Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

• Konuyu başlatan "insirah"

Meslek: NURolog

• Özel mesaj gönder

1

13.05.2006, 11:22

Buyrun ıq testi;)

BUYRUN SıZE BıR ZEKA TESTı, BAKIN BAKALIM KAÇ ÇIKACAK )))

http://www.tolunay.com/iqtest/

not:benim 97 puan çıktı peki ya sizin;) en yuksek 169 muş

2

13.05.2006, 17:31

16. sorudan sonra sıkıldım bıraktım. 100 çıktı. (toplumun %50 sinden daha zekisin diyor.) inanmadım.

3

13.05.2006, 19:28

Ben tamamını yaptım 133 çıktı. Dediğine göre IQ = 130 ise , toplumun 98%'inden daha zekisiniz. Ya bunda vardır bi düzmece. Ben bu kadar zeki olacak değilim ya :roll:

• Özel mesaj gönder

4

13.05.2006, 22:20

alla alla ya :)
gayet zeki birisi yaptı 112 çıktı ona da
ya bu testle sabitlenemez elbet.bi insanın zekası bu sorulara bağlı olamaz ama bu testi ben 2sene once de çözmüştüm guvenilir bir siteydi:)

5

14.05.2006, 18:36

Ben kendimi biliyorum. Çok zeki biri değilim. Tamam Anadolu Lisesi, Fen Lisesi okudum eywallah da. Bu zeki olduğumu göstermez ki. Risale-i Nur'lara tam hakim olamadıktan sonra kim zeki olduğunu iddia edebilir? Veya Risale-i Nur'ları tamamen anlayamayan bir zekanın üstün olduğunu kim söyleyebilir. Öyle değil mi ama?

• Özel mesaj gönder

6

14.05.2006, 20:10

Alıntı sahibi ""talhagenc""

Ben kendimi biliyorum. Çok zeki biri değilim. Tamam Anadolu Lisesi, Fen Lisesi okudum eywallah da. Bu zeki olduğumu göstermez ki. Risale-i Nur'lara tam hakim olamadıktan sonra kim zeki olduğunu iddia edebilir? Veya Risale-i Nur'ları tamamen anlayamayan bir zekanın üstün olduğunu kim söyleyebilir. Öyle değil mi ama?

maşaAllah barekallah kardeşim
ıNSANLARIN EN ZEKıSı ÖLÜMÜ ÇOKÇA HATIRA GETıRENıZDıR..HADıS-ı şERıF

Alkan

Usta

Hobiler: Risale-i Nur, Kur'an dinlemek

• Özel mesaj gönder

7

14.05.2006, 20:13

zeka ve akıl birbirinden farklı kavramlar değil midir? bence arada fark var...
"ey bedbaht nefsim! acaba ömrün ebedi midir? hiç kat'i senedin var mı ki, gelecek seneye, belki yarına kadar kalacaksın?

• Özel mesaj gönder

8

14.05.2006, 20:18

Alıntı sahibi ""alkan_unal""

zeka ve akıl birbirinden farklı kavramlar değil midir? bence arada fark var...

bence de var.mesela zeki insanlar bazen iman etmiyorlar.iman edenler genelde aklını kullananlardır.akletmez misiniz diyor ya ayetlerde...

9

03.07.2006, 11:56

Cebrâîl aleyhisselâm, aklı, hayayı ve imanı Âdem aleyhisselâma getirdi. Ve dedi ki, “Yâ Âdem! Allahü teâlâ hazretleri selâm eder, sana getirdiğim şu üç hediyyenin birini kabûl etsin dedi.” Âdem aleyhisselâm aklı kabûl eyledi ve Cebrâîl aleyhisselâm, iman ile hayaya, (siz gidin) deyince, iman dedi ki, (Allahü teâlâ hazretleri bana emir eyledi ki, akıl nerede ise, sen de orada ol!) Ondan sonra haya da aynı şekilde, Allahü teâlâ tarafından emir olunduğunu beyân ederek, her ikisi, akıl ile berâber Âdem aleyhisselâmda kaldılar. Allahü teâlâ kime akıl verirse, haya ile iman da onunla berâberdir. Aklı olmıyanın ne hayası ve ne de imanı bulunmaz.

mihmandar

Orta Düzey

Hobiler: Risale-i Nur

• Özel mesaj gönder

11

03.07.2006, 20:42

ne kadar gerçekci bir test olduğunu bilemem ama, bana 139 puan verdi.....:)

Meslek: öğrenci

Hobiler: edebiyat, psikoloji, (sanatsal olarak da bağlama, ebru, ney) yazmak ve düşünmek için özel zaman ayırmak, tefekkür...

• Özel mesaj gönder

12

28.07.2006, 02:30

ZEKA ÖLÇÜLEBıLıR AMA TEVAZU DAHA ÇOK ÖLÇÜLÜYOR:)
Yare açık yare yare açmaya yare ne hacet
Feryadım duyulur aşikare dile dökmeye ne hacet
Güllerin döndü hare yare küsmeye ne hacet
Dil avare,dudak biçare,gönül bükmeye ne hacet

13

28.07.2006, 12:12

boş ver ya kim uğraşacak :wink:

14

28.07.2006, 12:16

Ben bu IQ testlerini asla çözmeye çalışmıyorum. Zira bunların öss sorusundan farkı yok, bu tip sorular birbirinin aynısı, öss den barajı geçecek adam bunlara hazırlansın, biraz da kafa varsa, yüksek puan alır. ınsanın zekasını ölçmek öyle kolay iş mi. Bu testi hazırlayanların IQ su kaç acaba.
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

15

21.11.2006, 22:17

BENDE RESMEN SALLADIM AMA 109 PUAN ALDIM BAZEN SALLAMAKTA ışE YARIYOR GALıBA

16

22.12.2006, 22:12

Ben hep IQ mu merak etmiştim. :)
26 ile 29 .soruları hiç yorumlayamadım , boş brakmıştım.Eyvahh bayağı düşük diye korkarken, 127 çıktık.Ya boş bırakmanın etkisi, yada notları fazla fazla mı veriyorlar acaba ? :)

17

23.12.2006, 15:33

IQ testi insanın o andaki durumuna bağlı değişiyor her halde. Ben iki sene önce yaptırdım. 137 çıktı. Geçen bu linke girdiğimde hiç bir soruya cevap veremdim. Kaçtım. :oops:
Muhabbetle
Sakın, sakın, sakın! Çabuk, bu şimdiye kadar demir gibi kuvvetli tesanüdünüzü tamir ediniz...

18

17.01.2007, 17:37

sıkıldım 15. soruda yarida biraktim IQ 76 cikti. Ne bu simdi yani? bunlari dogru yanitlayinca ne kadar zeki oldugun mu ortaya cikiyor. Bana sacma geldi.

theQueen

Profesyonel

Meslek: öğrenci

• Özel mesaj gönder

19

18.01.2007, 14:32

zaten IQ denilen test geçerliliğini yitirmiştir,
yerine EI çıktı yaklaşık 3 sene önce zannımca,
daha hislere dayalı bır test,

20

18.02.2007, 04:04

iq testi

s.a
^benim 97 cikti ama bazilarini anlamadan tikladim yani pek asli yok :))

Bu konuyu değerlendir