You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Bart

Beginner

• "Bart" started this thread

Occupation: Ogrenci

• Send private message

1

Monday, March 8th 2004, 10:07am

Cennette Aile!

Selamunaleykum kardesler,
Cevabini aradigim bir soru var eger bana yardim edebilirseniz cok makbule gececek.
Yakin bir arkadasimin babasi gecen hafta vefat etti ve bu arkadas dini konularda fazla bilgi sahibi olmadigi ve benide biraz bilgi sahibi gordugu icin cennete gidebilirsem, babami gorebilecekmiyim,biliyormusun diye bir soru sordu.Bende cevap olarak bir hadisin oldugunu ve tam emin olmasamda sanirim gorebileceksin dedim.Ama tam bilgi sahibi olmadigim bahsi gecen hadisinde icerigini cok iyi bilmedigim icin fazlaca arkadasa aciklama yapamadim.
Bu hadis hakkinda yada baska kaynaklardan bu sorunun cevabini bilen arkadas varsa ve buraya yazabilirse cok memnun olurum.
ALLAH hepinizden razi olsun..

2

Monday, March 8th 2004, 1:35pm

Aleyküm selam Bart kardeşim;

bahsettiğiniz mesele cennetin mühim lezzetlerinden birisidir. kişi eğer cennete girmiş ise, cennette bulunan anne-babası, kardeşleri, akrabaları, peygamberler, evliyalar vs... bütün cennetlikler ile görüşecektir.

bu konuda size ağaşıdaki linki tavsiye ediyoruz
Dost dostu ile cennette beraberdir
http://www.yeniasya.org.tr/index.asp?ection=Kulliyat&Book=Sozler&Page=460 ,
ilgili kaynağa bakarsanız çok daha geniş bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bart

Beginner

• "Bart" started this thread

Occupation: Ogrenci

• Send private message

3

Saturday, March 13th 2004, 11:52pm

Allah razi olsun Ahmetsaid kardesim,
Gerci vermis oldugun link hata veriyor ama yinede tesekkur ederim.
Araniza yani katildim ve download bolumunde risale-i nur2.0 i buldum ve inanin yillardir boyle bir kaynak ariyordum cunku ne kadar risale okumaya calissamda anlayamadigim cok kelime oluyordu.Siz butun kelimelerin anlamlarini yazmissiniz.Gordugum an gercekten cok sevindim, Allah razi olsun...

4

Sunday, March 14th 2004, 11:28am

bart kardeşim;
kusura bakmayın. haklısınız link doğru çalışmıyor.

ama siz www.yeniasya.org.tr

ana sayfadan girer iseniz sırası ile:
külliyat...sözler...460 sayfa linkini takip ederseniz ilgili yere ulaşırsınız.

bahsettiğiniz program çok güzel.
inşallah istifade edersiniz.

saygılar..

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread