You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, November 28th 2005, 1:21pm

Kasım 2005 - Kapak: Nereye kadar töre?

Bizim Aile Dergimizin Kasım 2005 sayısı hakkında düşüncelerinizi burada paylaşabilirsiniz.

insirah

Master

Occupation: NURolog

• Send private message

2

Tuesday, November 29th 2005, 10:38am

bu ayki kasım ayının sayısını başan sona kadar okudum
töre olayını tüm cihetten bakılması daha bir akılda kalıcı olmuş
gerek hukuk,gerek dini,gerek sosyoloji vs....

şunu anladım ki tööre kavramı aslında bir insanı nelere sevk edebilieceğini,neler yaptırabilieceğini ve sonunun ise hiç iyi olmayacagını daha bir akılda kalıcı öğrendim

3

Tuesday, November 29th 2005, 8:35pm

Bence töre cinayetleri genişletilmeli. Hatta kanunlaştırılmalı. Erkeğini aldatan kadını da , karısını aldatan erkeği de Sultan Ahmet Meydanı'nda sallandırmalı.

O kadar ahlaksız bir toplum olup çıktık ki, başka çare düşünemiyorum. :x

4

Thursday, December 15th 2005, 1:05am

Derginin muhtevasi yine dopdolu ve aydinlatici olmus. lakin bazilari hala kendi karanlik hayallerinde kalmis :x Allah hepimizi geregince islah etsin.

5

Thursday, December 15th 2005, 10:52am

Quoted from ""Calikusu""

lakin bazilari hala kendi karanlik hayallerinde kalmis :x

Ahlaksızlıkları affetmek Allah'ın bileceği iştir. Toplumsal açıdan ahlaksızlıkların cezalandırılmasına karşı çıkmak da bence bir nevi ahlaksızlıktır. ıfadelerimize dikkat edelim ki, safımız belli olsun.

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread