You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Saturday, December 9th 2006, 6:10pm

Biber ağrıyı kesiyor

ABD'nin Boston şehrinde yapılan ABD Ağrı Cemiyeti'nin yıllık toplantısında; uzmanlar, kırmızı acı biberin eklem iltihabı ve ağrılarına karşı iyi geldiğini ispatladı.

Uzmanlar; kırmızı bibere acılık veren 'capsaicin' maddesinden 1000 mikrogram (1 gr) enjekte edilen şiddetli eklem ağrısı çeken hastalarda, bu dayanılmaz ağrıların azaldığını söylediler.

'Capsaicin' adlı maddenin ağrıları azaltmakla kalmayıp, tesirini beş haftaya kadar sürdürdüğü belirtildi.

'Capsaicin'in doğrudan ağrı bölgesine enjekte edilmesi durumunda daha tesirli olduğu da kanıtlandı.
http://www.24haber.com/?newstype=normal&newsid=10605

theQueen

Professional

Occupation: öğrenci

• Send private message

2

Monday, January 15th 2007, 8:08pm

ya bu kırmızı biber pul olan kırmızı biber mi
salçalık kırmızı biber mi ?_
anlamadım biri beni aydınlatsın ...

3

Monday, January 15th 2007, 8:21pm

Benim televizyonda bu haberin içeriğinde gördüğüm kırmızı pul biber ile isot idi. Birde haberde kansere iyi geldiğini duymuştum sanki, ağrılara değil de... Gerçi göz ucuyla bakıyordum, kanallar mı karıştı yoksa?

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread