Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

03.11.2006, 12:57

Sara hastalığı ve dua..

Arkadaslar yaklasık 3.5 ay önce nazar dualarını okuyordum kendi üzerime, ancak ferahlamak yerine daha da sıkıntı hali geldi ve kısa süre içinde acaip korkularla sarıldım, Kur'an- Kerim okurken, cevsen okurken dua ederken ciddi sıkılır ve tekbasıma kaldıgımda sıkıntıya düşer oldum. Bu tür durumlarda dua ile destek olan bir abi üzerime dua etti ve sara hastalığı var sende bunu doktorlar teshis edemez dedi.( bu arada daha önce 2 defa sebepsiz bayıldıgım için doktora basvurdum ama sara teshisi için üç defa baygınlık geçirilmesini baz alıyoruz dedi, yani tıbbi olarak net teshiş konmadı.) Ve günde yüz defa her defasında besmele ile "la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyül azim." duasını okumamı söyledi. (ayrıca bu abi okumadan önce geceleri sık denebilcek yoğunlukla karabasan denilen sıkıntı geliyordu. bazen ölecegim hissine düşüyor bir defa olsun Allah diyebilmek için cok zorlandıgımı hissediyordum.Elhamdulillah rukye okunduktan sonra sadece okundugum gece daha tuhaf bir hal oldu ve bi daha yasamadım.)

Bu sıkıntılar o zamnki kadar siddetli olmasada bazen yine gelebiliyor, vesvese aglamak, ümitsizlik elim kolum baglanmız gibi sadece oturup sebepsiz üzülmek gibi..Sizden ricam bu konuda ciddi sekilde yapmamı okumamı tavsiye edeceginiz seyler varsa benimle paylaşmanız.

hayır duasiyle..

2

03.11.2006, 13:49

Büyük Cevşen içerisindeki Sekîne duasını her sabah namazından sonra 19 kez okumanızı şiddetle öneriyorum. Ayrıca boş durmak yok. Ağzınızı boş bırakmayın bol bol Allah'ı zikredin. Kalpler, ancak Allah'ı zikretmekle huzur bulur manasındaki Hadis-i şerifi aklınızdan çıkarmayın...

3

03.11.2006, 19:09

Değerli kardeşim, uzman olmadığım bir konuda sana fikirlerimi yazmak istiyorum. buna göre okursan iyi olur. Biraz uzun oldu, usandırmasın. Sabırla okumanı tavsiye ederim.

Bir mü'min başına gelen bir halde önce üzerine düşeni yapar. Fakirlik ile müptele ise kalkar iş arar, iş bulur ve ücretini Allah'tan bekliyerek kanaat ile dua eder. şimdi bu fakirlik ile imtihan edilen adam sadece söz ile yapılan dua ile hareket etse Adetullah gereği dua ile arzu ettiği hallere kavuşmayacak şeytanın vesvesesi ve nefsinin zorlaması ile isyana gidebilecektir. Bu adamın Rezzak'ı hakik olan Allah 'ı bilip vesilelere sarılarak hal ile dua etmesi ve bunu yaptıktan sonra duaya sarılması vesilesi ile Rabimin hikmeti ile bir sonuca ulaşacaktır. Ya birden ya yavaş yavaş yada fakirlik onun hakkında daha hayırlı olmasıdan uzatılacaktır.
Rabbim başımıza gelen her hayır ve şerde kendini tanıtmak ve göstermek istemektedir. ışte imtihanın sırrı burdadır. Hastalıkta bu imtihanlardan biridir. Nasıl gelmiş olursa olsun bir imtihandır. Hem şafi ismini, Sabur ismini, hem şekur ismini, hem Tabib ismini ,hem Sahib ismini ve diğer pek çok güzel isimlerini gösteremek istemesidir.
Hayır bazen bize şer olarak gözüken şeylerin ardına hikmet gereği takılmıştır. Sadece tutulduğun hasatlık değil bütün hastalıkların hikmetini ve gayesini bilmen gerekir. Hastalığa görevini yaptın çık git, diye bilmek için evvela niye geldiğini bilemek lazım, hastalıktaki hikmeti bilip o görevi ifa etmesine yardımcı olmak gerekir ki gitsin. Hem kimden geldiğini, hem hikmetini hem faydalarını bilmek hastalıkatan doğan evhamı yenecek, evham gidincede sonu nereye varacak, iyleşir miyim, daha mı kötüye giderim, hep böyle mi yaşarım merakı izale olacaktır.Merak edilirse şişer , ikeyi çıkar. Merak edilemiz ise söner. Burda tevekkül sırrı vardır. Merak etmiyerek bedeninin bir hakiki sahibi olduğunu kabul ediyorsun demektir. Zaten hasatlığın gayesi senin sahibini sana tanıttırmaktır. Önemli bir vazifesi tamam olunca hastalık sönmektedir.
Zikire ve duaya devam etmen güzeldir Lakin,dua o hastalığın vakti olduğu için edilir. Nasıl yağmursuzluk namazı yağmur için değil yağmurun yokluğu o namazın vaktini getirmiştir, yada hüsüf, küsüf namazları ayın güneşin kurtulması için kılnmaz, yada borçu duasının vakti borç elemi içine düşüldüğü için edilir gayasi Rıza-i ilahidir. Senin hastalığın için verilmiş dualar vakti geldiği için Rıza-i ilahi için edilir. O duanın senin hastalığına iyi geldiği sahih bir hadisle rivayet edilmişse , Allah vaad etmiş demektir. Madem vaad etmiş vaadini yerine getirecektir. Düşünmek evhamlanmak, anlamsızdır. Hikmet-ı ilahiye itimatsızlıktır, küçümsemedir, hakarettir. Ettiğin dua bir hadisle dahi rivayet edilmemiş olsa bile hastalığın imden geldiğini biliyorsun demetir ki Rıza-ı ilahiye götüren yola girmişsin demektir.

