Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

Samstag, 9. Dezember 2006, 18:10

Biber ağrıyı kesiyor

ABD'nin Boston şehrinde yapılan ABD Ağrı Cemiyeti'nin yıllık toplantısında; uzmanlar, kırmızı acı biberin eklem iltihabı ve ağrılarına karşı iyi geldiğini ispatladı.

Uzmanlar; kırmızı bibere acılık veren 'capsaicin' maddesinden 1000 mikrogram (1 gr) enjekte edilen şiddetli eklem ağrısı çeken hastalarda, bu dayanılmaz ağrıların azaldığını söylediler.

'Capsaicin' adlı maddenin ağrıları azaltmakla kalmayıp, tesirini beş haftaya kadar sürdürdüğü belirtildi.

'Capsaicin'in doğrudan ağrı bölgesine enjekte edilmesi durumunda daha tesirli olduğu da kanıtlandı.
http://www.24haber.com/?newstype=normal&newsid=10605

Beruf: öğrenci

• Nachricht senden

2

Montag, 15. Januar 2007, 20:08

ya bu kırmızı biber pul olan kırmızı biber mi
salçalık kırmızı biber mi ?_
anlamadım biri beni aydınlatsın ...

3

Montag, 15. Januar 2007, 20:21

Benim televizyonda bu haberin içeriğinde gördüğüm kırmızı pul biber ile isot idi. Birde haberde kansere iyi geldiğini duymuştum sanki, ağrılara değil de... Gerçi göz ucuyla bakıyordum, kanallar mı karıştı yoksa?

Thema bewerten