You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, September 14th 2007, 10:27pm

Adak Orucu

Adak orucum var, uzun süredir yerine getiremedim. Ancak Ramazan orucu ile birlikte tutabilirmiyim?

Ve ne yapmam lazım?

2

Saturday, September 15th 2007, 3:44am

Kaç gün? Sanırsam gün içinde tuttuğum ramazan orucu aynı zamanda adak orucuna da sayılır mı diye soruyorsunuz. Yani bir gün içinde iki oruca birden niyet edebilir miyim diye. Allahu â'lem bissavab, en doğrusunu Allah bilir, tahmin ettiğim kadarıyla bunu yapamazsınız. Daha önce de bir namaz için, iki namaz şeklinde, öncekinde kazaya kalanla o anki vaktin farzına aynı anda niyet edilebilir mi diye bir soru görmüştüm, cevabı hatırladığım kadarıyla "hayır"dı. Sorularla ıslamiyet'e üye olup soru yollayabilirsiniz. Birkaç gün içinde cevabının geleceğini umuyorum. Hatta cevabını buraya da aktarabilirsiniz sonra. Biz de istifade etmiş oluruz.

http://www.sorularlaislamiyet.com/subpag…=usr&yer=baslik

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread