You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, February 20th 2007, 4:24pm

Cevşen-ül Kebir

arkadaşlar lütfen herkesin dikkatini bu konuya vermesini istiyorum. cevşen-ül kebir diye bir dua var ama bu duanın olduğuna dair kuranda veya bir hadis varmı ???. gerçekten bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. ve cevsen nuskamıdır.

2

Tuesday, February 20th 2007, 4:40pm

A'RÂF SÛRESı (180)En güzel isimler Allah'ındır. O'na o güzel isimleriyle dua edin ve O'nun isimleri hakkında gerçeği çarpıtanları bırakın. Onlar yaptıklarının cezasına çarptırılacaklardır.

Cevşen Allah'ın isimleri ile yapılan bir duadır.

Rivayete göre Vahiy ile gelmiş bir duadır. Cebrail(a.s) Peygamberimize zırhını çıkarıp bu duayı okumasını tavsiye etmiş. Peygamberimizde Ümmetinin dahil olup olmadığını sormuş. Cebrail(a.s) 'de Ümmetininde dahil olduğunu söylemiş. Kıssa kısaca böyle.

Böyle bir rivayet olmasa dahi,Cevşen vahiy olmasa dahi,sonradan çıkmış olsa dahi; Allah'ın isimlerini içerir. Allah ise Kur'an'da bize isimleri ile dua etmemizi emretmiş. Demek bir yanlış yok. Hurafe yok. Bidat yok.
Esas hurafe Cevşen gibi bir zırhı yok sayan gafil kafalardadır. Onlara tebliğ yeter.

Muhabbetle
Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz...

3

Tuesday, February 20th 2007, 9:33pm

Re: CEVşEN-ÜL KEBıR

Quoted from ""disfrch""

arkadaşlar lütfen herkesin dikkatini bu konuya vermesini istiyorum. cevşen-ül kebir diye bir dua var ama bu duanın olduğuna dair kuranda veya bir hadis varmı ???. gerçekten bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. ve cevsen nuskamıdır.

Anlaşılan aklınızda Cevşen hakkında bir sürü sualler var. www.Cevsen.de sitemizin Cevşen hakkında bölümünde bir çok sual ve iddialara cevaplar bulabilirsiniz.
"We are the Warriors of Love, We Have no Time For Enmity"

minik said

Beginner

Occupation: öğrenci

Hobbies: risale okumak

• Send private message

4

Monday, June 18th 2007, 11:53am

allah razı olsun

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread