Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

29.07.2006, 03:11

Karabasan nedir? Nasıl korunulur?

Arkadaslar KARABASAN dedikleri nedir? Göreniniz var mi?

Dini ve bilimsel aciklamasi nedir? Korunma yollari var mi?...

Son zamanlarda karabasandan sikayetci olan kisilerle karsilasiyorum, yardimci olmak icin arastirmaya niyet ettim. Sizlerinde yardimlarini bekliyorum insallah...
Biz muhabbet fedâileriyiz; husûmete vaktimiz yoktur.

2

29.07.2006, 08:59

Karabasan benim başıma bir kere geldi. Rüyamda canavarımsı bir köpek bana saldırıyordu, ben ise hareket edemiyordum, korkmuştum...

Bilim adamları bu kilitlenmenin, bizim vücudumuz tarafından yapıldığını, uyku sırasındaki bu geçici paralizenin, yani felcin, uyku halinde kendimize zarar vermeyi engellemek için olduğunu söylüyor. Yoksa uykudaki o halle, vücudumuzu hareket ettirirsek zarar verebilir veya görebiliriz.

Diğeri ise işin rüya kısmı. Biz iyi rüyalarla ilgileniriz, kötü rüyalarla vakit harcamayız, çünkü rüyayı kötüye yormak bizim işimiz değildir, en fazla şeytanın bizim üzerimizde oyunu der geçeriz.

Eğer kişi çok sık bununla karşılaşıyorsa, sebepleri iyi araştırılmalı, benim hayatımda bir defa başıma, 13-14 yaşlarındayken falan gelmişti.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

YaMusaB

Stajyer

Meslek: TaleBe

• Özel mesaj gönder

3

29.07.2006, 11:29

Alıntı

Tıptaki adı uyku felcidir. ınsanlar rüya gördükleri REM uykusu sırasında, göz ve solunum kasları dışında tamamen fizyolojik bir felç durumundadırlar. Hiçbir kasları çalışmaz. Böyle olmasaydı, biz rüyalarımızı oynar hale gelirdik. Rüyamızda ne yapıyorsak, yatakta da onu yapmaya başlardık. Bazen rüyadan uyandığımızda beynimiz uyanık ve etrafın farkında olduğumuz halde, hareket edemez, ses çıkaramaz ve göğsümüzün üzerinde bir ağırlık varmış gibi hissederiz. Bunu herkes hayatının bir döneminde en az bir kez yaşamıştır. Korku verici bir durumdur. Ama saniyeler içinde kendiliğinden düzelir. Karabasanın olma nedeni; uykudan uyanmamıza rağmen REM uykusundaki fizyolojik felç halinin, uyanır uyanmaz çözülmemesine bağlıdır

Burda hemen uyanır uyanmaz denmiş ama hemen geçmiyor, bana geçmiş yıllarda 2 sefer oldu, insanın idraki yerinde kalkmak istiyorsun fakat hiçbirşey yapamıyor, birşey söylemek istiyorsun fakat hiçbirşey söyleyemiyorsun... O korkuyla besmele çekmeye (böyle durumlardan besmele çekerek kurtulunabilir diye duymuştuk, Allah-u Alem) çalışıyorsun bir süre sonra geçiyor...

4

29.07.2006, 11:31

Karabasan;kızgın olan -daha doğrusu- bir şekilde kızdırdığımız bir cinin, veya şerir bir cinnin, sevdiği ortam oluşması sonucu oyun ve eğlence maksatlı,uyku ile uyanıklık arasında bize musallat olup bir nevi kısmi felçe sebeb olan korkutucu bir olaydır.
şiddeti kesinlikle cinnin kızgınlığı derecesindedir. Bazı durumlarda dua,şehadet salavat bile tesirsiz olabilmektedir. Üç kurtuluş yolu vardır. Ya biri size dışardan dokunacak ki; bu kaçmasına sebeb olur. Ya kendi kızgınlığı geçip sizi bırakacak veya manevi cenahtan bir yardım gelecek.
Karabasandan korunmanın en güzel yolu; karabasana yakalanmama çarelerini bilmektir. Necis bir yatakta yatmamak, sırt üstü yatmamak, cevşeniz dolaşmamak ve cevşensiz yatmamak... Tereke, çok sık kullanılmayan alanlara destursuz girilmemesi gerekir. Çok uzun süre temizlenmemiş ve girilmemiş yerler kesinlikle çok dikkatli temizlenmelidir.Tenha,fazla girilmeyen alanlar onların meskenleridir.Temizliğinden şüphe ettiğimiz eşyalar ve necis olma ihtimali olan yerlere basmamlıdır.Gerisini Allah'a havale etmeli tabiki.

Selam ve dua ile...
Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz...

5

29.07.2006, 11:43

karabasan kışın karlı yolda kara basmak kar topu oynamak vs:)))) işin espirisi tabiki
KARABASAN;Uyandiginiz halde yataktan kalkamamaniz, bir guc tarafindan hareketlerinizin engellenmesi, kipirdayamamaniz yada konusamamaniz, bagirmaya calistiginiz halde sesinizin tum cabalamalariniza ragmen cikmamasi, bu sure zarfinda cesitli sesler ve halusunasyonlardır karabasan,bence karabasanın cinlerle hiç bir ilgisi yok tamamen beyinle ilgisi olup biliç altındaki olaylardan kaynaklanıyor,

6

29.07.2006, 16:25

Alıntı sahibi ""nurdamlası""

karabasan kışın karlı yolda kara basmak kar topu oynamak vs:)))) işin espirisi tabiki

:mrgreen: ...

benim hiç başıma gelmedi inşallah böyle birşey yaşatmaz Rabbim ama başa gelince;
Aşağıdaki hadis-i şeriflerde bildirilen duaları okunursa inşallah şifaya kavuşulur..

(“Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim” duasını sabah 3 kere okuyana, akşama kadar, akşam okuyana da, sabaha kadar hiç bela gelmez.) [ıbni Mace]

(“Euzü bikelimâtillahittammâti min şerri mâ haleka” duasını okuyana, o yerden kalkıncaya kadar, hiçbir şey zarar veremez.) [Müslim]

Birde yatarken abdestli yatmaya ayet-el kürsüyü fatihayı ihlası okursak okuduklarımızdan hasıl olan sevabı peyagamberimiz Hz.Muhammed (SAV) e ve Üstadımıza hediye edersek inşallah hiçbişeycik olmaz :wink:

selametle..

7

29.07.2006, 16:49

Tek kelime ile korkunç birşey . Allah kimseye yaşatmasın

SElametle

8

29.07.2006, 17:43

Alıntı sahibi ""Abdulkadir Said""

Karabasan benim başıma bir kere geldi. Rüyamda canavarımsı bir köpek bana saldırıyordu, ben ise hareket edemiyordum, korkmuştum...

Abdulkadir kardes, ona karabasan degil KABUS diyorlar. :mrgreen:

9

29.07.2006, 18:15

Yahu rüyamda kilitlenmemiştim sadece, bedenim de kilitlenmişti bir müddet :mrgreen:
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

10

29.07.2006, 18:23

Benim gerci basimdan böyle birsey gecmedi (Allah´a sükür) ama tarif edilenlerle biraz bilgi vermeye calisayim.

Karabasan´dan sikayetci olanlarin ortak noktalari uyandiklarinda (veya yari uyanik vaziyette) birseyin gelip gögsüne oturarak bogazini siktigini ve nefes almada zorlandiklarini hareket edemediklerini bazilari ise besmele bile cekemediklerini söylüyorlar. Genelde yanliz olan kadinlara musallat olur diyorlar ama erkeklerden de duydum. Hatta birtanesi tarif bile etti. Ayaklari yok, ufak boylu havada süzülüyor diyorlar. Kagida cizdirdim. Belki sizede komik gelebilir ama asagi yukari tam böyle birsey cizdiler. Ne dersiniz?

11

29.07.2006, 18:26

Alıntı sahibi ""Abdulkadir Said""

Yahu rüyamda kilitlenmemiştim sadece, bedenim de kilitlenmişti bir müddet :mrgreen:

Evet gözlerim hariç heryerim kilitlenmişti. Dehşet bir durum

12

29.07.2006, 18:48

Karabasandan korunmak

Oğuzhan bey: “Geceleri bazen karabasan geliyor. Korkuyorum. Korkarak uyanıyorum. Bu durum nedir? Korunmak için neler yapmalıyım?”

Geceleri uyumanız, gündüzleri de lûtfundan rızık aramanız O’nun âyetindendir”1 buyuran Kur’ân, bir diğer âyette, “Uykunuzu dinlenme vakti kıldık. Geceyi bir örtü yaptık”2 buyurur.

Hiç şüphesiz dinlenmek eşsiz bir nîmet olduğu gibi, gece de, uyku da vazgeçilmez birer nîmettirler. Bu nîmetleri cömertçe ikrâm eden Cenâb-ı Hakk’a karşı ise ancak şükredilir. Geceye kavuştuğumuzda yatmazdan önce kıldığımız akşam ve yatsı namazları ile esâsen geceyi ve uykuyu da kapsayan hadsiz nîmetler serisini cömertçe ikrâm ve ihsan eden Rabb’imize şükretmiş, görünür, görünmez her türlü tehlikelere ve musîbetlere karşı O’na sığınmış oluruz.

Allah’a sığınmak fevkalâde önemlidir. Aksi takdirde zararlı ve şerli mahlûkların tehlikelerine karşı yardımcısız ve yapayalnız kalmaktan kendimizi kurtaramayız. Bu da bizi perîşan eder. Fakat Allah’a sığınan korkudan emin olur. Allah’a sığınmak için yatsı namazını kıldıktan sonra yatarken, en azından, “Eûzü billâhi mine’ş-şeytani’r-racîm” deriz. “Bismillahi’r-rahmâni’r-rahîm” okuduğumuzda ise, uyku nîmetini veren Allah’ın adıyla uykuya başladığımızı ifâde etmiş ve Allah’a hamd etmiş oluruz. Böylece zikrin iki önemli ayağını tamamlamış oluruz. Yatmazdan önce bildiğimiz diğer duâ ve yakarışlarla Allah’a ilticâyı zengin ifâdelerle donatırsak zararlı ve şerli varlıkların zararlarına karşı daha kuvvetli bir zırh edinmiş oluruz.

Bu kuvvetli zırha her gece şiddetle ihtiyacımız vardır. Çünkü geceleri uyku halinde iken, en çok korunmaya ve sığınmaya ihtiyaç duyduğumuz zaman dilimlerini yaşarız. Öyle ki, Yaradan’a tam teslim olmuşuz. Uyku esnasında bir ölü gibiyiz! Ne irâdemiz var, ne kudretimiz. Ne gücümüz var, ne bilincimiz. Ne aklımız var, ne şuurumuz. Bu tam teslîmiyeti de ancak sünnet olarak gelen duâlar ile kemâle erdirebilir ve ibâdete dönüştürebiliriz.

Ebû Dücâne (ra) Resûlullah’a (asm) geldi ve: “Yâ Resûlallah! Yatağıma geldiğim zaman değirmen sesi ve arı vızıltıları gibi sesler işitiyorum. şimşek parıltısı gibi bir şeyler görüyorum. Başımı kaldırıp baktığımda evimin orta yerinde siyah ve uzun gölge gibi bir şeyin olduğunu görüyorum. Yakalamak için elimi uzattığımda, derisinin üzerindeki kılların kirpi kılları gibi olduğunu ve ağzından yüzüme karşı ateş parçaları attığını görüp beni yakacağını zannediyorum ve korkuyorum” dedi. Resûl-i Ekrem Efendimiz (asm): “Yâ Ebû Dücâne! Evinize gelen korkunç bir mahluktur. Bana kâğıt kalem getiriniz” buyurdu. Kâğıt ve kalem getirilince Hazret-i Ali’ye (ra) verdi ve: “Yaz,” buyurdu:

“Bismillahi’r-rahmâni’r-rahîm. Hâzâ kitâbün min Muhammedin resûli Rabbi’l-âlemîne ilâ men taraka’d-dâra mine’l-ummâri ve’z-zuvvâri ve’s-sâlihîne illâ târıkin yetruku bihayrin yâ Rahmânü. Emmâ ba’dü: Fe inne lenâ ve leküm fi’l-hakkı si’aten fe’in tekü âşikan mûli’an ev fâciran muktehimen ev râiyen hakkan mubtılen hâzâ kitâbullahi yentıkü aleynâ ve aleyküm bi’l-hakkı innâ künnâ nestensihu mâ küntüm ta’melûne ve rusulünâ yektübûne mâ küntüm temkürûne. Ütrükû sâhibe kitâbî hâzâ! Ve’ntalikû ilâ abedeti’l-esnâm ve ilâ men yez’umu enne me’allâhi ilâhen âhera lâ ilâhe illâ hüve küllü şey’in hâlikün illâ vechehû lehû’l-hükmü ve ileyhi türce’ûne tuğlebûne hâ-mîm lâ tünsarûne hâ-mîm ayn-sîn-kâf teferreka e’adâ’ullahi ve beleğat hüccetu’llâhi velâ havle velâ kuvvete illâ billâhi feseyekfîkehümüllahü ve hüve’s-semî’u’l-alîm.”

(Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. Bu mektup âlemlerin Rabb’inin Resûlü olan Muhammed’den (asm) hayır veya şer niyetiyle evi ziyârete gelenlere, ancak hayırla gelmelerini dilemek için yazılmıştır. ımdât yâ Rahmân! Muhakkak bizim ve sizin için, hakta genişlik olmalıdır. ısteyerek, istemeyerek veya sürüklenerek, bozgunculuk yapmaksızın, Allah hakkı için evi boşaltmanızı isteyen bu mektup, bize ve size hakkı konuşur. Biz bu mektuba yaptıklarınızı kaydediyoruz. Elçilerimiz, sizin yaptığınız hîleleri yazıyorlar. Bu mektup sahibinin evini derhal terk ediniz! Putlara kulluk yapanlara ve Allah’tan başka ilâh edinenlere gidiniz. O’ndan başka ilah yoktur. O’ndan başka her şey helâk olacaktır. Hüküm O’nundur ve Hâ-Mîm hakkı için ister istemez O’na döndürüleceksiniz. Hâ-Mîm ve Ayn-Sîn-Kâf hakkı için yardım görmezsiniz. Allah düşmanları bölük pörçük oldular. Çünkü Allah’ın delili ve âyeti ulaşmıştır. Allah’tan başka güç ve kudret yoktur. Allah size yeter. O işiten ve bilendir.”)

Ebû Dücâne (ra) diyor ki: “Resûl-i Ekrem’in (asm) yazdırdığı bu mektubu götürüp okudum, baş ucuma koydum ve yattım. Gece yarısı uyanmıştım. Kulağıma şöyle bir korkunç ses geliyordu: “Lât ve Uzza’ya yemin ederim ki, bizi yaktın! Bu mektup sahibinin hakkı için bu mektubu kaldır. Senin evine ve etrafına artık bir daha gelmeyeceğiz.”

Ebû Dücâne (ra) devam ediyor: “Bunun üzerine sabahleyin erkenden kalkıp Resûl-i Ekrem’in (asm) arkasında sabah namazı kıldım. Cinlerin feryadını Resûl-i Ekrem’e (asm) haber verdim. Resûlullah Efendimiz (asm) bana:

“Yâ Ebâ Dücâne! O mektubu kaldır. Beni hak Peygamber olarak gönderen Allah’a yemin ederim ki, eğer o mektubu kaldırmazsan, onlar kıyâmete kadar azap içinde kıvranırlar” buyurdu.3

Dipnot:
1- Rûm Sûresi, 30/23;
2- Nebe’ Sûresi, 78/9, 10;
3- H.Kübrâ, 2/369.

www.fikih.info

13

29.07.2006, 19:13

Alıntı

KARABASAN GERCEGI

Uyandiginiz halde yataktan kalkamamaniz, bir guc tarafindan hareketlerinizin engellenmesi, kipirdayamamaniz yada konusamamaniz, bagirmaya calistiginiz halde sesinizin tum cabalamalariniza ragmen cikmamasi, bu sure zarfinda cesitli sesler ve halusunasyonlar gormeniz yani, halk arasinda Karabasan diye tabir edilen olay.
19 yasindaydim. O zamana kadar karabasanin ne adini ne sanini duymustum. Ilk yillar sesli ve goruntulu yogun bir sekilde yasadim. Ailecek panik icerisindeydik. Caresizlikten herkezin verdigi akli uygulamaya koyulduk.Bu arada cok komik olaylar da yasadim. Dortyol agizlarina sekerli sular doktum, yatagimin altinda kuranla uyudum o olmadi bicakla uyudum o olmadi makasla uyudum o da olmadi hocaya gittik bana muska yazdi. O olaydan sonra yogunluk azaldiysa da tam olarak kesilmedi.Cahil insanlar da degiliz ama nedense o zamanlar hic aklimiza bir psikologa danismak gelmedi . Cunku birazdan anlatacagim seyler cok mistik doga ustu olaylardi.

Her olay sonrasinda yataga oturup '' Neden Ben?'' diye aglardim. Ne yapmistim acaba.Neden boyle korkunc olaylar beni bulmustu.Bu konuyu her ne kadar arastirdiysam da bir sonuca ulasamamistim. Gorduklerim ruya miydi acaba? Kendimi cok tahlil ettim .Her defasinda gozlerim acik bulundugum mekani cok iyi gorebiliyordum. Fakat bir turlu ne hareket ediyor ne de bagirabiliyordum.Hadi hareket edip bagiramiyorum tamam ama o anda duydugum sesler ya da gordugum goruntuler beni zivanadan cikariyordu . Yasadiklarimi arkadaslarima anlattigimda pek inanan olmadi.Benim gibi karabasanlar tarafindan basilanina da rastlayamamistim. Bulundugum mekani degistirirsem belki yarari olur deyip yurtdisina ciktim olmadi evlendim yine olmadi. Dindar bir teyzemize bu konuyu anlattim. Teyze bana Kuran dan bazi ayetler okudu. O gunden sonra olaylar kesildi.Arasira yine bu olayi yasasamda eskisi gibi degil artik..

Basimdan gecenleri bir internet sitesinde 4-5 satirla ozetledim.Bu konuda yuzlerce mesaj aldim.Bir kismi cinlerle ilintili oldugunu soylerken, diger kismi beyinsel fonksiyonlarla iniltili oldugundan bahsettiler. Buyuk cogunluk ise basindan bu tarz olaylar gecen insanlardan aldigim mesajlardi. Hepsi de benden bu konuda yardim istiyordu. Hal boyle olunca kayitsiz kalamadim ve bu siteyi yapmaya karar verdim.Benim yasadiklarim korkunctu hic bir yerde cevap bulamamistim daha da kotusu bu olayin yalnizca benim basima geldigini saniyordum.Ama simdi biliyorum ki bu olayi bir cok insan yasiyor .Turkiye'de bu konuyla ilgili ne bilimsel ne de dinsel bir bulguya rastlayamadim. Tahmin edersinizki bu olay yalnizca Turk insanin basina gelmiyor. Amerika'da bu olaya SLEEP PARALAYSIS adi verilmis.

Bir grup insan bu olayin cinler tarafindan yapildigini, diger bir grupsa bu konunun beyinle ilgili olup adinin uyku felci oldugunu savundular.Ben her iki grubun da aciklamalarina yer verecegim. Bu konuda bilgisi olanlarin bilgilerini bizimle paylasmalarini da isteyecegim.Ayrica basinizdan gecen deneyimlerinizi de bana yazabilirsiniz.Yalniz bildigimiz bir sey var ki her ne ise, Dunyanin her yerinde bu olayi insanlar yasiyorlar. Eger bu olaylar surekli basiniza geliyor ise benim size tavsiyem hastahanelerin neurology klinigine gidip bir beyin filmi cektirmeniz. Hepinize karabasansiz gunler dilerim.

14

29.07.2006, 19:16

Alıntı sahibi ""http://geocities.com/karabasanlar""

KARABASANLA ILK TANISMAM
19 yasima gelene kadar Karabasan'in ne adini ne de sanini duymustum. Taki o geceye kadar... Gece uzerimde hissettigim iki elin baskisiyla uyanmistim.O iki el beni yatakta hafifce saga sola salliyordu. .Duvara dogru donuk yan yatmis vaziyette oldugum icin arkamdakinin kim oldugunu anlayamadim. Arkama donmek istedigimde kipirdayamadigimi farkettim.Hareket edemiyordum.Cok uykum oldugu icin fazla ustunde durmadim gelenin annem oldugunu zannedip uykuma devam ettim.O gun ilk karabasan deneyimimi yasamistim.

ONA DOKUNDUM
Ertesi gun gece bir durtuyle uyandim ve gordugum manzara karsisinda dehsete dustum. Kapkaranlik odanin icerisinde bir cift korkunc goz bana bakiyordu.Yerimden firlayip isigi acmak icin davrandim ama kipirdayamadigimi hissettim.Ne kadar cabalarsam cabalayim bir guc beni tutuyordu.Ciglik atmaya calistim nafile, sesim solugum cikmiyordu.Sadece gozlerimi oynatabiliyordum ve o seyle goz goze gelmemek icin baska yerlere bakiyor bir yandan da yataktan kalkmak icin ugrasiyordum.Bir muddet sonra cozuldugumu hissedip yataktan firladim.Annem yanima geldiginde agliyordum.Beraber yattik.Ben kolumu yataktan disari cikacak sekilde basimdan yukari dogru atip yatttim.Birden avucuma yumusak bis sey degmeye basladi.Sanki satene benzer yumusak bir kumasti.Giderek agirlasmaya ,agirligin etkisiyle de kolum yavas yavas assagi cekilmeye basladi. Kolumu hemen geri cekmek istedim ama o anda yine kipirdayamadigimi farkettim .Ama korkmuyordum, ne de olsa yanimda annem vardi.Icimden ufak capli bir kufur ettim.Iste o anda hayatimin hatasini yapmistim.Korku filmlerindeki tarzdan bir gurultu kulaklarimda yankilanmaya ve cinlamaya basladi neye ugradigimi sasirmistim ayni zamanda beni yatagin icinde bir saga bir de sola hizli hizli salliyordu..Yatagin icindeki sallantimdan annem uyanip beni tuttu ve o anda kendime gelebildim.Resmen carpilmistim.

TELEFONDAKI SES
Bir gece basucumdaki telefonun sesiyle uyandim telefona dogru hamle yapmak istedigimde kipirdayamadim.Telefonun acildigini hissettim telefonu goremiyordum.Ahizeden bir ses gelmeye basladi.Ses enistemin sesiydi ve sacma sapan seyler konusuyordu.O anda telefonun gercekte calmadigini ve o konusanin gercekte enistem olmadigini anladim .Yataktan firlayip kalktigimda telefon kapali duruyordu.

KOLTUKTAN GELEN SES
Ablam yurtdisinda yasiyordu .Bir gece yatarken acaba onu dusunsem telepati kurabilirmiyim dedim.O anda ayak ucumdaki tek kisilik koltugun uzerinden bir ses geldi . '' Ohoooo kizim onlar coktan uyumustur'' Birden koltuga baktim hic kimse yoktu ama orda birisinin oldugunu seziyordum yine hareket etmek, bagirmak icin cetin bir mucadele vermistim

CADI
Babaannemin bizde kaldigi bir gece, karsimda uyuyordu.Filmlerden de bildigimiz bir cadi tiplemesi vardir .Hani uzun burunlu ve ceneli, yuzunde kocaman et benleri olan,sivri kocaman sapkali ve supurgeli.Gece uyandigimda bir de ne goreyim o cadi babaannemin ustune cikmis ve kadinin bogazina yapismis bir sekilde cigliklar atiyor.O anda babaannemi oldurdugunu zannettim.Bagirmak istedim kalkmak istedim nafile .Dehset icinde hem onlari seyrediyor hemde kalkmak icin efor sarfediyordum.Kalkip isigi yaktigimda babaannemin misil misil uyudugunu gordum.

BABAMIN KILIGINDA
Bir aksam ustu annemlerin yatak odasinda uzanmis yatiyordum.Birden karabasanin geldigini anladim.Hareket edemiyor, kurtulmaya calisiyordum.O sirada babam iceri girdi.Uzerini cikarip, esofmanlarini giydi , aynanin karsisinda saclarini taradi.Ben hem onu seyrediyor hemde bagirmaya calisiyordum.Oda karanlik oldugu icin beni farkedemedigini dusunuyordum. Kendimi farkettirmek icin epey bagirmaya ugrastim.Bir turlu beni gormuyordu.Saclarini taradiktan sonra kapiyi acip cikti.Bir muddet sonra bulundugum durumdan kurtulup iceri gittim.Babami ariyordum ona alanlari anlatacaktim.Anneme babam nereye gitti diye sordugumda 'Daha isten gelmedi ki !'dedi.

SOGUKTAN TITRIYORDU
Arkadasimin evinde, sirtim duvara dogru donuk yan yatiyordum. Sabah yorganin hafifce acilip arkamdan birinin yataga girdigini ve titredigini hissettim.Ne oldugunu anlayamadim arkama donmek istedim hareket edemiyordum.Gelen arkadasim olamazdi o karsimdaki yatakta yatiyordu onu goruyordum.Arkamdaki kimse cok usuyordu.Son bi gayretle yataktan firladim ama baktigimda yatakta kimse yoktu.

MUSKA
Olaylar karsisinda caresiz kaldigimiz zaman bir hoca bana muska yazmisti.Psikolojik te olsa biraz rahatlarim diye ilk zamanlar muskayi taktim.Gercektente hergun basima gelen bu olay 4-5 gune inmisti.Uyku durumunda iken bu olay basima geliyor diye muskayi geceligime takiyordum.Gece bir guc tarafindan uyandirildim ustumde yogun bir baski vardi surekli bir ses kalk diyordu duymuyordum ama hissediyordum uykum cok oldugu icin hareket etmek icin direniyor epey ugrastiktan sonra kurtuluyor sonra geri uyuyordum o guc tekrar gelip beni esir aliyordu ben yine ayni mucaleyi verip daldigim anda yine ayni sey.Bir gariplik vardi bi turlu gitmiyordu.Abimin yanina gidip yattim ordada ayni olay surekli bana kalk diyordu. Uyutmuyordu.Aklima muska geldi elimi attim yerinde yoktu.Sonradan diger geceligimde oldugu aklima geldi .Annemi uyandirdim geceligimi sordum . Gece kalktiginda camasirlari makineye atmis benim gecelikte muskayla beraber camasir makinasinda yikaniyordu.Hemen makinayi durdurup muskayi cikardik.Ondan sonra deliksiz bir uyku uyudum.

KENDIMI GORDUM
Sabaha karsi karabasani hissedeerek uyandim.Ayak ucuma dogru duran tv nin ekranindaki yansimadan kendimi ve odayi gorebiliyordum.Birden yanima biri geldi ekrana iyice baktigimda bu kisinin kendim oldugunu gordum.Yatakta yatiyordum ama basucumda benim bir kopyam dikilmis bana bakiyordu.
Yasadiklarim bu kadarla siniri degil ilk etapta aklima gelenler bunlar.Bazen de sessiz ve goruntusuz sadece kipirdayamama gibi durumlarla karsilastim.Geldiginde onemsemezsem yada korkmadigimi anlarsa uzerimdeki baskiyi iki katina cikarirdi.
Hic bir sorunum ya da psikolojik problemlerim yoktu.Gencligimin en guzel en mutlu ve sorunsuz caglarinda baslayiverdi ve 6 yil yogun bir sekilde devam etti.Bunlar ruyada olan seyler degildi.Bir durtu ile uyaniveriyordum.Gozlerim acik gorebildigim kadar bulundugum ortami goruyordum.Korkunc gunler gecirdim.Ama civi civiyi soker derler.Dogru galiba.Onca basimdan gecen olaya ragmen evde tek basima kapkaranlik odalarda hic korkmadan kalabiliyorum.

15

29.07.2006, 19:21

Alıntı

Benzer olaylari 4-5 yil boyunca yasadim.O zamanlar cinlere ve perilere fazla ilgi gostermistik. Hala da nadiren de olsa yoklama oluyor.Eski bir Avrupa sampiyonu guresci bu durumun sebebini acikladi .(Adamin sporcu gecmisi bu tur fiziksel durumlar hakkinda fazla bilgisi olamasina sebep ) Dedi ki o bilge sporcu ; insanin gece yatis pozisyonu onemli sirt ustu yatarsan vucuttaki kan dolasimi cok kisa suren bir an ayni seviyede kalir veya durur , bu anda vucut bahsedilen sikintilari yasar. Ama sen bu durumdayken bi ufak hareket yapsan-bir parmak oynatsan mesela-kan yeniden vucutta dolasmaya baslar ve sikinti dagilir.Kendim icin bu durum dedigim gibi cikti, ben ne zaman sirt ustu duz yatsam karabasan olayi oluyor.(Bugun bile) ama yan yatinca vucudun sekli ayni kalmadigi icin olmuyor.

Alıntı

Bu halk arasinda karabasan denilen seye dinimizce cin denilir ve fatihalarla giderilmeye calisilir.Gece yatmadan Ayetel Kursi okursaniz gelmez.Cunku 7 kere Ayetel Kursi okuyani sabaha kadar iki melek basinda bekler.Keske dinimiz biraz daha yaygin olabilse o bir derya.Destikce icinden neler neler cikiyor insana faydali olan.Bir zamanlar bana da aynisi oluyordu.Mesela bir defasinda ruyamda kendimi gordum.Yatagimda yatiyordum sonra odaya siyah bir karanligin yatagimin yanina geldigini gordum ve sonra uzerime bastirdi konusamiyordum. Eskiden cenabet yatmama baglardim sonra namaz kilmaya basladim.Simdi cenabet yatsam da hic bir sorun olmuyor.Iyi cin kotu cin tarzi seyler vardir.Iyi cinler de sevdikleri insanlarin yanina kotuleri yaklastirmiyor,Namazin bilmedigimiz bir cok faydasi var.Verebilecegim en iyi tavsiye odur.Namaz kilinan evleri bu kotu cinler hic sevmez.Ayni sekilde temiz evleri de sevmezler..Yataginizin da , ustunuzdekilerin de temizligine dikkat edin.

16

27.04.2008, 22:38

Alıntı sahibi ""Ceka""

Karabasan;kızgın olan -daha doğrusu- bir şekilde kızdırdığımız bir cinin, veya şerir bir cinnin, sevdiği ortam oluşması sonucu oyun ve eğlence maksatlı,uyku ile uyanıklık arasında bize musallat olup bir nevi kısmi felçe sebeb olan korkutucu bir olaydır.
şiddeti kesinlikle cinnin kızgınlığı derecesindedir. Bazı durumlarda dua,şehadet salavat bile tesirsiz olabilmektedir. Üç kurtuluş yolu vardır. Ya biri size dışardan dokunacak ki; bu kaçmasına sebeb olur. Ya kendi kızgınlığı geçip sizi bırakacak veya manevi cenahtan bir yardım gelecek.

Allah'ım ne korkunç bişey... çok sık başıma geldi.... yarı uykulu halde hissediyorum.. kıpırdamak imkansız kendimi çok zorluyorum kıpırdayıp o üstümdeki ağırlığı atmak için... Felaket bişey kaskatısın parmağını dahi oynatamıyorsun...

Rabbim kimseye göstermesin...
Kâinatın Efendisi;

-SEN YARDIMSIN-

17

27.04.2008, 22:39

Alıntı sahibi ""@bdullah""

“Bismillahi’r-rahmâni’r-rahîm. Hâzâ kitâbün min Muhammedin resûli Rabbi’l-âlemîne ilâ men taraka’d-dâra mine’l-ummâri ve’z-zuvvâri ve’s-sâlihîne illâ târıkin yetruku bihayrin yâ Rahmânü. Emmâ ba’dü: Fe inne lenâ ve leküm fi’l-hakkı si’aten fe’in tekü âşikan mûli’an ev fâciran muktehimen ev râiyen hakkan mubtılen hâzâ kitâbullahi yentıkü aleynâ ve aleyküm bi’l-hakkı innâ künnâ nestensihu mâ küntüm ta’melûne ve rusulünâ yektübûne mâ küntüm temkürûne. Ütrükû sâhibe kitâbî hâzâ! Ve’ntalikû ilâ abedeti’l-esnâm ve ilâ men yez’umu enne me’allâhi ilâhen âhera lâ ilâhe illâ hüve küllü şey’in hâlikün illâ vechehû lehû’l-hükmü ve ileyhi türce’ûne tuğlebûne hâ-mîm lâ tünsarûne hâ-mîm ayn-sîn-kâf teferreka e’adâ’ullahi ve beleğat hüccetu’llâhi velâ havle velâ kuvvete illâ billâhi feseyekfîkehümüllahü ve hüve’s-semî’u’l-alîm.”

(Rahman ve Rahîm olan Allah’ın adıyla. Bu mektup âlemlerin Rabb’inin Resûlü olan Muhammed’den (asm) hayır veya şer niyetiyle evi ziyârete gelenlere, ancak hayırla gelmelerini dilemek için yazılmıştır. ımdât yâ Rahmân! Muhakkak bizim ve sizin için, hakta genişlik olmalıdır. ısteyerek, istemeyerek veya sürüklenerek, bozgunculuk yapmaksızın, Allah hakkı için evi boşaltmanızı isteyen bu mektup, bize ve size hakkı konuşur. Biz bu mektuba yaptıklarınızı kaydediyoruz. Elçilerimiz, sizin yaptığınız hîleleri yazıyorlar. Bu mektup sahibinin evini derhal terk ediniz! Putlara kulluk yapanlara ve Allah’tan başka ilâh edinenlere gidiniz. O’ndan başka ilah yoktur. O’ndan başka her şey helâk olacaktır. Hüküm O’nundur ve Hâ-Mîm hakkı için ister istemez O’na döndürüleceksiniz. Hâ-Mîm ve Ayn-Sîn-Kâf hakkı için yardım görmezsiniz. Allah düşmanları bölük pörçük oldular. Çünkü Allah’ın delili ve âyeti ulaşmıştır. Allah’tan başka güç ve kudret yoktur. Allah size yeter. O işiten ve bilendir.”)

Arapça olarak yok mu?
Kâinatın Efendisi;

-SEN YARDIMSIN-

18

27.04.2008, 23:11

Fesübhanallah...
Bu duanın kaynağı nedir?
Bir çeşit muska sanki bu..

19

28.04.2008, 05:54

Kaynağı dipnotta belirtilmiş:

http://www.muhabbetfedaileri.com/viewtopic.php?p=26530#26530

20

28.04.2008, 22:06

Alıntı sahibi ""Ceka""

sırt üstü yatmamak

Yüz üstü yatmayı efendimiz asm men etmemiş midir?
'

Bağ-ı cennette ümidim bu durur kim Zatî'yi
Cümle müminlerle ol server ede hem sâyesi

_

Bu konuyu değerlendir