Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

theQueen

Profesyonel

Meslek: öğrenci

• Özel mesaj gönder

181

30.12.2008, 02:27

sana hoigeldin :)
ama ben hala buranın büyüğünden bir jest bekliyorum :roll:
kula bela gelmez hak yazmayınca, hak bela yazmaz kul azmayınca!!!

dide_nur

Orta Düzey

Meslek: iman ve Kur'an hizmetkarı

Hobiler: hayırlı olan her şey

• Özel mesaj gönder

182

30.12.2008, 10:35

Buranın büyüğü meşgul heralde yahu sen de fazla beklentili olmayıver neolacak yani :wink:

Ey bu yerlerin Hâkimi! Senin bahtına düştüm. Sana dehâlet ediyorum ve sana hizmetkârım ve senin rızânı istiyorum ve seni arıyorum

183

30.12.2008, 17:05

Canlarim insan sevdigi deger verdigi insandan abisinden beklemez mi hic? Bende bekledim ve sukut-u hayale ugradim :cry:
Ama bildigimiz gibi abimiz cok mesgul o yüzden gecerli nedeni var gözümde ;)
Sende hosgeldin dide-nurcugum.. :çiçek:
Ben beni biraktigim zaman, sen beni birakma Yarab! Yunus Emre

184

30.12.2008, 17:10

Yılda bir-iki kez uğrayanlar, hizmetlerin bir ucundan tutmayanlar, bizleri yanlız bırakanlar hoş geldinden evvel önce özür dilemeleri, helallik istemeleri gerekmez mi? :hmmm:
"We are the Warriors of Love, We Have no Time For Enmity"

185

30.12.2008, 17:16

:oops: :oops: :oops:

icimizden geceni bilmeyen sayin karagözlüklü abi.. laptop alinca hizmet icin sana basvuracagimizdan haberi olmayinca böyle konusur tabi.. bazen oluyor hic giremiyorum o yüzden her gün girecegimden emin olduktan sonra elbet yükünü hafifletmeye calisacagim Allah'in izniyle.. Kendi adima konusuyorum..
Ben beni biraktigim zaman, sen beni birakma Yarab! Yunus Emre

• "Blackpepper" bir erkek

Meslek: Öğrenci

• Özel mesaj gönder

186

30.12.2008, 17:38

:P
ıslâmiyet güneş gibidir, üflemekle sönmez. Gündüz gibidir, göz yummakla gece olmaz. Gözünü kapayan yanlız kendine gece yapar.

theQueen

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

187

30.12.2008, 22:13

abim
büyük abim
çok çok özür diliyorum
zor dönemler olunca insan hayat ile baglarını koparıyor
ama evime internet cektiğim ilk gün foruma döndüğüm gündür

dide_nur

Orta Düzey

Meslek: iman ve Kur'an hizmetkarı

Hobiler: hayırlı olan her şey

• Özel mesaj gönder

188

01.01.2009, 12:28

Alıntı sahibi ""nurciv""

Canlarim insan sevdigi deger verdigi insandan abisinden beklemez mi hic? Bende bekledim ve sukut-u hayale ugradim
Ama bildigimiz gibi abimiz cok mesgul o yüzden gecerli nedeni var gözümde
Sende hosgeldin dide-nurcugum..

çok teşekkür ederim nurcivcim sağol ya hoşbulduk

:P :civciv-3: :çiçek:

Ey bu yerlerin Hâkimi! Senin bahtına düştüm. Sana dehâlet ediyorum ve sana hizmetkârım ve senin rızânı istiyorum ve seni arıyorum

189

06.01.2009, 00:24

Alıntı sahibi ""Webmaster""

Yılda bir-iki kez uğrayanlar, hizmetlerin bir ucundan tutmayanlar, bizleri yanlız bırakanlar hoş geldinden evvel önce özür dilemeleri, helallik istemeleri gerekmez mi? :hmmm:

büyük bir sitem, uğramayanlarında sebeplerinin olduğunu düşünmek gerekir diye düşünüyorum

theQueen

Profesyonel

• Özel mesaj gönder

190

06.01.2009, 01:02

vayy biri bana arka çıktı
teşekkür ederim :çiçek:

Zehracan

Süper Moderatör

Hobiler: Risale-i Nur, DUA...

• Özel mesaj gönder

191

06.01.2009, 10:20

bir dokun bin ahh isit diye buna derler.. :D
"İnsan vardır fark edilmez süsünden.
Kimi farksızdırkoyun sürüsünden.
Her gördüğün şekle kapılma,
insan anlaşılmaz görüntüsünden...(!)"

192

06.03.2009, 13:39

Sigarayı bırakma yollarından biri:

Sigara yı içerken

Duman Ağızdayken "Euzubillahimineşşeytanirracim" deyerekten nefesi dumanı içeri alın...

Ve uflerken "Bismillahirrahmanirrahim" deyin..

Her sigara nefesinde bunu yapın.

Tiksinme, mide, bulantısı, kusma,.... gibi şeylere sebep oluyor.

ığrendiriyor iyice bir...

Deneyin.

Deneyin.

Deneyin.

ve sigarayı bırakınca her Canın sigara istediğinde

Derin nefes alarak her nefeste yine

"Euzubillahimineşşeytanirracim" diye boş nefes al ve nefesi verirken

"Bismillahirrahmanirrahim" de...

Yani Canın istedikçe SABIR deyip Euzubesmele solu...

Çarelerinden biri de budur.

Bu Kolay yoldur.
:)

//////////////////

Sigara içmenize musade var ama dediğim gibi

Euzu besmele ile iç..

içme demiyom

Bakalım dediğim gibi sigaraya devam edebilecen mi..

ığrene iğrene tiksine tiksine kusa kusa

Devam edebilecen mi
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Evet ıç ıç ıç ama değim gibi tam da dediğim gibi euzubesmele ile iç

Hadi iç

Ve Tecrübelerini buraya yaz

Seni ne hale koyduğunu YAZZZZZZZ

Muha1

Profesyonel

• "Muha1" bir erkek
  • "Muha1" adlı kullanıcı yasaklandı

Meslek: gazeteci

Hobiler: Kitap ve getirdikleri

• Özel mesaj gönder

193

06.03.2009, 14:21

Tenzihen Mekruh olan bir şeydir sigara içmek. Mekruh bir ameli işlerken Euzu-Besmele çekmek ne derece akla uyuyor, söyler misin? Hem sigara bırakmak tamamen irade meselesi. Ben günde 1,5 paket içen birisi olarak söyleyim. ıçmemek iradeye bağlıdır! Tiskinmek de gerekiyor..bırakmayı kolaylaştıran bir unsurdur...Ama bırakmak istemiyorsan, bırakamazsın!!!
Hayat Saklambaç(sa) Ölüm Sobe(ler)...

" Zulm ile âbad olanın sonu berbad olur! "

194

06.03.2009, 16:22

Dene ve cevap ver derim.

sigara kötüdür aynı fikirdeyiz.

Dene bakalım her nefeste

Daha nekadar sigara içebilecen

Bildiğim birşey varki ona göre konuşuyom.

Rasgele uydurmuyom.

Dene sigara için dekilerimi tam uygula

Bak neler oluyor ozaman.

Hem Eskinin evliyalarından bazıları da bunu Rüya yoluyla öğrenmişlerdi..

Dumanı dediğim gibi solu...

Bak neler oluyor ozaman.

hemen Muhalefete baslama önce bir dinle ve dene derim.

Nurcu akıllıdır, Aklını kullanır.

Dene denemekten ne cıkar?

195

21.03.2009, 13:31

Sigara satışında büyük artışlar var :(...

196

04.01.2010, 22:14

Dumansız hava sahası böyle olur!

Tayvan, önümüzdeki yıldan itibaren yürürken ve otomobil içinde sigara içmeyi de yasaklıyor!

Tayvan, önümüzdeki yıldan itibaren daha temiz ve sağlıklı bir çevre için kişilerin yürürken sigara içmelerini yasaklamayı planlıyor.
Tayvan Çevre Koruma İdaresi tarafından hazırlanan taslakta motosiklet ve otomobil kullananların da sigara içmesi yasaklanacak.

Çevre Koruma İdaresi’nin yaptığı resmi açıklamada, amaçlarının otomobillerden ve motosikletlerden çevreye atılan sigara izmaritlerini engellemek olduğunun altı çizilirken, tüm bu kurallarla daha temiz bir çevrede yaşamayı umdukları belirtildi.

Tayvan’da 2009 Ocak ayından beri kapalı mekanlarda sigara içmek yasak. Tayvan Hükümetine göre, 23 milyon nüfuslu ülkede yaklaşık 5 milyon kişi sigara içiyor ve her yıl çok sayıda kişi akciğer kanserinden hayatını kaybediyor.

haberanaliz

197

31.03.2010, 04:15

Biz muhabbet fedâileriyiz; husûmete vaktimiz yoktur.

198

31.03.2010, 18:45

"Sigaranın filtresinde domuz kanı var!"

Avustralyalı bir öğretim görevlisi İslam ve Musevi dünyasını ayağa kaldıracak bir iddiada bulundu.
Sidney Üniversitesi Kamu sağlığı bölümünde Profesör olan Simon Chapman tüm dünyada sigara filtrelerinde domuz kanından alınan hemoglobin maddesinin kullanıldığını ortaya çıkardı.Hemoglobinin, filtrelerden geçen dumandaki zehirli maddelerin daha etkin bir şekilde süzülmesi için kullanıldığı açıklandı.

Sigara filtrelerinde domuz kanından alınan hemoglobin maddesinin kullanıldığını bildiren Prof. Chapman, domuz ürünleri konusunda hassas olan Müslüman ve Musevilerin bu konudan haberleri olmaları gerektiğini ifade etti.

Prof. Chapman'a göre, sigara firmaları "ticari sır" kapsamına girdiğini gerekçe göstererek, sigaralarda kullandıkları katkı maddelerini açıklamıyorlar.

Domuzu "haram" olarak gören inanç mensuplarının ve vejeteryanların bu haberden memnun olmayacaklarını belirten Avustralyalı profesör, sigara firmalarının "ticari sır" kapsamına girdiğini gerekçe göstererek, sigaralarda kullandıkları katkı maddelerini açıklamadıklarını ama kullandıkları maddeleri açıklama zorunluluğu getirilmesi gerektiğini belirtti.

Chapman bugüne kadar sadece Yunanistan'da bir sigara firmasının filtrelerde domuz kanından elde edilen hemoglobin kullanıldığını resmen açıkladığını belirterek, "Domuzu haram sayan bir inanca mensupsanız ve sigara içiyorsanız, sigarada kullanılan maddeleri bilme hakkınız var" dedi.

alıntı(sabah gazetesi)

“Der tarîk-ı acz-mendi lâzım amed çâr çiz.Fakr-ı mutlak acz-i mutlak, şükr-ü mutlak, şevk-i mutlak ey aziz.”

199

31.03.2010, 20:07

Bunu duyan, okuyan sigara severler !inşaAllah sigarayı bırakırlar ,

Amin. Allahım duamızı kabul buyur .
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir.
Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün.
Gerisi zaten kendiliğinden gelir...

( ŞEMS-İ TEBRİZİ )

Hasan_Sinan

Moderatör

• "Hasan_Sinan" bir erkek

Meslek: Uzman Pazarlamaci

Hobiler: Okumak Okumak Okumak

• Özel mesaj gönder

200

02.04.2010, 00:16

Cola icinde böyle diyorlardi. Bizim millet keyfine bakar bize ve hakikatlere bakmaz malesef..
Kur’an’a hücum edilecek; î’câzı, onun çelik bir zırhı olacak.Ve şu î’câzın bir nevini şu zamanda

izhârına, haddimin fevkinde olarak, benim gibi bir adam namzet olacak.Ve namzet olduğumu anladım.

Bu konuyu değerlendir