You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

nurunözü1

Professional

• "nurunözü1" started this thread

Hobbies: hat sanatı,ebru sanatı,kitap,internet

• Send private message

1

Monday, February 20th 2006, 2:57pm

Hz. İbrahim hakkında!

Selamunaleyküm kardeşler.
Bugün kahvaltıda aile içi bir sohbet oldu.Hz.ıbrahimin ateşe atılması bunun sebebleri vs anlatıldı aramızda.Bir kez daha hayran kaldım açıkçası.Yalnız benim öğrenmek istediği bi konu var.Bu konuyla ilgili kaynak olmadığı için emin olamadık.Babamın duyduğu rivayete göre Hz.ıbrahim ateşe atıldığında 8 yaşındaymış.Yani çocuk yaşta.Bunun doğruluğu hakkında yada kesin blgisi hakkında fikri olan var mı?
Ya tozu dumana katacaksın!Yada tozu dumanı yutacaksın!Yutanlardan olmamak dileği ile...

duygu

Professional

• "duygu" is female

Occupation: ev hanımı

Hobbies: hat ve ebru sanatı, tasarım, araştırmak ve farklılık.ney çalmak

• Send private message

2

Monday, February 20th 2006, 3:58pm

valla ablacım sadece fikri olan yazıcak diye bir kural yok sanırım onun için bende senin bir başbelan olarak yazmak zorundayım öyle değilmi şimdi
benim bir bilgim yok ama oldumu yazarım allah razı olsun ablacım....

allah a emanet ol :P
Sus gönlüm...
Seni senden daha iyi bilen, Rabbinin hükmü vuk'u buluncaya kadar sus
...

3

Monday, February 20th 2006, 5:55pm

Quoted from ""duygu""

valla ablacım sadece fikri olan yazıcak diye bir kural yok sanırım onun için bende senin bir başbelan olarak yazmak zorundayım

Evet... Fakat şöyle bir kural var:

Quoted from ""Forum Kuralları""

4.2.5 Gereksiz yazı ve konu başlıkları açarak forumu alakasız konularla meşgul edip kişilerin bilgi alma hürriyetini kısıtlamak.

Bilginize...
"We are the Warriors of Love, We Have no Time For Enmity"

4

Tuesday, February 21st 2006, 1:57am

Selamun aleykum

ben su sekilde biliyorum ..atese atildiginda peygamberlik gelmisti ve 40 yas civarindaydi ..

Allaha emanet..ne kadar güzel aile ici bir sohbet olmus sabah kahvaltisinda ..Allah c.c daim kilsin..cok selam..
Ümitvar olunuz..

nurunözü1

Professional

• "nurunözü1" started this thread

Hobbies: hat sanatı,ebru sanatı,kitap,internet

• Send private message

5

Sunday, February 26th 2006, 5:05pm

Hakkınızı helal edin uzun zamandır foruma zaman ayıramadım.bu konuyu ilgili yerlere sorup öğreneyim sizlerede yazarım nasip olursa.kesin bir bilgi istiyorum açıkçası.
Putların hepsini baltayla kırması,daha sonra baltayı büyük putun boynuna asması,onu suçladıkları zaman "benden niye biliyorsunuz ki! balta onun boynunda, ben değil o yapmıştır "demesi.Bunun üzerine müşriklerin "o bunu yapamaz "demeleri üzerine "öyleyse kendisine bile yararı olmayan bir şeye nasıl taparsınız" demesi.Çok etkileyici Allah ondan razı olsun...
Ya tozu dumana katacaksın!Yada tozu dumanı yutacaksın!Yutanlardan olmamak dileği ile...

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread