You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, August 16th 2006, 7:04pm

Eski bir çorabı bile götüremedim

Eski bir çorabı bile götüremedim

Adamın biri oğluna: "Senden iki isteğim var, birincisi, öldüğüm zaman ayağımın birine eski bir çorap giydirmeyi ihmal etme. ıkincisi ise şu ağzı kapalı mektubu beni defnedinceye kadar açma, defnettikten sonra aç oku" diye vasiyette bulundu.

Zaman geldi adam öldü. Kefeni saracağı zaman, oğlu babasının vasiyetini arz ederek, "Babama mutlaka bir eski çorap giydireceğiz" dedi. ımam, "Olmaz, dinimize göre ölü kefenden başka bir şeyle gömülmez" dedi. Çocuk ısrar etti, ama fayda vermedi. Definden sonra oğlu babasının bıraktığı mektubu okumaya başladı:

“Oğlum! Görüyorsun ya, o kadar malım mülküm olduğu halde, bir eski çorabı bile beraber götüremedim. Elbette bir gün sen de benim gibi öleceksin. Sana da birkaç metre kefenden başka bir şey vermeyecekler. Sana bıraktığım malı, iyi harca, sarf edeceğin yerleri iyi seç. Beş vakit namazını ve diğer ibadetlerini sakın aksatma, dinde bildirildiği şekliyle tam yap. Çünkü senin kabre götüreceğin amelinden başka bir şey değildir.”

Alkan

Master

Hobbies: Risale-i Nur, Kur'an dinlemek

• Send private message

2

Wednesday, August 16th 2006, 7:22pm

''ve en leyse lil insani illa ma sea'' insan için ancak ameli vardır... mealinde ayet.... dünyevi dostlar,mal,mülk ancak kabir kapısına kadar.... ancak salih amellerimiz bizimle beraber gelecek... Allah dünyanın mahiyetini bilip onun yalancı,aldatıcı yüzüne aldanmamak nasip etsin...
"ey bedbaht nefsim! acaba ömrün ebedi midir? hiç kat'i senedin var mı ki, gelecek seneye, belki yarına kadar kalacaksın?

3

Wednesday, August 16th 2006, 7:30pm

Quoted from ""alkan_unal""

Allah dünyanın mahiyetini bilip onun yalancı,aldatıcı yüzüne aldanmamak nasip etsin...

Aminn kardeşim aminnn... :cry:

insirah

Master

Occupation: NURolog

• Send private message

4

Friday, August 18th 2006, 12:52pm

Sırlar Dünyasında bunun filmini çekmişlerdi.Harikaydı...

YaMusaB

Trainee

Occupation: TaleBe

• Send private message

5

Friday, August 18th 2006, 3:49pm

Quoted from ""alkan_unal""

''ve en leyse lil insani illa ma sea'' insan için ancak ameli vardır... mealinde ayet....

Allah razı olsun

6

Wednesday, July 8th 2009, 9:04pm

amin amin

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread