Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

Mittwoch, 31. August 2005, 20:46

Nijer'de 280 Bin Çocuk Ölümü Bekliyor

Hayat, kurgudan daha acayiptir.

2

Mittwoch, 31. August 2005, 22:54

Bu mübarek gecede beni ağlattınız... :cry:
Ne diyeyim bilemiyorum...
Aklıma yaptığım onca israf geldi...
Allah'ım sen beni affet... :cry:
Güzellik ne oradadır, ne burada; ne şu zamanda, ne bu zamanda; ne Roma’da, ne Atina’da. Güzellik, hayran olabilen bir ruh neredeyse oradadır. Başka yerde ararsanız, nafile!
-Henry David Thoreau-

3

Donnerstag, 1. September 2005, 00:09

Ben bunları görünce, mutsuz olmak ve şükürsüzlük için sebep gördüğüm, aslında o kadar da önemli olmayan meseleden, meselelerden dolayı utandım, "Ya Bakî, Ente'l-Bakî, Ya Rahman, Ya Rahim, Ya Gafur" diye zikrettim. Elimiz yetmeyen, gücümüz ermeyen olduğu zaman, demek şükürsüzlük değil, sabır ve tevekkül gerekiyormuş. Rabbimiz en hayırlısını bilir. O garip gurabanın, cennet ehli olması için duam, hem dünyada, hem ahirette sefillik çektiklerini düşünmek, ayrı bir hasaret ve hüzün. O zaman aklıma, Üstad'ın "Ya Bakî, Ente'l-Bakî" duası geliyor, fakir de olsak, zengin de olsak, gideceğimiz yer orası, bunu unutmamayı bir becerebilsek...
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

Alkan

Meister

Hobbys: Risale-i Nur, Kur'an dinlemek

• Nachricht senden

4

Donnerstag, 1. September 2005, 11:28

gerçekten insan boyle insanları gorunce neredeyse kendini Rabbimin nimetlerine karşı kafir goruyor..yani şöyle bir bakıyorumda Allah ım neredeyse herşeyim var ama şükür yok..onun için hayatımdan doğru dürüst zevk bile alamıyorum..... Fakirlik ve açlık gerçekten çok büyük bir imtihan Allah gücümüz yetmediği imtihanlarla bizi denemesin..... bende inşAAllah yardım etmeye çalışıcam kendi çapımda..... Rabbena la tu'ahizna inna si'na ev ahta'na,Rabbena ve la tahmil aleyna isran kema hameltehu alelleziyne min kablina,Rabbena ve la tuhammilna ma la takata lena bih...Va'fu anna Vagfirlene,verhamna...... Amin....

Thema bewerten