You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, October 3rd 2006, 8:28pm

THY'na ait bir yolcu uçağı kaçırıldı

THY'na ait bir yolcu uçağı kaçırıldı

Tiran'dan yola çıkan THY'ye ait içinde 107 yolcu bulunan bir yolcu uçağı ıstanbul'a istanbul yönünde iken Yunanistan hava sahası üzerinde kaçırıldığı iddia edildi.

Arnavutluk'un başkenti Tiran'dan ıstanbul'a gelen TK-1476 sefer sayılı THY yolcu uçağının Yunan hava sahasında kaçırıldığı bildirildi. Uçakta 150 yolcu ve 6 mürettebat bulunuyor.

Arnavutluk'un başkenti Tiran'dan ıstanbul'a gelen TK-1476 sefer sayılı THY yolcu uçağının Yunan hava sahasında kaçırıldığı bildirildi. Uçakta 107 yolcu ve 6 mürettebat bulunuyor. Son gelen haberlere göre uçak, Yunan F-16'larının kalkmasının ardından ıtalya'ya zorunlu iniş yaptı.

Uçağın kaçırılış nedeninin Papa'nın Türkiye'ye Kasım ayında yapacağı ziyareti protesto etmek için olduğu belirtiliyor.

kaynak

2

Tuesday, October 3rd 2006, 8:33pm

Eylemcinin biri vicdani retçi çıktı

Uçağı kaçıran eylemeci Hakan Ekinci'nin vicdani retçi olduğu ve daha önce de Papa'ya mektup gönderdiği ortaya çıktı. ışte eylemcinin görüntüsü:

Türk Hava Yolları'nın Tiran-ıstanbul seferini yapan, 107 yolcu ile 6 mürettebat taşıyan yolcu uçağı kaçırıldı. Uçak ıtalya'nın Brindisi Havaalanı’na indirildi.

Uçağın Papa'nın Türkiye ziyaretini protesto etmek isteyen iki Türk tarafından kaçırıldığı öğrenildi. Tiran’dan 16.20’de hareket eden uçağın Yunan hava sahasındayken ıtalya'ya çevirildiği bildirildi.

Yunanistan Savunma Bakanlığı, bir Türk yolcu uçağının, saat 18.00 sularında kaçırıldığına dair imdat sinyali gönderildiğini açıkladı.

Uçaktan iki kez yardım sinyali alındığı belirtilen açıklamada, Yunanistan hava kuvvetlerine ait dört uçağın, Yunan hava sahasından çıkıncaya kadar uçağa eşlik ettiği kaydedildi.

THY yetkilileri, 107 yolcu ve mürettabat içinde yaralanma ve can kaybının olmadığını uçakta 5 Türk yolcunun bulunduğunu belirtti.

THY'den yapılan açıklamada uçağı kaçıran korsanların, "ıtalya'da teslim olacağız, Papa'ya mesaj vermek istedik" dedikleri belirtildi.

Eylemcilerin silahlı olmadığı ve yolcuları bırakacağı yönünde bilgiler geliyor.

ıstanbul'da THY bünyesinde kriz masası oluşturuldu. Kaçırılan uçağın pilotu Mürsel Gökalp ve Yardımcısı Yavuz Yılmaz olduğu açıklandı.

Vatikan yetkilileri olaydan haberdar olduklarını ve yakından izlediklerini belirtirken eylemcilerin Papa'nın ziyaretine tepkiye yönelik vermek istedikleri mesaj merak konusu oldu.

Korsanlardan birinin adı Hakan Ekinci diğerinin ismi ise soyismi netleymeyen Mahmut isimli biri.

Eylemciler Papa'ya mesaj iletmetmelerini izin verilmemesi üzerine medya ile konuşmak istedikleri belirtildi. Bu konu üzerinde polisle eylemciler arasında görüşmeler sürüyor.

ıstanbul Atatürk Havalimanı'nda oluşturulan kriz masası uçakta bulunan yolcuların yakınları için özel bir bölüm oluşturdu. Yolcu yakınlarına buradan doğrudan bilgi verilmeye başlandı.

Uçağı kaçıran Hakan Ekinci'nin vicdani retçi olduğu, nüfusuna kendi isteği dışında Müslüman yazıldığı ve daha önce Papa'ya mektup yazdığı belirtiliyor. Mektubunda ben Hıristiyanım ve müslüman orduya gitmek istemiyorum. Bana bu konuda yardımcı olun dediği ortaya çıktı.

Hakan Ekinci Tiran'dan uçağa biniyor. 1. Ordu Komutanlığı'ndan kaçtığı için Türkiye'ye dönüşte tutuklanacağı korkusu içinde olduğu belirtiliyor.

kaynak

3

Tuesday, October 3rd 2006, 9:11pm

THY aynı uçakla yolucuları getirecek

ıki hava korsanı tarafından kaçırılan THY uçağındaki yolcuların serbest bırakılmasınının ardından THY Genel Müdürü Temel Kotil, yolcuların aynı uçakla döneceklerini açıkladı.

ıki hava korsanı tarafından kaçırılan THY uçağındaki yolcuların serbest bırakılmasınının ardından bir açıklama yapan THY Genel Müdürü Temel Kotil, uçağın gerekli işlemlerin tamamlanmasının ardından ıstanbul'a geleceğini, yeni bir uçak gönderilmesine gerek olmadığını söyledi. Bu arada, uçaktaki Türk yolcu ve mürettebatın isimleri belli oldu.

ıtalyan polisinin şu an gerekli prosedürleri yürüttüğünü belirten Kotil, "Uçak, mürettebat ve yolcularıyla birlikte, gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra ıstanbul'a gelecek. Yeni bir uçak göndermeye gerek yok. Uçağı kaçıran kişinin adı Hakan Ekinci" diye konuştu.

Öte yandan, uçaktaki mürettebat ve Türk yolcuların kimliği belli oldu. Buna göre uçaktaki Türk yolcular Mehmet Ertaş, Halil Demir, ılhan Pekmez ve Ergün Erköseoğlu. Mürettebat ise; Kaptan Pilot Mürsel Gökalp, Yardımcı Pilot Yavuz Yılmaz, Kabin Görevlileri Nazenin Dönder, Ayşegül Aker, Merve Atmaca, Kanje Doğan olarak duyuruldu.

ıHA

kaynak

şükür Allaha :)

4

Tuesday, October 3rd 2006, 11:12pm

ALLAH'ü teala kötülere fırsat vermesin inşallah...
şu âlemde mü'minin mü'mine karşı en büyük yardımı dua iledir.Barla -247

5

Wednesday, October 4th 2006, 12:45pm

sanki başka bir iş varmış gibi geliyor ama ALLAH'u Alem
'

Bağ-ı cennette ümidim bu durur kim Zatî'yi
Cümle müminlerle ol server ede hem sâyesi

_

6

Wednesday, October 4th 2006, 1:30pm

Ya adamlar sevinç çığlıkları atacaktı nerdeyse. Düşünsenize Papayı protesto eden bir müslüman, protestocuyu protesto eden hıristiyanlar. Onları protesto eden müslümanlar.
Dinler arası dialog gitti.
Ellerini ovuşturan kişleri bir hayal edin.Kimler olurdu acaba ...
Neyse Allah yardım etti, foyaları ortaya çıktı
Konu ile alakası yok:AB nin olmazsa olmazları olan şartları yerine getirmeyen,olmazsa olurlarını yerine getirip hırsızlığı adi suçtan çıkaran hükümet ne hissederdi acaba?
Ben hükümetin AB'yi desteklediğine inanmıyorum.
Baki Selam
Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz...

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread