Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

kiymet

Acemi

• Konuyu başlatan "kiymet"

Meslek: üniversite ögrencisi

• Özel mesaj gönder

1

22.03.2007, 23:26

Hayata Umutla Bakmak

Sinav zamani her ögrencinin en sikintili zamanidir.Caliskan ögrenciler bile sinavi gecememe kaygisi tasirlar... Benim de sinav zamaninda moralim cok bozuldu sabah uyandigimda tekrar uyumak istiyordum öyle ki tüm gün yataktan kalkmak istemiyordum...Hasta olsam da sinava gitmesem rapor alsam diyordum... Uykularim kabuslarla geciyordu ...Daha iyi ögrenmek icin kahve iciyor cikolata yiyordum ve dogru dürüst yemek bile yemiyordum :( En sonunda sürekli uykudan dolayi doktora gittim ve kan ölcümü yapildi,kanimda trombosit eksikligi cikti , trombositler kanin pihtilasmasinda rol alirlar ve dalakla kemik iligine bagli üretilirler....Ultrasonla yapilan muayenede dalagimda sorun olmadigi anlasildi ama kemik iligine bakilmaliydi...Doktorum kan tahlillerinin yanlis olabilecegini ve bir daha tahlil yapmak istedigini söyledi cünkü o da sasirmisti eger tahliller yine ayni cikarsa acilen tedavi olmam gerekiyordu....Sagligim yerindeyken düne kadar böyle birseyle karsilasmamisken simdi sonu kan kanserine gidebilen bir hastaliga yakalanmistim.... yapilan ikinci tahlilde trombosit orani yükselmisti cünkü bir ay bana müsade etmesini istemistim ve bu arada beslenmemi düzeltmis moralimi de iyi tutmustum... Trombosit orani biraz daha yükselmisti ama yeterince degil, beni alaninda uzman bir doktora gönderdiler ve tekrar kan tahlili yapildi.... aradan yine bir ay gecmisti...Rüyamda sarimsak yemem söylenmisti hap niyetine hergün bir dis sarimsak yemeliydim ve ben de rüyamda gördügüm gibi yaptim hergün bir dis sarimsak yedim, zeytin yagi ictim, bir yemek kasigi pekmez ictim,brokoli kaynatip suyunu ictim geri kalanini da salata yapip yedim...Yani sagliga yararli ne varsa tükettim 3.tahlilde sinira kadar yükselttim ilk muayenede cikan 109 luk deger 142 ye cikmisti...normali 145 mis.... simdi yine de kesin emin olmak icin legen kemiklerimden kemik iligi alincak ve muayene edilcek.....kücük bir ameliyat olcak :( sizlere söylemek istedigim sagliginizi koruyun moralinizi bozmayin sinavlar da olsa hayat kötü de gidiyor olsa her türlü aksilik sizi de bulmus olsa halinize sükür edin ve hayata siki siki baglanin....kaderinizde 40 yasina kadar yasamak varsa Allah yasatir ama saglikginizi bozmak sizin elinizde kirk yasiniza kadar saglikli yasamak var bir de doktorlarda kosturarak ameliyatlara girerek yasamak var...ben büyük bir hata yaptim ve sagligima dikkat etmedim simdi hergün badem,ceviz,kereviz,pekmez.bal....yani kisacasi ne buluyorsam dogal olan onu yiyorum ve hayata güzel yanindan bakiyorum...Dilerim yazdiklarimla sizin bu konuda bir saniye düsünmenizi saglarim ve sizi olumlu yönde etkilerim...

sevgilerle[/b]

2

23.03.2007, 08:29

Allah c.c sifa versin
Ümitvar olunuz..

3

23.03.2007, 10:01

Alıntı sahibi ""Nural""

Allah c.c sifa versin
Ben beni biraktigim zaman, sen beni birakma Yarab! Yunus Emre

4

23.03.2007, 12:43

Allah şifa versin kardeşim,
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

5

23.03.2007, 13:37

Allah şifa versin kiymet kardeşim
Tez vakitte sağlığınıza kavuşursunuz inşallah.
Bu sınavlar yüzünden hem maddi hem manevi yaşanılan sıkıntılar çok fazla.
Mesela benim hayatımın bir senesi kayıp.
Öss ye hazırlanırken yapabildiğim tek şey namaz kılmaktı.
Derslere gidemiyor, risaleleri okuyamıyordum.
Neyse ki fiziksel bir rahatsızlık olmadı.
Herşeyin başı sağlık, hem psikolojik açıdan hem de fizyolojik açıdan.
Peygamberimizin (s.a.v) söylediği gibi kaybettikten sonra anlıyoruz sağlığımızın kıymetini.
ınşallah derdini veren dermanını da tez elden yollar kardeşim.
O şafi dir, dua edelim inşallah.
...biz istihdam olunuyoruz;hem rıza dairesinde,hem inayet altında bize Hizmet-i Kur'aniye yaptırılıyor. (28. Mektup'tan)

kiymet

Acemi

• Konuyu başlatan "kiymet"

Meslek: üniversite ögrencisi

• Özel mesaj gönder

6

24.03.2007, 10:16

Alla hepinizden razi olsun

Hic bir sey icin canimizi sikmaya gerek yok ,her ne kadar bunu cogu zaman basaramasak da ,bilmeliyiz.... Insan hep kendine sikinti ariyor,acaba neyim eksik diyor birsinden birsey duyunca da `neden ben de onun gibi degilim? `diyor.... Ama az olanla yetinmemiz lazim,bir sey ters gitmisse de mutlaka bunda da bizim bilemedigimiz bir hayir vardir demeliyiz..... Mesela birgün tramvayi kacirdim ,kosturmaca kan ter icinde diger duraga baska bir tramvaya yetismeye calistim ve onu da kil payi kacirdim,derken gelen 3. tramvayla okuluma gittim...Hoca hala derse baslamamisti yarim saat gecmisti ve bir isi vardi biraz daha bekledik sonra derse gectik...ben hic bir seyden habersiz deli gibi yetiscem diye kosturcagima halime razi olup siradaki tramvayi beklemeliydim ve gönül rahatligiyla da derse gitmeliydim...Ama bizim bilmedigimiz cok sey var suan bana bu hastalik gelmeseydi belki de hayata baska türlü bakmaya devam ederdim...Kalplerimiz cabuk paslaniyor,bizi yolumuzda aldatanlarin sayisi cok fazla,o yüzden arada bir basimiza kötü bir olay da gelse, verenden ötürü hakkimiza düsene razi gelmeliyiz...Cünkü bunda da bir hayir vardir, hem bu dünyanin cilesi ne ki öbür dünyaninkiyle karsilastirinca? gecen gece aglamakli uyandim yirmilik disim cikiyordu ne olursun din artik demeye basladim...Sonra da düsündüm ki : bir dise sahip olmak bu kadar zahmetliyse, karsiliginda bu aci cekiliyorsa,bir bedene sahip olmanin bedeli nedir acaba? bize bu bedenleri veren Allah elbette ki ,bedenini nerelerde harcadin ,yiprattin diye soracaktir...Elbette ki bedenimiz bizlere emanettir...

Bu konuyu değerlendir