Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

20.02.2007, 16:24

Cevşen-ül Kebir

arkadaşlar lütfen herkesin dikkatini bu konuya vermesini istiyorum. cevşen-ül kebir diye bir dua var ama bu duanın olduğuna dair kuranda veya bir hadis varmı ???. gerçekten bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. ve cevsen nuskamıdır.

2

20.02.2007, 16:40

A'RÂF SÛRESı (180)En güzel isimler Allah'ındır. O'na o güzel isimleriyle dua edin ve O'nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır.

Cevşen Allah'ın isimleri ile yapılan bir duadır.

Rivayete göre Vahiy ile gelmiş bir duadır. Cebrail(a.s) Peygamberimize zırhını çıkarıp bu duayı okumasını tavsiye etmiş. Peygamberimizde Ümmetinin dahil olup olmadığını sormuş. Cebrail(a.s) 'de Ümmetininde dahil olduğunu söylemiş. Kıssa kısaca böyle.

Böyle bir rivayet olmasa dahi,Cevşen vahiy olmasa dahi,sonradan çıkmış olsa dahi; Allah'ın isimlerini içerir. Allah ise Kur'an'da bize isimleri ile dua etmemizi emretmiş. Demek bir yanlış yok. Hurafe yok. Bidat yok.
Esas hurafe Cevşen gibi bir zırhı yok sayan gafil kafalardadır. Onlara tebliğ yeter.

Muhabbetle
Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz...

3

20.02.2007, 21:33

Re: CEVşEN-ÜL KEBıR

Alıntı sahibi ""disfrch""

arkadaşlar lütfen herkesin dikkatini bu konuya vermesini istiyorum. cevşen-ül kebir diye bir dua var ama bu duanın olduğuna dair kuranda veya bir hadis varmı ???. gerçekten bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. ve cevsen nuskamıdır.

Anlaşılan aklınızda Cevşen hakkında bir sürü sualler var. www.Cevsen.de sitemizin Cevşen hakkında bölümünde bir çok sual ve iddialara cevaplar bulabilirsiniz.
"We are the Warriors of Love, We Have no Time For Enmity"

Meslek: öğrenci

Hobiler: risale okumak

• Özel mesaj gönder

4

18.06.2007, 11:53

allah razı olsun

Bu konuyu değerlendir