Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

21

Dienstag, 8. März 2005, 19:42

Sayin ahmetsaid,
Bu Gercekleri görmeyenler veya görmek istemeyenler ya kördür yada Onlar Bizden degildirler diyor Rasullullah sav. efendimiz.

Sayin Abdulkadir Said,
Ben sana o yazdigin Ayetmi Hadismi diye sordum ve noktayi koydum. Onun arkasindan gelen ickiyle alakali yazi, senin yazdigin gemiyle alakasi yoktu.Senin üstün zekan bunlari bir tutmus ve karistirmis maalesef, yada sen önceden ne yazdigin farkinda degilsin ki neyin nereye ait oldugunu fark edemiyorsun. Ben elhamdülillah Iman ettim ve Imanimin geregini yapmak icin calisiyorum. Ya sen kendinin Nurcu oldugunu söylüyorsun ve dolayisiyla Imanin olmadigini bir yandan aciklamaya calisiyorsun, haydi diyelimki aklini kullandin ve Iman ettin sonra ne yapacagini biliyormusun sen??? ALLAH ElaNur Bacimdan Razi olsun, o kadar acik ve anlasilir sekilde gercekleri yazmiski, bunu anlamayanin ancak Imani olmamasi gerekir.Biz Müslümanlarin gayesi 50 inin üzerinde bölünen ISLAM beldelerini tek bir ISLAM Devleti Hilafet catisi altinda birlestirmektir.
ISLAMi tekrar Hayata Topluma ve Devlete hakim kilmak icin calismak her Müslümana FARZ dir.

22

Dienstag, 8. März 2005, 20:06

Berlinfatih kardesimize bir musluman olarak katilmamak elde degil....
Asagidaki yaziyi dikkatle okumanizi tavsiye ederim, artik uyanalim, Islam devletimiz yok ama seriatin islam nizaminin hakim olacagi gunler gelecek ALLAH'IN izniyle!!!

Rabbimiz Teala ve Tekaddes hazretleri tarihten söz ederken, kissadan hisse kabilinden bize nasihat ediyor. Iste gordunuz, duydunuz, Roma imparatorlugu devrinde Roma ahalisinin kendilerine gelen elcilerine karsi cikislari...Iste Hz Isa, elcileri ve Habibi Neccar.. Iste Hz. Muhammed ve siz….Hz. Muhammedin devri ve sizinki fark arz etmiyor….
Hz. Muhammedin devrinde Mekkede ve Medinede, Arap yarimadasinda ne var idi? Nasil bir zihniyet hakimdi? Putperestlik hakimdi. Putlar dikilmis herkes onun önunde arzi endam ediyor, örf adetler hep putculuga, putperestlige göre ayarlanmis, Ebu Cehiller idareyi elde tutuyor... Simdi size soruyorum: Sizinde oyle degilmi?, memleketimizde hangi zihniyet hakim? Genelde hangi örf ve adetler hakim? Resmi idari cevrede ne hakimdir? Putperestlik! Evet , putperest idare hakim ve idare kimin elinde? Ebu cehillerin elinde!…

Iktidar Peygamberin devrinde kimin elindeydi? Iktidar put iktidari ve Ebu Cehiller sahipti. Bugün de Mustafa Kemal’in iktidari, kemalizm putu, zihniyet hakimdir, iktidar bu noktadadir, kemalistlerde idarededir. Peygamber napti? Tek basina idi, baska kimse yoktu. Zamanla etrafina toplandilar, o arada fakat tek basina huruc etti, isyan etti. Neye? Putperestlige! Allahin kendisine verdigi emir ve talimata göre huruc etti. Tüm bir put zihniyetine, saltanatina, Ebu Cehil idaresine karsi cikti.”OLMAZ”dedi, Boyle idare olamaz. Siz iktidar olamazsiniz. Siz beseriyet hakkinda, yeryuzu hakkinda soz sahibi olamazsiniz. Putlar hictir. Putlari terk edeceksiniz, hakki sahibine iade edeceksiniz. Hakimiyyet hakki, Hakimiyyet kayitsiz sartsiz Allahindir! Söz Onundur, mulk Onundur. Bu hakki O’na iade edeceksiniz!... dedi ve galip geldi.

Bir gun geldi zafer bayragini cekti. Medine devleti kuruldu. Siz ne yapacaksiniz? Madem Hz. Muhammedin ummetisiniz, madem ulkemizde, memleketimizde pir put zihniyeti/rejmi hakimdir, put iktidari hakimdir, Ebu Cehiller idareyi ellerinde tutuyor. Bu halde ne yapacaksiniz? O Millete anlatacaksiniz, tanitacaksiniz, Ey insanlar!, Basinizda put idaresi vardir, iktidarda kemalistlerin elindedir. Siz bunlari destekleyemezsiniz, bunlarin idaresi altinda yasayamazsiniz. Peygamber Ebu Cehil zihniyeti altinda yasadimi, put zihniyeti altinda yasadimi? Yasamadi ve hatta onlari kaldirdi atti. Sizde Hz. Muhammede ummet olduduguzu idda ediyorsaniz, Hz Muhammedin Mekkede ve Medinede’de takip ettigi takip edeceksiniz, yilmadan yorulmadan, usanmadan, hayatiniz pahasina olsada, bu gercekleri soyliyeceksiniz, dile getireceksiniz ve Allahin hakki olan , Allaha mahsus olan iktidar hakkini, hakimiyyet Hakkini, idare etme, yonetme hakkini Allaha vermeye calisacaksiniz. Cunku yeryuzude O’nun, gokyuzude O’nun, insanlarda O’nundur. Ondan baska yeryuzunde kimsenin yonetme hakki yoktur!...diye bagiracaksiniz, cagiracaksiniz, korkmayacaksiniz. Mal’mi lazim vereceksiniz, canmi lazim hazirlanacaksiniz, ne yapip edip Hz Muhammede ümmet olma serefine mazhar olacaksiniz. Ve Allah sizin yardimcinizdir.
4.2.15 ımza kısmına link ve/veya resim ekleyerek reklam yapmak. Sadece BÜYÜK harf ile yazmak uygun değildir. (Bknz. Forum Kuralları)

Alkan

Meister

Hobbys: Risale-i Nur, Kur'an dinlemek

• Nachricht senden

23

Dienstag, 8. März 2005, 20:27

Selamın Aleykum

Selamın aleykum SANIYEN buradaki yazıları okuyunca sanki buradaki birbirini destekleyen 3 yazının da sanki aynı kişinin elinden cıkmış gibi görünüyor.
SANISEN kardeş sen abdulkadir kardeşin dediği gibi vatanın içinde hercü merc mi cıkarmaya mı çalışıyosun?vaya niyetinde ne oldugunu soylesene silahla mı yapmaktan bahsediyosun bunu bir acıkla...eger boyleyse hiç buradakilere yanaşma yandaş bulamazsın kendine....
amma velakin derdin Allah ın ismini yuceltmekse nurcu kardeşlerin de derdi odur bunu da iman hakikatlerini anlatarak yapmaya çalışıyorlar(kardeşler yanlışsam düzeltin)
daha yazarım ama yanlış kelimeler kullanmaktan sakınıyorum ve beni de biraz aştığını düşünmekle beraber senin(konuyu acan arkadaşa) düşüncelerine katılmıyorum.... Allah yoldan çıkarmasın bizi....selametle......
"ey bedbaht nefsim! acaba ömrün ebedi midir? hiç kat'i senedin var mı ki, gelecek seneye, belki yarına kadar kalacaksın?

24

Dienstag, 8. März 2005, 22:41

vay be... demek imanının olmaması gerekir... daha ne cevap vereyim ben size. Siz kendi kendinize takılın burada... kendi kendinize noktalama işaretleri koyun...

مَن قَتَلَ

نَفْساً بِغَيْرِ نَفْسٍ أَوْ فَسَادٍ فِي الأَرْضِ فَكَأَنَّم&#161 4;ا قَتَلَ

النَّاسَ جَمِيعاً وَمَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّم&#161 4;ا أَحْيَا النَّاسَ

جَمِيعاً

"Her kim bir kişiyi, bir kişi karşılığı veya yeryüzünde bir bozgunculuğu olmaksızın öldürürse, sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur. Kim de bir adamın hayatını kurtarırsa, bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur."

Maide 5 / 32

Ayrıca bkz:
http://www.muhabbetfedaileri.com/viewtopic.php?t=2134

Yahu, Üstadımızın tarihçe-i hayatı, yaşayışı, ilmi, takvası ortada. Bir baktınız mı hiç? Ona da dalalet mi isnad edeceksiniz.

Haddi aşmayın!
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

25

Dienstag, 8. März 2005, 22:49

Hem iyi bak مَن قَتَلَ kim katlederse,

نَفْساً
nefs diyor, mü'min, müslim demiyor, ayrıca devamına bak, النَّاسَ جَمِيعاً , burada çoğul belirtiyor,
Sen bir nefsi başka bir nefse karşılık olmaksızın veya yeryüzünde fesad çıkarmaksızın katledersen, bir çok insanı katletmiş gibi oluyorsun,

Hem bana söyler misin, Hz.Peygamber aleyhissalâtû vesselâm savaşta hangi grup insanlara saldırılmasını ve katledilmesini yasakladı?