Sana tavsiyem bir doktora gitmen ve bunu yanında yukarda yazdıklarımı niyet ederek o manevi ilaçlara da sarılmandır.

şafi olan Rabbim şifa versin.

Baki selam
Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz...

Alkan

Usta

Hobiler: Risale-i Nur, Kur'an dinlemek

• Özel mesaj gönder

4

03.11.2006, 19:24

Kardeş şimdiden Rabbim acil şifalar versin... cevat abinin dedikleri güzel tavsiyeler...
bence çok fazla boş kalmayın yani sürekli oturup ne olucak hep sıkıntı basıyor gibi lüzümsüz meraklar yerine kendinize güzel alışkanlıklar edinin... bir iş bulmanız mümkünse işe girin... boş duran kendini kötülükten kurtaramaz,işi olan kötülüğü düşünmeye vakit bulamaz.(hz.ali) güzel bir söz... ve duaları okurken çok sıkılıyorsanız bence daha sonraki bir zamanda yapın... ben de bazen zikir çekerken ya da dua okurken sıkılılabiliyorum... nefsin başka ihtiyaçları da var... bazı basit uğraşlar edinebilirsiinz... cevat abinin dediği gibi hastalığın hikmetini de anlamak gerek... hayatın başına ne gelirse güzeldir diyor üstad... yani sizin başınıza gelen ne olursa olsun güzeldir...siz o güzelliği görmeye çalışın... yani Rabbimin sizi imtihan ettiğini mutlaka sabrın sonunun ferec başarı genişlik olacağını düşünün...

tabi yaşamak daha farklı bir duygudur Allah yardımcınız olsun tez zamanda Rabbim acil şifalar versin... selametle
"ey bedbaht nefsim! acaba ömrün ebedi midir? hiç kat'i senedin var mı ki, gelecek seneye, belki yarına kadar kalacaksın?

5

03.11.2006, 21:06

Allah razi olsun yazdıklarınız için arkadaslar ancak sıkıntı yazmıstım bu korku yada korkutulmak gibi bir hal.Doktor konusunda inançlı bir psikolog bulma konusunda arkadaslarıma danıztım ama henuz bi netice alamadım, nörolojik olarak da dedigim gibi tam epilepsi teşhisi konulmadı.Bu arada üniversite öğrencisiyim ve ister istemez kalabalık ortamlarda kalıyorum bu durumu daha da kötüleştiriyor söyleki ya orada bulunmak beni cok sıkıyor yada gayet seytani haller içinde bu skıntılar uzaklaşıyor benden. Bunları paylaştıgım bazı kişiler bu durumun diğer alemleedeki izim gözle göremedigimiz yaratılmışlarla ilgili olabilecegini söyledi.

Netice de dedikleriniz gibi dua ve zikire sarılmam en iyi ilaç ama öğrenmek istedigim bu durumda hangi dua hangi zikir her hastalığın kendine has ilacı olur ya o acıdan.

Cevaplarınız icin tekrar tekrar Allah razı olsun.

hayırla kalınız.

nurunözü1

Profesyonel

Hobiler: hat sanatı,ebru sanatı,kitap,internet

• Özel mesaj gönder

6

03.11.2006, 21:22

Allah şifa versin.ınançlı psikolog yazmışsınız dost tv de olması lazım ama emin değilim tv5 de olabilir orda iki kardeş var biri bayan diğeri bey onların mutlaka tlf numaraları yada email adresleri vardır.Eğer isterseniz kendileri ile irtibata geçebilirsiniz
Ya tozu dumana katacaksın!Yada tozu dumanı yutacaksın!Yutanlardan olmamak dileği ile...

7

03.11.2006, 21:28

doğru, onlarla irtibata gecebilirim sanırım tv5 de. Allah razı olsun kardeş.

nurunözü1

Profesyonel

Hobiler: hat sanatı,ebru sanatı,kitap,internet

• Özel mesaj gönder

8

03.11.2006, 21:35

Evet tv5 miş http://www.tv5.com.tr/program.asp?id=9
bu linkten email adreslerini alabilirsiniz mutlaka yardımcı olacaklardır
Ya tozu dumana katacaksın!Yada tozu dumanı yutacaksın!Yutanlardan olmamak dileği ile...

Meslek: öğrenci

Hobiler: kırmızı kitaplar:)), yürümek,aslında güzel olan herşeyle ilgilenirim:)

• Özel mesaj gönder

9

27.07.2007, 15:04

Allah acil şifalar versin.tavsiye edebileceğim pek bir şey yok ama sizin için de dua ederim inşallah.Sekine okumanızı önerebilirim zira sekine okunduğu zaman okuyan-okunan kişiye manevî bir huzur ve sekînet hali verir, Allah’ın izniyle korku, endişe ve tehlikelerden kurtulur.tekrar geçmiş olsun
"Beşerin bulaşık eli bulaşmmak şartıyla, hiçbir şeyde hakikî nezafetsizlik
ve çirkinlik görünmüyor"

Bu konuyu değerlendir