Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Bart

Acemi

• Konuyu başlatan "Bart"

Meslek: Ogrenci

• Özel mesaj gönder

1

08.03.2004, 10:07

Cennette Aile!

Selamunaleykum kardesler,
Cevabini aradigim bir soru var eger bana yardim edebilirseniz cok makbule gececek.
Yakin bir arkadasimin babasi gecen hafta vefat etti ve bu arkadas dini konularda fazla bilgi sahibi olmadigi ve benide biraz bilgi sahibi gordugu icin cennete gidebilirsem, babami gorebilecekmiyim,biliyormusun diye bir soru sordu.Bende cevap olarak bir hadisin oldugunu ve tam emin olmasamda sanirim gorebileceksin dedim.Ama tam bilgi sahibi olmadigim bahsi gecen hadisinde icerigini cok iyi bilmedigim icin fazlaca arkadasa aciklama yapamadim.
Bu hadis hakkinda yada baska kaynaklardan bu sorunun cevabini bilen arkadas varsa ve buraya yazabilirse cok memnun olurum.
ALLAH hepinizden razi olsun..

2

08.03.2004, 13:35

Aleyküm selam Bart kardeşim;

bahsettiğiniz mesele cennetin mühim lezzetlerinden birisidir. kişi eğer cennete girmiş ise, cennette bulunan anne-babası, kardeşleri, akrabaları, peygamberler, evliyalar vs... bütün cennetlikler ile görüşecektir.

bu konuda size ağaşıdaki linki tavsiye ediyoruz
Dost dostu ile cennette beraberdir
http://www.yeniasya.org.tr/index.asp?ection=Kulliyat&Book=Sozler&Page=460 ,
ilgili kaynağa bakarsanız çok daha geniş bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bart

Acemi

• Konuyu başlatan "Bart"

Meslek: Ogrenci

• Özel mesaj gönder

3

13.03.2004, 23:52

Allah razi olsun Ahmetsaid kardesim,
Gerci vermis oldugun link hata veriyor ama yinede tesekkur ederim.
Araniza yani katildim ve download bolumunde risale-i nur2.0 i buldum ve inanin yillardir boyle bir kaynak ariyordum cunku ne kadar risale okumaya calissamda anlayamadigim cok kelime oluyordu.Siz butun kelimelerin anlamlarini yazmissiniz.Gordugum an gercekten cok sevindim, Allah razi olsun...

4

14.03.2004, 11:28

bart kardeşim;
kusura bakmayın. haklısınız link doğru çalışmıyor.

ama siz www.yeniasya.org.tr

ana sayfadan girer iseniz sırası ile:
külliyat...sözler...460 sayfa linkini takip ederseniz ilgili yere ulaşırsınız.

bahsettiğiniz program çok güzel.
inşallah istifade edersiniz.

saygılar..

Bu konuyu değerlendir