Hem diğer dediklerime yanıt vermediniz.

26

Dienstag, 8. März 2005, 23:03

şu sorularıma yanıt verin!!!

1- Arkanızdaki şahıs kim ki rahat koltuğundan sizi üzerimize salıyor?

2- Bu kuracağınız devletin Beyt'ül-Mal 'ını, yani hazinesini ne ile dolduracaksınız? Yağma ettiğiniz mallarla mı?

3- Bu kuracağınız devlet hangi topraklar üzerinde olacak? Yoksa internet üzerinde bir devlet mi olacak? Türk hükümetinden önce "e-devlet" i getireceksiniz galiba. Hani üçünüz de farklı diyarlardasınız ya, o bakımdan diyorum. Ha bir Türk, dünyaya bedeldir diyorsanız o ayrı...

4- Peki bu devletin yönetim, yürütme, yargı kadrosunda kimler olacak? Polisi, askeri, doktoru, alimi , kadısı, hocası, vs bunlar kim?

5- Halife kim, nasıl seçilecek? Benim Mehdi ya da Halife olma şansım var mı?

ılk önce devletinizi kurun, hilafetinizi ilan edin ondan sonra haber verin bize. Madem o kadar kararlısınız, bu devleti internette insanları tekfir ile kuramayacağınızı bilin.

Ne demiş Ziya Paşa:

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!

27

Mittwoch, 9. März 2005, 00:54

esselamu alaikum ve rahmetullah
rabbim hakkımızda en hayırlısını versin.
benim aklım pek dolmusa indiye bindiye çalışmaz kardeşler. ben burda iki taraf gördüm ve bu iki tarafda müslüman (elhamdulillah). fakat ve lakin! gözümüzden kaçmaması gereken bir hususdur ki o da şu an yapılan sohbetin tam sağlıklı bir şekilde yapılmamasıdır. hüküm ve fikir yürütmeden vakıayı iyi bir şekilde incelememiz gerek. bu arada bu hilafet meselesi fatihin veya başka bir müslümanın tapulu malı değildir! bunu tüm aklı selim müslüman ister. hiç bir müslüman kalkıp da demez ki ben hilafete karşıyım. amma velakin konu veya sohbet bunun nasıl kurulması hakkında olursa ve bunu güzel bir şekilde ön yargısız yaparsanız rabbim bu yazılanları hayırlı kılacağını umuyorum. evet vakıayı iyi bir şekilde tespit etmek hükmün yarısını elde etmek demektir. burdan yola çıkarak vakıa ortada demek istiyor ve asıl meselenin amel de yani metotda olduğunu düşünüyorum. dolmuş molmuş karıştırmadan demek istediğim mesele şu an ki vakıanın aynısını rasulumuz sav de yaşamıştır. dolayısıyla bakmamız lazım gereken husus onun sav mekkede nasıl bir yol izlediğidir. elbetteki bazı arkadaşlar buna karşıt hemen o zaman la bu zaman bir değil diyebilir fakat öylemidir gerçektende? bakalım: insan aynı insan hayvan aynı hayvan zulüm aynı zulüm kavga aynı kavga. yani demek istediğim şey insanlar A dan B ye giderken deveyle bugünde arabayla gidiyor. A veya B değiştimi? hayır değişmedi. tamam değişen bir nokta var o da önemli bir nokta. o zamanlar müslümanlar kafirlerle uğraşıyordu şimde ise müslümanlar müslümanlarla. demek o zaman la bu zaman aynı değil felsefesinin bir doğruluk payı varmış. ama asıl olan rasulun sav burdaki tutum ve davranışı izlediği yol. ki biz buraya yoğunlaşmamız gerek sevgili kardeşlerim.
rabbim hepimizi bağışlasın ve bizi tek bir çatı altında buluşturmayı nasip etsin.
bizleri hakkı hakk ve batılı batıl bilenlerden eylesin.
unutmayınız ki bizler müslümanız.
vesselam

28

Mittwoch, 9. März 2005, 07:45

değerli kardeşlerim;

berlinfatih arkadaşın agresif, tahrikkar, gayr-i edebli ve bilgisizce ortaya attığı fikirler dolyısıyla bu konuyu kapatıyorum.

Thema bewerten