben seni cok iyi anlıyorum cünki bende 8 sene imam hatip okudum ama banada kimsebunlardan bahsetmedi
sana bi sey anlatmak istiyorum bi düsün
peygamber efendimiz insanları Allaha cağırırken aynı yıllarda amerika kıtası gene vardı ve büyük bi ihtimalle orda da Allahın yarattığı insanlar yasıyordu ve peygamber efendimiz den haberleri bile yoktu
peki o insanlar ne oldu Allah kuran-ı kerimde diyorki ''biz her kavimde elçi baes ederiz emrimizle hidayete erdirsinler diye.Veysel karani Hazretleri peygamberimiz zamanında yasayan ve insanları Allaha cağıran bi mürsitti peygam ber efndimize inen aynı onda onada haber verilmiyormuydu mürsitlrin de dereceleri var veysel karani hazretleri Allahın çok sevdiği mürsitlerdendi'' Hiç bir insan yokturki tebliğ gitmeden ölsün yani japon amerikalı ingiliz Türk afrikalı nijaryalı ....mürsitler var suanda yasıyor veinsanları Allaha cağırıyor ne yazıkki insanların çok büyük bi kısmı onlara inanmıyo ve nefsine tabi olarak kalıyor.gecen gün haberlerde japonyada bi insanı deli diyetutuklamışlar suçumu ınsanları tek Ona Allah a cağırıp bölücülük yapıyomus
canım kardesim bu gün ne yazıkki seytanın hocaları kıymetli nedenmi çünki insanların nefsine hitap ettikleri için namazı 3 vakte indirmek(oysa sahabe hep 7 vakit kılardı sabah.kusluk öğle ikindi aksam yatsı ve teheccüd) aksam içip sabah oruc tutmak gibi fetfalar verdikleri için.yahudilerin belgeleri ele geçirilmis adamların notları söyle:gördükki müslümanlarınbazı okullarından üniversitelerin den fakültelerinden mezunolan insanlar fetfa verebiliyo.ve bizde bizim adamlarımızı oralardan mezun ettirip onlara verdirdiğimiz fetfalarla islamı karman corman bir din haline getirdik.ne yazıkki doğru bu gün adm cıkıpta ben bilmem kac senedir yok ensar da yok ilahiyatta okudum ben bilmiyecem de kim bilecek diye kibirlenip sacma sapan fetfalarla insanların kafalarını karıştırıyorlar nekadar hazindir ki televizyonlar gazetelerde onlara hocam diye hitp ediyo tabi o televizyonlarda nefse hitap eden seytanın televizyonları.yani kuran da ayetler var bazı ayetleri her arapça bilen anlar kafir dahi olsa ama bazı ayetleri anlamak için RAB ça bilmek lazım tabiri caizse insallah derdimi anlatabiliyorumdur
yani dicem oki buzaman dada Allahın mürsitleri var KıMSEYE DEğıL ALLAH asor ve ona ulas dediğim gibi sadece Allaha sorabilirsin ''Sebillerin tahini Allah a aittir''sabırla ve namazla Allaha sor ancak bu kalbi bozuklar için zor biştir.BAKARA 45.
insanlar bası boş bırakılmadı sakın sende ben peygamberimize tabiyim deme çünki hepimiz zaten ona tabiiz insallah Ancak Zahiri alemde yasayan mürsitler var ve onlar olmadan seytanı yenemeyiz.bunu en iyi seytan bildiği için araya mürşidi sokmamak için her yolu dener Allah la ku arasına kimse giremez gibi hak yolu gibi gözüke fetfaları vardır dikkat et sük Allah la aramızda doğustan itibaren zaten o var ve bizim onu görmediğimiz yerden bi zi görür ve bize bizim sesimizle vesvese verir sonrada o düsünceyi bize bizim düsüncemizmiş gibi kabul ettirir ok cok zeki bi mahluk eger öyle olmasa Adem peygamberi nasıl kandırıdı.
yukarıda verdiğim ayetlerde bu teslim edilecek emanetleri ilk etabta anlamaya bilirsiin dedim ya bu işarabça bilmek le olmaz Allahın o ayetlerde nedemek istediğini ancak Gercek bi mürsitten öğrenebilirsin
unutma araba sürmesini araba sürmesini bilen den seytanı yenmesini de seytanı yenenden öğrene bilirsin .
peki Hz Ademi kandıran mürsidi kandıramazmı mı diyosun
kardesim belli bi makama geldiğinde artık nefis biter ve seytan o insanlara zarar veremez çünki o bizim nefsimizin afetlerinden yararlanan bi mahluktur .
bi örnek
sana Allah yok tur diye bi vesvese veremez versede bi etkisi olmaz
çünki nefsinde öyle bi karanlık yok o görüyo bizi ama bu gün Allaha inanmayan herseyin tesadüf olduğunu söyleyen insanlar var.sanada belki
yasayan mürşd yoktur diye bi vesvese verebilir ve o karanlığı nefsinden atana kadar da susmaz sadece bi örnek lütfen beni yanlış anlama tek derdim insanların Allahın bizi nekadar cok sevdiğini anlaması ve hayata bu pencereden bakabilmesi.Hersey cok güzel Allah insanları mutlu olsunlar diye yarattı bunun yoluda onun dediğni nefse zor gelsede yapmaktan gecer Nefsle cihat farzdır biliyosun

4

08.06.2004, 18:24

saidnursi hazretleri mürsitti hemde ozamanda kainatta yasayan en yüksek makamdaki bi mürsit yani devrin imamı zamanın imamı müceddit di.ne yazıkki yasarken oda iftiralara uğaradı hep aynı senaryo.onada biz sadece beygamberimize tabi oluruz sen kendini peygambermi zannediyosun Allah la kul arasına kimse giremez.bölücü vs.....oysa o insanların Allah a olan peygamberimize olan birbirlerine olan sevgisini arttırıyor insanları Allaha teslim olmaya emanetleri ona teslim etmeye cağırıyordu.bunları nerden mi biliyorum efendimizden
Ama onun görevi bitti ve görevini mehdi resule devretti. Hamd eder sükrederizki Allah onu da Türk lerden osmanlıdan secti.
H A C E T N A M A Z I

Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi
asildir.Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir.
Sonra hacet namazina niyet edilir.

Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

2. Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü + Allahümme salli + Allahümme bârik

3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için
bu namaz kilindiysa mürsid istenir.
Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak
kurulur.Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve
Allah'tan mürsid istenir.Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa
(zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir.
Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga
gelecektir.Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin,basinç sebebiyle
rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek
kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.
Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar,
her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir.
saidnursi hazretleri
Çok zaman evvel bir ehli velayetten işittim ki o zat (Mehdi AS) eski velilerin gaybi işaretlerinden istihrac etmiş ve
kanaatı gelmiş ki şark tarafından bir nur zuhur edecek,bidatlar zulümatını dağıtacak.Ben böyle bir nurun zuhuruna çok
izhar ettim ve ediyorum.Fakat çiçekler baharda gelir.Öyle kutsi çiçeklere zemin hazır etmek lazım gelir.Ve anladıkki,bu
hizmetimizle o nurani zatlara zemin izhar ediyoruz.
Sikke-i Tastik-i Gaybi,189-Mektubat,345
RıSALE-ı NUR KÜLLıYATINDA MEHDı AS

Ta ahir zamanda hayatın geniş dairesinde asıl sahibleri,yani Mehdi ve şakirdleri,Cenab-ı Hakk’ın izniyle gelir,o daireyi
genişlendirir ve o tohumlar sünbüllenir.Bizler de kabrimizde seyredip Allah’a şükrederiz.
Sikke-i Tastiki Gaybi,138- Kastamonu Lahikası,72
-------------------------------------------------- ------------------------

O ileride gelecek acib şahsın(Mehdi AS ın) bir hizmetkarı ve ona yer hazır edecek bir dümdarı ve o büyük kumandanın pişdar
bir neferi olduğumu zannediyorum.
Barla Lahikası,162
esselamu alyküm kardesim
hakkını helal et

5

08.06.2004, 19:03

Evet buradan anlıyoruz ki ERHAN ıskender Ali Mihr'in bir müridi,
yanılıyor muyum?

bu yazıların benzerlerini,belki aynılarını daha önce okudum,ıskender Ali Mihr çıktı,

şu topiğe bak istersen,
http://www.muhabbetfedaileri.com/viewtopic.php?t=857

6

08.06.2004, 19:21

Alıntı sahibi ""E R H A N""

.
H A C E T N A M A Z I

Hacet namazinin persembeyi cumaya baglayan gecelerde veya kandil gecelerinde kilinmasi
asildir.Ama bütün gecelerde kilinabilir. Önce boy abdesti alinir.
Sonra hacet namazina niyet edilir.

Namazda asagidaki âyetler okunur:

1. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + 3 Âyetel Kürsî

2. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

2. Rekâtin sonunda : Ettehiyyâtü + Allahümme salli + Allahümme bârik

3. Rekâtta: Subhaneke + Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

4. Rekâtta: Fatiha + Ihlâs + Felâk + Nas.

Namaz tamamlandiktan sonra Allah'tan hacet neyse o istenir. Allah'tan mürsid istemek için
bu namaz kilindiysa mürsid istenir.
Bu namazdan sonra hiç konusmadan yatmak gerekir. Yatarken kibleyi saga alacak sekilde yatak
kurulur.Vücudun ön cephesi kibleye çevrilerek yanüstü yatilir, 3 Âyetel Kürsî okunur ve
Allah'tan mürsid istenir.Eger kisinin haceti mürsid degil de baska bir hedefe ulasmaksa
(zahirî veya batinî bir hedef olabilir) o hedefe ulasmak istenir.
Sessiz zikir (hafî zikir) bu istekten sonra baslar. Yanüstü yatildigi için sag kulak yastiga
gelecektir.Bas biraz saga, sola oynatilarak kulakta kalbin atislarinin,basinç sebebiyle
rahatça duyulacagi pozisyona gelinir. Ve kalbin her çift atisinda "Allah, Allah" diyerek
kisi Allah'i zikr-i hafî ile (yani sessiz olarak) içinden zikredecektir.
Eger ilk namazdan sonra yatildiginda birsey görülmez ise tekrar tekrar,
her persembeyi cumaya baglayan gece namaza devam edilmelidir. Her gece de kilinabilir.

http://www.mihr.com/mihr/turkce/hacet.htm

bu linkten yazının ıskender Ali Mihr'e ait olduğunu görürsünüz,
yukarıdaki topiğe bağlayan linke tıklayın da görün "SURELERI"

ıskender Ali Mihr hakkında "Hilton'da kalıyor" şeklinde ızmir Hilton ile ilgili duydum,
Cemaatten bir abi söylemişti,ismini vermiyorum,versem tanıyanlar olacaktır,

ıskender Ali Mihr'in kalbini Allah bilir,
ama "CEBRAıL SANA GEREKENı ÖğRETECEK. HAK YOLDASIN. RABBıNıN MUHAFAZASI ALTINDASIN. KORKMA." kısmını okuyunca (yukarıda verdiğim topic linkinde) hiç de hoş şeyler düşünmüyorum,
okuyan ulemanın da hiç de hoş şeyler düşüneceğini sanmıyorum,

konu hakkında daha fazla konuşurdum ama haddi aşabilirim...

7

09.06.2004, 12:53

selamun aleyküm canım kardesim
anlıyorum ki ön yargılısın unutmaki seytan Gercekten Allah yolunda olanlarla uğrasır iftiralar atar Yasar nuriye değil
ordan duydum burdan duydum la hareket edersen hep yanılırsın ki
kimse sana ıskender Ali Mihr e tabi ol demedi yok sa yazımı okumadınmı
canım kardesim anlatmak istediğim su insanlar kendi kafalarına göre mürsidlerini bulamazlar
sebillerin tahini ancak Allah a aittir
buzamana kadar bana kimse rabbimi peygamberimi ve herkezi bukadar cok sevmeyi öğretmemişti.Baskaları için yasamamız gerektiğinden Baskalarına hizmetin Allah ahizmet oldugundan Peygam berin en ahsen örnek oldugundan neolusa olsun onu örnek almamız gerektiğinden bahsetmemişti.neyse konu yu saptırmışsın çogunluğun yaptığı gibi
sana yardımı sadece Allah tan iste dedim Herseyi Sadece Allahten iste dedim Bi insanın gercek bi mürsid olması okul okumakla olmaz dedim ama neyazıkki sen anlatılanları değil duyduklarını söylüyosun
zormu Allaha ulasmayı dileyip Mürsidini Hacet namazıy la sadece Allah a sormak a benim canım kardesim ne kaybedersin

Fatiha 5

ıyyâke na’budu ve iyyâke nestaîn(nestaînu).

Allah’ım! Yalnız Sana kul oluruz ve yalnız Senden ıSTıANE
isteriz

bakara 45

Vesteînû bis sabri ves salât(sâlâti), ve innehâ le kebîretun illâ alel hâşiîn(hâşiîne).

(Allah'tan) sabırla ve namazla yardım (istiane) isteyin. Fakat muhakkak ki bu (HACET NAMAZI ile kişiyi Allah'a ulaştıran MÜRşıD'i sormak), huşû sahibi olanlardan başkasına elbette ağır gelir.
canım kardesim
konu benim mürsidim kim oldugu değil anlatılanlar
biz sadece Allaha cağırırız ve her konustuğumuzu ayelerle destekleriz çünki biliriz ki Allah yolundaki herkes bigün biyerde mutlaka bir birlerine kavusur bize ne olursa olsun SEVMEK öğretiliyor ve bilinki sizi tahmin bile edemeyeceğiniz kadar cok seviyoruz
Allah hepinizden razı olsun esselamu aleyküm verahmetullahu veberekatuhu

• "recepsinap" adlı kullanıcı yasaklandı

Meslek: Memur

Hobiler: Müzik, araba kullanma

• Özel mesaj gönder

8

09.06.2004, 13:52

Bugünlerdede mehdilik modası başladı.
Allah muhafaza sonumuz kötü olmasın

Bir zamanlar Hasan Mezarcı çıkmıştı. Koskoca ilahiyet mezunu. Kafayı üşüttü. Kendini Hz.ısa (A.S.) sanmaya başladı. Sarı sarı giysiler. sarı saçlar. Kınamıyorum. Elbette insan bazen kafayı üşütme durumuna kadar rahatsızlanabiliyor.

Kardeşim bu zat ben mehdiyim diyor.
1976 yılında kendisine vahiy geldiğini söylüyor. 10 sene sakladım diyor. Bu kadar önemli görev saklanırmı. Yaşı gelmiş 70'e bundan sonra nasıl mehdilik yapacak. fiziken müsait değil. Gençliği gitmiş.Vahiyin içinde S.Demirel,Türkeş gibi isimler geçiyor.Sanayi Bakanlığı gibi yer isimleri geçiyor. Bu kadarda saçmalık olmaz diye düşünüyorum.

Evet bazen insan hayali hakikat sanır. Öyle hareket eder.
Kimisinede şeytan vesvese verir. Vahiy geldi diye. Sana kitap yazdırır.

Bunları gördükçe Üstat hazretlerinin eteğine daha bir sıkı sarılmak geliyor içimden.

9

09.06.2004, 15:52

Ben Yaşar Nuri'nin yalakası değilim,sevmem,hatta nefret ederim,
ve onun gibi diğer alimleri de,

benim ulemadan kastım iyi alimler,

benim yaptığım ön yargı değil,ölçüp,tartıp biçmedir,
Risalet Nurları kitabını okuyup şu en son ki Cuma vaazını dinleyin,bakın bakalım bu adam Mehdi mi, ımamüzzaman yoksa başka bir şey mi?

Sanayi bakanlığına git,şu sana biat edecek,şuraya git böyle olacak,
Erbakan,Türkeş,Ecevit (Ecevitten emin değilim) falan filanı birleştir.

Zaten birisi öldü.
Nasıl Mehdi bu, Allah haşa görev verdi,vahyetti ardından da bu birleşmeyi nasip etmeden birinin canını aldı, öyle mi? Bunun izahı nedir?

Bir de Cebrail den bahsediyor,seni muhafaza edicek diyor.Haşa Allah'ın ağzından yazıyor yahu.

Bunlara nasıl inanıyorsunuz,nasıl kandırıyorlar sizi?

Ektir;

Evlatlıktan (meselâ Zeyd bin Harise r.a. 'nin Zeyd bin Muhammed olarak anılmasından) nehyeden ayetleri hiç okumadınız mı,

"O sizin hiç birinizin babası değildir, O peygamberlerin sonuncusudur...." şeklinde hatırlarsınız...

Hatem'ül Enbiya, Peygamberlerin (aleyhimüsselâm) Sonuncusu,

Peki Cebrail'in görevi ne? Yani bir kitap iniyor o şahsa, bir de Cebrail getiriyor öyle mi?

10

09.06.2004, 16:20

Bu zamana kadar nice kutuplar gelmiş geçmiş,
Abdulkadiri Geylani,şah-ı Nakşibend,ımam Rabbani,ıbrahim Desuki,Ahmed-i Bedevi,Ahmed Er-Rufai...
Bu listeyi en iyi Allah bilir,

Bugüne kadar yalancı peygamberlerden başka kim ben vahiy alıyorum dedi?

11

09.06.2004, 17:09

selamun aleyküm
canım kardeslerim
neden anlamak istemiyosunuz
neden anlatılanları incelemiyorsunuz
neden hacet namazıyla Allaha sormuyosunuz
NEDEN ÖLMEDEN EVVEL ÖLMEYı RUHUNUZU ALLAH A ULASTIRMAYI DıLEMıYORSUNUZ
Vesteînû bis sabri ves salât(sâlâti), ve innehâ le kebîretun illâ alel hâşiîn(hâşiîne).

(Allah'tan) sabırla ve namazla yardım (istiane) isteyin. Fakat muhakkak ki bu ,huşu sahibi olanlardan başkasına elbette ağır gelir.

anlatamadım galiba benim mürsidimin kim oldugunu değil anlattıklarını inceleyin.
kardesim
1- Bugünlerdede mehdilik modası başladı
demişsin neden olduğunu söyliyeyim cünki ahir zamandayız yani mehdi as ın geleceği zamandayız iblis bunu cok iyi bildiği için hemen hazırlığını yapmıs ve yalancıları hazırlamış hiç düsünmemzmisiniz neden önceden kimse mehdi olduğunu iddia etmiyoduda simdi
çünki hacet namazıyla Allaha sormayanların kafalarını karıstırmak için
ve basarmış
2-Kardeşim bu zat ben mehdiyim diyor. demişsin
dedimya sabırla ve namazla kim olduğunu Allah a sorsana Allah kimseye yalan söylmez. Bakara 45 ama bu Allaha ulasmayı dilemeyenler için cok büyük bi iştir onun için önce Allaha ulasmayı dilemek lazım
ki dilediysen tek yapman gereken hacet namazıyla sormak
3-1976 yılında kendisine vahiy geldiğini söylüyor. 10 sene sakladım diyor. demişsin
Allah herkeze yahyeder .10 sene saklama olayı da efendimiz tutuklandığında yalanla karıştırılmış olanları millete sunuldu bu yüzden sonra orjinalleri basıldı.Allah istediği herkeze yahyeder
4-Yaşı gelmiş 70'e bundan sonra nasıl mehdilik yapacak. fiziken müsait değil. Gençliği gitmiş demişsin
kimin yarına çıkıp çıkmayacagını Allah bilir Allah istediğini istediği kadar yasatmazmı. nerden biliyosun buda bi imtihan olamazmı Allah isterse insan 170 yasına kadar da yasar
5- Vahiyin içinde S.Demirel,Türkeş gibi isimler geçiyor.Sanayi Bakanlığı gibi yer isimleri geçiyor. Bu kadarda saçmalık olmaz diye düşünüyorum.
canım kardesim onlarda Allahın kulları ve Allah Türk leri secti bunun için nekadar hamd etsek şükretsek azdır
bunları anlatmamın nedeni sen sordun ve bu yazıyı baska kardeslerimizde okuyabilir yoksa yazılarım basına bakarsan göreceksin
6- Evet bazen insan hayali hakikat sanır. Öyle hareket eder.
Kimisinede şeytan vesvese verir. Vahiy geldi diye. Sana kitap yazdırır.
demişsin
kardes bazen insanın yanlışı doğru zannetmesi mümkün ama dediğim gibi inananlar için kolay onlar bilirki kalbinde bozukluk olmayan için kolay olan hacet namazıyla Allah a sormaktır
hep aynı iftira
sizlere sesleniyorum ne olur ön yargılarınızı bi kenera bırakıp duyduğunuz iftiraları bi kenara bırakıp siz inceleyin ozaman sizde bunları seytanın yazdırmasının mümkün olmadığını anlayacaksınız
neden anlamıyosunuz mübarek saçının teline kurban olduğumuz saidnursi hazretlerinede-bana bunları Allah yazdırdı ben Allah ın peygamberi değil mürsidiyim dediğinde onada
yalancı seytandan vahi alan deli ,kendini peygambermi zannediyosun dediler çok az kim se hariç herkes onu yalanladı nezaman zahiri alemi terk etti kıymete bindi
unutmaki mevlana hazretlerine mesneviyi ,said nursi hazretlerine risaleinurları Allah yazdırdı onlar bu nu yasarken söylediklerinde onlarada aynı iftira atıldı
7-Bunları gördükçe Üstat hazretlerinin eteğine daha bir sıkı sarılmak geliyor içimden demişsin
canım kardesim biz o mübareklerin sacının bir teline kurbanız
ama sunu iyi bilmeliyizki o gecen zamanın bediuzzamanı idi müceddidi idi Allah ın kanunu yasayan mürsidi bulmaktır
eğer bi ölüye tabi olunacaksa oda bi kişidir

Hz.MUHAMMED (S.A.V) efendimizdir
BıZ KıMSEYı BıZE CAğIRMAYIZ ALLAH A CAğIRIRIZ CÜNKı BıLıRıZKı
ALLAH YOLUNDAKı HERKES BıGÜN BıYERDE MUTLAKA KARSILASIR
amacımız haklı çıkmak biz doğruyuz siz yanlışsınız değil amacımız Allaha dost olmaktır Allah hepinizden razı olsun
esselamu aleyküm verahmetullahuveberekatuhu

12

09.06.2004, 17:26

Mehdi aleyhisselâm çıkıp ben Mehdiyim dese ardından Mehdi olduğunu ispatlasa sence herkes iman etmek zorunda kalmaz mı?

O zaman teklif sırrı kalır mı?

Beşinci şua 'yı oku,

www.yeniasya.org.tr 'de bulabilirsin,

Ölü mürşid diyorsun,

O ölü mürşidin kitaplarını okuyan kaç kişi o vesileyle dinini kurtarıyor,kaçı müslümanlığa giriyor,

Ben ıskender Ali Mihr'in Mehdiliğine de, Mürşidliğine de,Peygamberliğine de inanmıyorum,

Bizzat kendi web sitesinde Risalet Nurları diye kitap yayınlıyor,
Risalet peygamlerlik anlamına gelir, ve bu kitap da vahiy aldığına dair,Cebrail tarafından korunduğuna dair şeyler yazıyor,

Kusura bakmayın ama ben bunları görünce Mihr'in deli olabileceğine de ihtimal veiryorum.

Risalet nurları kitabı için ise rezalet demek belki daha doğru olur.

13

09.06.2004, 17:36

selamun aleyküm
canım kardeslerim
inanın Hz isa da indiğinde seytan tuzaklarını hazırlamıs iftiralarını hazırlamış bekliyo olucak ve az bi kısım hariç ona kimse ilk etapta inanmıyacak
şeytan, insanlar üzerindeki vaadini yerine getirdi. Mü'minlerden ibaret bir tek fırka hariç hepsi, iblise tâbî oldular.

ki dediğim gibi biz kimseyi bize çağırmıyoruz hacet namazıyla kimin kim olduğunu Allaha sorabilirsiniz neden kılmıyosunuz kılın bakın neler göreceksiniz Allah size neler gösterecek ne olr yani cok mu zor bi, persembe hacet namazıyla ALLAH tan yardım istemek anlamıyomusunuz kanunlara uymadan olmaz bunu en iyi seytan bildiği için o namazı size kıldırmamak için elinden geleni yapar
canım kardeslerim biz ufacık akıllarımızla mantık ararsak iblise yeniliriz biz bi hiçiz unutmayın sadece Allah ın bi mahlukuyuz ve bize ancak oyardım eder -Göklerdekilerin yerlerdekilerin ve onların arasındakilerin sahibi odur ve sizin için ondan baska yardımcı ve dost yoktur-

artık karar sizin ya hacet namazıyla gercekleri Allaha sorarsınız yada
bu veballe yasarsınız Allah razı olsun
bakalım gelecek neler göstercek dünyanın sonu öyle tahmin edildiği kadar uzun değil kıyamet çok ta uzak değil gibi gözüküyo en iyi Allah bilir ve söyledikleri

esselamu aleyküm verahmetullahuveberekatuhu

14

09.06.2004, 17:37

Hiç aklınız yok mu, bu zamana kadar bunca mürşid,bunca büyük Evliyaullah geçti.Hiç biri çıkıp ben mürşidim,ben evliyayım diye ortada dolandı mı?

ıskender Evranasoğlu vahiy değil,ilham aldığını dahi iddia ediyorsa yanılıyor,
çünkü veliler ben veliyim demez,

kaldı ki hiç bir veli ben vahiy alıyorum demez,

Peygamberden başka Allah dostları açıkca görevlerini,makamlarını anlatmazlar,

Oysa ıskender Evranasoğlu ortada mürşidim diye dolaşıyor,

Bediüzzaman'a soruyorlar,niye hediyeleri kabul etmiyorsun?
Diyor ki :"Salihsem kabul ederim,ama salih olduğunu iddia eden salih değildir,salih değilsem madem niye kabul edeyim?"

Mektubat'ın başlarında bu geçiyor,

Kendisi büyük Veliyullah olduğu hâlde hep kendisini arka plana atıyor,nazarları Risalet'in Nur'a veriyor (Nur kitabı,oradaki t kaynaştırma harfi,örnek Müseyleme, Müseylemet'ül Kezzab)

Veliyullah,hele Mehdi çıkıp "Ben veliyim,Mehdiyim" demeezz...Aklınızı başınıza alın.

• Özel mesaj gönder

15

09.06.2004, 18:40

Hadi diyelim denemek amacıyla hacet namazını kıldık yattık. Sonra olmadı ertesi hafta tekrar kıldık yattık. şeytanın bu rüyaya girmeyeceği ne malum. Muhakkak şeytan rüyaya girebilir. Yada bir cin rüyaya girebilir. (Bir zaman Hasan Mezarcı bu gece mi neydi aya bakın kamere bakın benim suretimi orada göreceksiniz bu benim Hz.ısa olduğumun Mesih olduğumun bir delilidir demişti.)

Mehdinin alametleri varmış sol omzunda nur olacakmış.
Bu nur neden gözükmüyor. Siz gördünüz mü?

1933 D.lu olan bu zat Üstat hazretlerinin dönemine intikal etmiş. Üstat vefat ettiğinde 27 yaşlarında aklı başında, baliğ, mümeyyiz birisiymiş.

Peki Üstat Hazretleri ile görüşmüş mü?

Cevap vereyim. Üstat Hazretleri ile ıskender Paşa görüşmemişler.
Görüşseler risalelerde ipucu olur ve ağabeylerimizin nakli ile hadiseden haberdar olurduk.

Hem Üstat derdi ki ; Evet kardeşlerim böyle bir zat var. şu an hayatta ve ileride işleri çoktur. Muhakkak der di: Ama böyle bir şey dememiş biz duymadık.Demek ki ileride gelecek dediğine göre o tarihlerde hayatta olmayan birisinden bahsetmiştir.Yani o tarihlerde hayatta olmayan birisi ama ıskender Paşa 1933 D.lu ve o tarihlerde hayattadır.

Hem kendilerine Rahmet-i ılahi olarak keramet gösteren o kadar çok nur talebeleri, tarikat şeyhleri, şu an hayatta olan evliyalar.(Çünkü evliyalık makamları çoktur. Evde kalmış bir kitabım var.Yarın kaynakları ile bildirebilirim.)var. Bunlar bu kadar üstün meziyete rağmen manevi kuvvete, manevi rabıtaya rağmen ıskender Paşa'nın mehdi olduğunu anlayamamışlar sa; siz muhteremlerin itikadları,rabıtaları çok mu kuvvetli de siz bunu anlayabildiniz.Yada biz mi bu acizliğimizle bunu anlayabileceğiz?

Not : Acayip tirki bütün mesihler (iddia edenler) ABD'de bulunuyor.Yada yaşıyor.Yada savaşıyor.

16

10.06.2004, 01:43

esselamu aleyküm
canım
kardesim siz ısrarla inatla anlatılanları okumadanincelemeden yargıda bulunuyosunuz.
sen o kartalın gözünden 40 küsür kat ,kedinin gözünden bilmem kackat daha aciz o gözlele herseyi göreceğini mi sanıyorsun kalbgözü diye bişeyden haberin yokmu
ne kadar hazindirki insanlar kuran-ı rafa kaldırmış kendi yazdıklarıyla amel ediyor
canım kardesim zanla hareket ediyosun diyelim le olmaz bu iş aslan gibi alıcan abdestini sorucan Allaha.
Allah kalbleri bilir ve kurallara uyarsan seytana veya cine izin vermez bilmezmisin Allah herseye kadirdir.
anlasıldı ki siz incelemeden zanla ondan bundan duyduklarınızla hareket ediyosunuz cok acı
hepsinin amerikadan çıkmasına gelince dedim ya seytanı tanımıyosunuz
o biliyo kimin mehti resul olduğunu ve tuzaklarını buna göre kurdu.o mehti resule yenilceğinide biliyo zaman yasarsak görücez insallah
üstad saidnursi haber vermiş kendisinin mehti as. a zemin hazırladığını:

RıSALE-ı NUR KÜLLıYATINDA MEHDı AS

Ta ahir zamanda hayatın geniş dairesinde asıl sahibleri,yani Mehdi ve şakirdleri,Cenab-ı Hakk’ın izniyle gelir,o daireyi
genişlendirir ve o tohumlar sünbüllenir.Bizler de kabrimizde seyredip Allah’a şükrederiz.
Sikke-i Tastiki Gaybi,138- Kastamonu Lahikası,72

O ileride gelecek acib şahsın(Mehdi AS ın) bir hizmetkarı ve ona yer hazır edecek bir dümdarı ve o büyük kumandanın pişdar
bir neferi olduğumu zannediyorum.
Barla Lahikası,162

Çok zaman evvel bir ehli velayetten işittim ki o zat (Mehdi AS) eski velilerin gaybi işaretlerinden istihrac etmiş ve
kanaatı gelmiş ki şark tarafından bir nur zuhur edecek,bidatlar zulümatını dağıtacak.Ben böyle bir nurun zuhuruna çok
izhar ettim ve ediyorum.Fakat çiçekler baharda gelir.Öyle kutsi çiçeklere zemin hazır etmek lazım gelir.Ve anladıkki,bu
hizmetimizle o nurani zatlara zemin izhar ediyoruz.
Sikke-i Tastik-i Gaybi,189-Mektubat,345
-------------------------------------------------- -------------------------

ışte bu hakikatı bilmeyen insafsız insanlar derlerki: Ahiretin tafsilatını ders alan müteyakkız kalbi, keskin nazarlı olan
, sahabelerin fikirleri niçin bin sene hakikatten uzak olarak fikirleri düşmüş gibi,istikbali dünyevide bindörtyüz sene
sonra gelecek bir hakikati asırlarında karib zannetmişler.
Sözler,318
-------------------------------------------------- ---------------------------
Evet şimdi olmasada 30-40 sene sonra fen ve hakiki marifet ve medeniyettin mehasını o üç kuvveti(nükleer fizik,din,ekonomi
ilimlerini) tam techiz edip,cihazatını verip o dokuz manileri mağlup edip dağıtmak için taharri-i hakikat meyelanını ve
insaf ve muhabbet-i insaniyyeyi o dokuz düşman taifesinin cephesine göndermiş,inşaallah yarım asır sonra onları darmadağan
edecek.
Hutbe-i şamiye,25
-------------------------------------------------- ----------------------------
Tevbe 32: Onlar,Allah’ın nurunu ağızlarıyla söndürmek isterler. Fakat kafirler istemesede Allah nurunu mutlaka
tamamlayacaktır. Ayeti ile ilgili olarak Bediüzzaman şöyle demektedir:
şimdi hatıra geldi ki,eğer şeddeli lamlar ve mimler ikişer sayılsa bundan bir asır sonra zulümatı dağıtacak zatlar ise
Hz. Mehdi’nin şakirdleri olabilir.
şualar ,605
-------------------------------------------------- ---------------------------
Ümmetin beklediği,ahir zamanda gelecek zatın (Mehdi AS ın) üç vazifesinden en mühimi ve en büyüğü ve en kıymetdarı
olan iman-ı tahkikiyi neşr ve ehl-i imanı dalaletten kurtarmak.
O zatın 2. vazifesi şeriatı icra ve tatbik etmektir.Birinci vazife,maddi kuvvetle değil,belki kuvvetli itikad ve ihlas ve
sadakatle olduğu halde bu 2. vazife gayet büyük maddi bir kuvvet bir hakimiyet lazımki,o ikinci vazife tatbik edilebilsin.
O zatın 3. vazifesi Hilafet-i islamiyeyi ıttihad-ı islama bina ederek ,ısevi ruhanileriyle ittifak edip din-i islama hizmet
etmektir.(Dinlerin birleştirilmesini başarmaktır).Bu vazife pek büyük bir saltanat ve kuvvet ve milyonlar fedakarlarla
tatbik edilebilir.Birinci vazife ,o iki vazifeden üç-dört derece daha ziyade kıymetdardır,fakat o ikinci,üçüncü vazifeler
pek parlak ve çok geniş bir dairede ve şaşaalı bir tarzda olduğundan umumun ve avamın nazarında daha ehemmiyetli
görünüyorlar.
Sikke-i Tasdik-i Gaybi ,9
-------------------------------------------------- ----------------------------
Fakat en ehemmiyetlisi ,hakaik-i imaniyyeyi muhafaza noktasında tecdid vazifesi ,en mukaddes ve en büyüğüdür.şeriat ve
hayat-ı içtimaiye ve siyasiye daireleri ona nisbeten ikinci,üçüncü,dördüncü derecede kalıyor.Rivayat-ı hadisiyede,
tecdid-i din hakkında ziyade ehemmiyet ise,imani hakaikteki tecdid itibariyledir.Fakat efkar-ı ammede,hayat perest
insanların nazarında zahiren geniş ve hakimiyet noktasında cazibedar olan hayat-ı içtimaiye-i islamiye ve siyaseti
diniye cihetleri daha ziyade ehemmiyetli göründüğü için o adese ile o nokta-i nazardan bakıyorlar,mana veriyorlar.
Hem bu üç vezaifi birden bir şahışta yahut cemaatte bu zamanda bulunması ve mükemmel olması ve birbirini cerhetmemesi
pek uzak ,adeta kabil görünmüyor.Ahir zamanda Al-i Beyt-i Nevebi nin cemaati nuraniyesini temsil eden Hz. Mehdi de ve
cemaatindeki şahs-ı manevide ancak içtima edebilir.
Kastamonu Lahikası,139
Sikke-i Tasdik-i Gaybi 156

canım kardesim daha nedisin mübarek 30 40 sene demiş ya be kardesim bu ne inattır
ki davamız sizi buraya cağırmak değil Hacet namazıyla Allah a sormanızı sağlayıp en doğruya ulastırmaktır
Allaha sükrediceğinize inatlaşıyosunuz isteseniz de istemesenizde
kanun yasayan mürside tabi olmaktır herkesin mürşidi ezelde tahin edilmiş tir ve sizin Allaha ulasmayı dileyip Hacet namazıyla Allah asormanızı bekliyo ki bu birde mehti as sa sükredin dedim ya dünyanın her yerin de yasayan mürsitler va her kavim den her ilde her ülkede
Hakkınızı helal edin sizi kırdıysam yanlıs bi kelime kullandıysam inanın istemeden olmustur biz sizleri çok seviyoruz ve biliyoruzki
amacı gercekten Allaha ulasmak ona dost olmak olanlar mutlaka bigün birlesecek A.R.O
esselamualeyküm verahmetullahuveberekatuhu

17

10.06.2004, 08:05

ve aleyküm esselâm ve Rahmetüllahi ve berekâtuh,

Mektubat ;
2. Mektub
Altıncısı: Ve istiğnâ sebebinin en mühimi, mezhebimizce en muteber olan ıbn-i Hâcer diyor ki: "Salâhat niyetiyle sana verilen bir şey sâlih olmazsan kabul etmek haramdır."
ışte, şu zamanın insanları, hırs ve tama’ yüzünden, küçük bir hediyesini pek pahalı satıyorlar. Benim gibi günahkâr bir biçareyi, sâlih veya velî tasavvur ederek, sonra bir ekmek veriyorlar. Eğer-hâşâ-ben kendimi sâlih bilsem, o alâmet-i gururdur, salâhatin ademine delildir. Eğer kendimi sâlih bilmezsem, o malı kabul etmek caiz değildir. Hem âhirete müteveccih a’mâle mukabil sadaka ve hediyeyi almak, âhiretin bâki meyvelerini dünyada fâni bir surette yemek demektir.

Mehdi a.s. mın Seyyid lerden çıkması bekleniyor,

Burada bir abi vardı, bir söz söylediydi hâlâ aklımda;
"şeyh uçmaz, mürit uçurur."

Bir de Mehmet Kutlular abinin söylediği güvenilir kaynaklardan rivayet edilen bir söz : "Kim ben Mehdiyim derse, tutun,çekin kulağından,vurun arkasına tekmeyi."

Hadi diyelim kıldım hacet namazını,bir şey olmadı, kaç kereye kadar tekrar etmek gerek?

Benim de sana bir hacet namazı teklfim var, sen de bir hacet namazı kıl,
"Allah yanlış yolda olanımıza hidayet etsin." diye dua et,

Kusura bakma ama aşağıdakileri yazan adam deli değilse Allah rızası için dövebilirim, aldım mı kızılcık sopasını elime Cebrail aleyhisselâmın onu koruyup korumadığını anlayabiliriz, çok büyük bir kerahât işliyorsunuz,

ıSKENDER EL- EKBER’E AıTTıR

RıSALET NURLARI

7 Safer 1396

8 şubat 1976

Bı ıZNıLLAHı TAALA MÜNZELDıR.

28 Muharrem 1396
31 OCAK 1976

2-ANLAşMAZLIK SURESı

Bismillahirrahmanirrahim
ONLARA BıRLığı VE BERABERLığı MÜJDELE.

1 SAFER 1396
2 şUBAT 1976

ONLARA ARALARINDAKı ANLAşMAZLIKLARI HALLETMELERıNı SÖYLE. AYRI AYRI TOPLANTI TERTıP ET. SONRA DEMıREL, ERBAKAN, TÜRKEş VE FEYZıOğLU KULLARIMIZLA TOPLAN. ÖNCE EVVELDEN ıTTıBA ETMış OLAN ZEKı KULUMUZU AL. SONRA TAHSıN VE SONER KULLARIMIZ ıTTıBA EDECEKLER. ERBAKAN DA ıTTıBA EDECEK.

BıSMıLLAHıRRAHMANıRRAHıM. RAHıM VE RAHMAN OLAN ALLAH’IN HUZURUNDA KENDıSıNE KıTAP, TAHT, SANCAK, NUR VE KILIÇ ıHSAN EDıLMış OLAN MEHDı HAZRETLERıNE ıTTıBA EDıYORUM. BU ıTTıBA CÜMLESıDıR. BU RABBıNıZıN HUZURUNDA BıR AHıDDıR.
ARTIK RABBıNıZıN KATINDAN ALDIğINIZ EMıRLERı ıFAYA BAşLAYINIZ.

30 Muharrem 1396
1 şubat 1976

ONU LEVHı MAHFUZA ÇIKAR. KıTAPLARI GÖSTER. ıNANMAZSA ÖNCEKı SAHıFELER GÖSTERıLıR. ONA SANA ıHSAN ETTıKLERıMıZı BıLDıR. SON DıVAN-I SALıHıN’DE YUKARI, KATIMIZA ALINIşINI SOR. ONA NECRANLA SOY ıLışKıSı OLUP OLMADIğINI SOR. BEş GÜNLÜK GERı DÖNÜşTEN SONRA AFFEDıLMış OLDUğUNU ANLAT. SENı GÖRÜP GÖRMEDığıNı SOR. NURLANMAYI DA ANLAT.
GENE ıNANMAZSA KUR’AN ÜL HAKıM’ıN AL-ı ıMRAN SURESıNıN 61 ıNCı AYETıNı TEKLıF ET. MUHAKKAKKı SEN MAHFUZ ÜL EMıNSıN. TABııN DE KORUNUR. ARTIK O DA ıTTıBA ETSıN.
ONLARIN ıNDıRDıKLERıMıZE ıNANMAMASININ RABBıNıZ ALLAH’A BıR ZARARI YOKTUR. AMA ıNANMALARI ONLARA MUHAKKAK FAYDALIDIR.
HABıBıM SEN EMRıMıZı TEBLığ ET. SABIRLI OL VE ÜZÜLME.
SANA GÖREVLı KILDIKLARIMIZ ARTIK BıRER BıRER GÖRÜNECEKLER. ZATEN ONLAR ETRAFINDADIR.
ONLARA YAKIN GELECEğı MÜJDELE.

2 SAFER 1396
3 şUBAT 1976

Kadir Gecesi Sohbeti
DR.ıSKENDER ALı MıHR

10- RUHUN ALLAH’A ULAşMASI

10.1- BıRıNCı GÖK KATI

Birinci kata çıkma yetkisini aldığı anda (%7 nur birikimi gerçekleşene kadar) ruh ana dergâha ulaşır. Ana dergâhta artık ona bir rahle ve bir Kur’ân-ı Kerim teslim edilecektir. 10’arlık insan ruhları sıralarından birine yerleşecektir. Her sabah Hz. Ebubekir’in elini öperek oradaki dergâhın, oradaki müderrisin kürsüsünün arkasında altın kapının sağ tarafındaki secde edenlerden birisi olacaktır. Ve altın kapıdan (Sırat-ı Müstakiym’in başlangıç noktasından) yukarıya yükselmeye başlayacaktır. (1. gök katı) Birinci katta secde edecek ve kalacaklar.

10.2- ıKıNCı GÖK KATI

ıkinci kata çıkma yetkisi geldiği zaman ruh ikinci kata çıkacak suvarılma havuzlarında suvarılmaya başlayacaktır. Suvarılma havuzları 2 metre 20 cm, boyunda şeffaf havuzlar sevgili okuyucular. Turuncu renkte şeffaf bir havuz. Onun içinde ruhlar tamamen o havuzun içine girerler. Nefes almak diye bir problemleri olmadığı için sıvının içinde yaşamaya devam eder.

10.3- ÜÇÜNCÜ GÖK KATI

Sonra üçüncü kata doğru yolculuk yapılır. Sevgili okuyucular, nefs-i emmarede birinci katta secde edilir. Nefs-i levvamede ikinci kat, suvarılma havuzlarına ulaşılır. Bu işlem tamamlanır. Nefs-i mülhimede üçüncü kata yükselinir. Üçüncü kat iki katlı bir dergâhtır. Normal standartlarda bu iki katlı dergâhın üst katında sadece bir secde işlemi yapılır ve oradan çıkılıp onun avlusunda bulunan mihenk menfezi adı verilen bir silindire ulaşılır. Bu bir metre veya bir metre 20 cm genişliğinde, sonsuz uzunlukta bir silindirdir; içi boştur. Ve bu silindir üçüncü katı dördüncü kata bağlar. ışte bu sonsuz silindirin adı mihenk menfezidir. Nefs-i mülhimede üçüncü kata ulaşan kişi, orada bir süre secdesini yaparak üçüncü kata kadar çıkabilir, orada secdesini yapar. Nefs-i mutmainneye ulaştığı zaman dördüncü kata çıkma yetkisini alır. O zaman mihenk menfezini mutlaka geçecektir. Oraya giren otomatik olarak yükselmeye başlar. Sonsuz bir hızla, ışık hızının çok ötesinde bir hızla dördüncü kata ulaşılır. Bir sonraki, bir evvelkinden sonra çıkacağı için, öndekinin ayakları bir sonrakinin başının üzerindedir. Tabiatıyla birbirlerine değmezler. Ve ruhlar mihenk menfezinin önünde yaşanan bu secde işleminin hemen arkasından, mihenk menfezinden dördüncü kata yükselirler. Nefs-i mutmainnede dördüncü kata ulaşılır.

10.4- DÖRDÜNCÜ GÖK KATI

Sevgili kardeşlerim dördüncü kat, bizim dünyamızdaki Beyt-ül Makdis’in, yani Mescid-il Aksa’nın aynıdır. Dördüncü kattaki asıl cami esas alınarak dünya üzerinde de vücuda getirilmiş. Ve orada uçarak kapıdan içeriye girilir, secde yapılır. Ön saflar beşinci kata yükselir, geri kalanlar secde de beklerler, beşinci kata ve altıncı kata yükselenler tekrar geriye gelsinler, onlarla beraber aşağıya uçsunlar diye.

10.5- BEşıNCı GÖK KATI

Beşinci kata yükselen ruhlar, beşinci kata ulaştıkları zaman bakarlar ki burası Mescid-il Haram’ın aynı. Yani hac mevsiminde, hac edilen o büyük camiinin aslı onun aynı orada. Oradan almışlar örneği, dünya üzerinde vücuda getirmişler. Öbür taraftan oradaki işleme haccü’l ekber denir. Yani hacca giden bir insan dünya üzerinde neler yapıyorsa, orada aynı imkânlar vardır ve yeryüzündeki hac bir ay sürer. Ama oraya her uğrayışta kısa bir hac oluşur, çünkü orada Beyt-ül Haram’ın aslı vardır.
Beşinci kat, biliyorsunuz, Allah’tan razı olanların katıdır.

10.6- ALTINCI GÖK KATI

Altıncı kat, Allah’ın kendilerinden razı olduklarının katıdır. Altıncı kat, çok farklı bir özelliğin sahibidir. Bir defa altıncı katın kapısı normal bir kapı değildir. Bir insan silüeti düşünün: Silüetini bir kapı olarak düşünün. Diyelim ki iri yarı birisi girmiş olsun. Oradan girdiği anda onun şeklini alır kapı. Başı, omuzları, kolları ve bunun dış çevresi kapı hüviyetini alır. Ama ondan sonra çok kısa boylu bir adamın oradan geçtiğini düşünün, bu sefer de kapı küçülür onun şeklini alır. Yani sevgili okuyucular altıncı kat, nev’î şahsına münhasır çok özel bir yer. Kapıdan son geçenin izi, bir silüet olarak mutlaka orada kendini gösterir. Son giren veya son çıkan kesin olarak kapıya şeklini bırakır. Her girenin şekli kapıda kendisini gösterir. Kapının kanatları falan yok, açık. Ama her girenle birlikte şeklini değiştirir. ıçeri girdiğiniz zaman sevgili okuyucular, yerden yaklaşık dört metre yukarıda buz kalıbına çok benzeyen bir nur göreceksiniz. Bu nura dikkat edin. Çok açık yeşil renkte bir beyaz nur. Karşısında herkes ayakta sıra olur, tek bir sıra oluşturulur. Sol kanat velîsi sol tarafta yukarıda bir kontrol mevkiinden olanları görüyor. Sağ kanat velîsi sağ tarafta biraz daha yukarıda bir yerde, o da olayları görür. Ve nurdan çıkan ışınlar, orada bulunan bütün ruhların derilerini kendi rengine döndürür. Beyaz ve çok açık yeşil. Ama sadece rengini döndürmekle kalmaz, ellerinin ve yüzlerinin bütün derileri çatlar. Bu çatlak çatlak olan derilerin tedavisi için özel aletlerle (başlarına konur bu aletler), tedavileri yapılır. Çatlaklar izale edildiği zaman altıncı kattan aşağıya doğru inme başlar. Beşinci kata inilir, hep beraber toplanıp beşinci kattakilerle birlikte dördüncü kata inilir. Dördüncü kattakileri de alarak üçüncü kata inilir. Her kattakiler de beraber gelerek birinci katta hepsi tamamlanır ve zemin kata inilir. Herkes onarlık sıralarda ait olduğu yere geri döner.

Ve günlerden bir gün bu insanlardan birinin yüzü ve elleri çatlamaz. Rengi o rengi alır ve bir daha değişmez. Bu kişi için Kur’ân-ı Kerim’imiz “sıbgatullah olmuştur” diyor. Yani Allah’ın boyasıyla boyanmış, Allah’ın boyasıyla renk değiştirmiş olan bir insan. Beyaz çok açık yeşil bir muhteşem renk. Bu kişiye özel elbiseler giydirilir. Sevgili okuyucular bu elbiseler, Kafkasların, Kafkas dansları yapanların özel elbiseleri var ya ona çok benzer, siyah renkte. ışte bu elbiseler giydirilir ve bir de kılıç verilir ellerine. Eğri bir kılıç. O kılıçla birlikte kişi kılıcı yukarı doğru kaldırıp kubbeli tavandan kapıdan yukarı yükselir. Ve yedinci kata ulaşır. Ötekilerin hepsi altıncı kata kadar çıkabilir, tekrar beşinci kata, dördüncü kata, zemin kata inilir. Henüz yedinci kata çıkma yetkisinin sahibi değillerdir.

10.7- YEDıNCı GÖK KATI

10.7.1- FETıH KAPISI VE KADER HÜCRELERı

Yedinci kata çıkan bu kişi, bir kapı görür karşısında. Altın bir kapı. Ama bu kapı zemin kattaki Sırat-ı Müstakiym girişindeki kapının aynı. Yüzde yüz aynı kapı. Baklava dilimli,ve üzerinde kolu, tokmağı olmayan bir kapı. Bu kapının bir başka özelliği var: Bunun altında yedi tane beyaz mermerden basamak var. Yedi basamakla çıkılıyor bu kapının bulunduğu yere. Merdivenin iki tarafında tırabzanlar var. O beşinci basamakta, sağ tırabzandan sonra uzanan, yedi tane baklavadan oluşan bir altın zincir var sevgili okuyucular. Yaklaşık kol kalınlığında bir zincir bu. O kişi elindeki kılıçla, bir defa bu altın zincirin üzerine vurur. Altın zincir ikiye ayrılır. Aynı anda arkadaki kapı açılır. Geri kalan basamakların üzerinden uçarak kapıdan içeri girer . ışte bu kapı fetih kapısıdır. Oradan tavanı aşarsınız yukarısı kader hücreleridir. Sol tarafınız geçmişinizdir. Bir duvarla örülüdür. Bu duvarın üzerinde sıva göremezsiniz. Taşların üst üste konulmasıyla oluşturulan alelade bir duvar hüviyetinde. Ama sağa döndüğünüz zaman önünüzde size ait sonsuza kadar uzanan kader hücrelerini göreceksiniz, turuncu renkte bal peteklerine çok benzeyen altıgen kader hücreleri. Sonsuz hızla bunların üzerinden aşıp ikinci aleme geçeceksiniz. ıkinci aleme geçmek yetkisini aldığınız zaman.

17 - VAZıFE SURESı

Bismillahirrahmanirrahim

EY ıSKENDER EL EKBER KULUMUZ. MEHDı KULUMUZ, VEKıL KULUMUZ. ELBETTE SANA SÖZ VERDığıMıZ GıBı RAMAZAN AYI ıÇıNDE TAYYI MEKANI ıDRAK ETMış OLACAKSIN. EVET-HAL UFAK TEFEK BULAşIKLAR VAR GÖRDÜğÜN GıBı CEBRAıL KARARMIş OLARAK ÇIKTI O şıMDı SENıN CESEDıNıN ıÇıNı VE CESEDıNı TAYYI MEKAN ıÇıN HAZIR HALE GETıRıYOR.
BıZ O ANDA BÜTÜN ıSTEDığıN KışıLERı YANINA GETıRıRıZ. ZATEN SENıN SEVDığıN BÜYÜKLER SENı SEVENLERDıR. TAYYI MEKAN ıSE BıR DÖNÜM NOKTASIDIR. BUGÜNE KADAR GÖNÜL GÖZÜNE GÖSTERDıKLERıMıZı, BÜTÜN DETAYLARIYLA VE BÜTÜN RENKLERıYLE YAşIYACAğIN ANDIR. ELBETTE BıZE KAVUşACAKSIN. NE KADAR MUTLULUK DUYACAğINI BıLıRıZ. ONLARDA BU MESUT ANDA MUTLAKA ORADA BULUNMAK ıSTERLER. ELBETTE SANA MANEN YARDIM EDıLMESıNı ıSTERıZ. ONLAR BU YOLU EVVELCE GEÇMış OLANLARDIR. SEN DE GEÇECEKSıN. SEN EN SEVGıLı HAY KULUMUZSUN. MUTLU OLMIYA LÂYIKSIN VE BU BıR MUKTEZADIR. TARAFIMIZDAN BıR RAHMETTıR. SENıN ıÇıN ıSE MUKTESEPTıR. ELBETTE MUKTESEBATI TAYıN VE ıHSAN EDEN BıZıZ. RABBıNıZ ALLAH.

Sizi yemişler kardeşim.Kendinize gelin.Hele şu en sonuncuyu yazan adamın aklından şüphe ederim.şeytan onu yemiş,o ve müritleri de sizi yiyor.Aklınızı başınıza alın...Ülen, Allah'tan korkun,Allah söylemiş gibi O'nun hitabıyla yazıyor altına bir de "Rabbiniz Allah" diye imza mı çakıyor. Allah size hidayet etsin.Bu adam yakın tarihte vefat eder de Mehdilik vazifesini bitiremez ise gelip buraya özür dileyip,siz haklıymışsınız diyecek misiniz, ya da bu yaptıklarınıza ağlayacak mısınız?.

• Özel mesaj gönder

18

10.06.2004, 12:56

BABAN MEHDıNıN ELıNı TUTTU

Üstad'ın talebelerinden Said Özdemir Üstad'ı Isparta'da ziyaret ettiği sırada Ankara'da kızına gece rüyasında şöyle derler:

"Baban Mehdinin elini tuttu." (Son şahitler-5, s 49)

19

10.06.2004, 13:57

Aziz Kardeşim Abdulkkadir Said
Gayretlerinden dolayı tebrik ederim

Asırlardan beri yalancı Peygamberler gelip geçmiş. Bu asırda da olacaktır. Etrafında da birkaç saftirik insan bulurlarsa onlarla bu safsatalarını idame ettirmeye çalışırlar

' Erhan' zaten bilmek maksadıdıyla değil, kendi tarikatının ilanını ve propagandasını yapmak için Forum'a girmiş. Zaten söyledikleri şeyler vesveseden ibaret.Ehemmiyet verdikçe şişer, ehemmiyet vermezsen söner. Zaten bu forumda kimseye tesir edemez. Onların iddialarını aklı başında hiçbir kimse kabul etmez. Aslında cevab vermeye tenezzül etmemek daha evladır. Zira ahmaklara verilecek en güzel cevap sükuttur.

Böyle delilsiz ispatsız herzelerin bu ciddi Forum'da aslında hiç yeri yok. Fakat 'onların suret-i hak'tan görünüp de birilerini telkinle kandırmaya çalışmaları hususunda' önceden onların herzelerini duyanlar kesin bir tavır alırlar.Bu cihetten faydalı olabilir.

'Cenab-ı Hakk bize nur ve nuranı vazifeler vermiş, onlara da karanlıklı oyunları vermiş.' Onların o karanlıklı herzeleriyle fazlaca meşgul olup, hakiki vazifelerimizde fütur getirmememiz lazım

Erhan'a da Cenab-ı Hakk hidayet ve istikamet versin. ınşallah bu bataklıktan bir an önce çıkar. Akılla, hikmetle, delillerle hareket ederse kurtuluşu yakındır inşallah

' El-Hakku Ya'lu ve la Yu'la aleyh '

'Hakkın hatırı alidir, hiç bir hatıra feda edilmez.B.S.N.
Esselamu ala menittebael Hüda, vel melamu ala menittebael heva

20

10.06.2004, 15:45

Alıntı sahibi ""Hüseyin Yildirim""

Aziz Kardeşim Abdulkkadir Said
Gayretlerinden dolayı tebrik ederim

Asırlardan beri yalancı Peygamberler gelip geçmiş. Bu asırda da olacaktır. Etrafında da birkaç saftirik insan bulurlarsa onlarla bu safsatalarını idame ettirmeye çalışırlar

' Erhan' zaten bilmek maksadıdıyla değil, kendi tarikatının ilanını ve propagandasını yapmak için Forum'a girmiş. Zaten söyledikleri şeyler vesveseden ibaret.Ehemmiyet verdikçe şişer, ehemmiyet vermezsen söner. Zaten bu forumda kimseye tesir edemez. Onların iddialarını aklı başında hiçbir kimse kabul etmez. Aslında cevab vermeye tenezzül etmemek daha evladır. Zira ahmaklara verilecek en güzel cevap sükuttur.

Böyle delilsiz ispatsız herzelerin bu ciddi Forum'da aslında hiç yeri yok. Fakat 'onların suret-i hak'tan görünüp de birilerini telkinle kandırmaya çalışmaları hususunda' önceden onların herzelerini duyanlar kesin bir tavır alırlar.Bu cihetten faydalı olabilir.

'Cenab-ı Hakk bize nur ve nuranı vazifeler vermiş, onlara da karanlıklı oyunları vermiş.' Onların o karanlıklı herzeleriyle fazlaca meşgul olup, hakiki vazifelerimizde fütur getirmememiz lazım

Erhan'a da Cenab-ı Hakk hidayet ve istikamet versin. ınşallah bu bataklıktan bir an önce çıkar. Akılla, hikmetle, delillerle hareket ederse kurtuluşu yakındır inşallah

' El-Hakku Ya'lu ve la Yu'la aleyh '

'Hakkın hatırı alidir, hiç bir hatıra feda edilmez.B.S.N.
Esselamu ala menittebael Hüda, vel melamu ala menittebael heva

Katılıyorum ve de bir şey sormak istiyorum,
yukarıdaki Risale-i Nur'dan alıntı yapılan yerlerin metinlerinde oynama yapılmış mı, okuyunca bir farklı hissediyorum

Bu konuyu değerlendir