Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

1

25.02.2005, 17:39

[CD-ROM] Mürşit 4.0

KUR'AN-I KERIM
•Kuran-i Kerim - Diyanetten onayli orjinal metin
•Türkçe Meal, Ingilizce Meal, Almanca Meal
•Ayet Ayet Türkçe Tefsir - Ömer Nasuhi Bilmen, 8 Cilt
•Elmalili Hamdi Yazir'in Tefsiri, 8 cilt
•Kuran-i Kerim Konu Fihristi - Recep Aykan
Türkçe, Ingilizce ve Almanca meal.
Türkçe Tefsir.
Sureleri okuma ve yazdirma:
-Kuran'daki sira ile
-Nüzül sirasina göre
-Cüz sirasina göre
-Sayfa numarasina göre
Ayetlerden Liste olusturma, okutma ve yazdirma.
Okurken Hizi azaltma ve artirma ayari.
Seslendirme (Hatim):
Kuran-i Kerimin tamamini yada istediðiniz suresini, ayetini, sayfasini, cüzünü yada herhangi istediðiniz bir bölümünü sesli olarak dinleyebilirsiniz. Kuran okunurken okunan kelime imleç tarafindan takip edilmekte, bundan dolayi kolayca takibinizi yapabilir ve kuran okumanizi gelistirebilirsiniz. Kuran dinlerken anlamaniza göre okumayi hizlandirabilir yada yavaslatabilirsiniz. Dinlediðiniz bölümü istediðiniz kadar tekrar ettirebilirsiniz. En son kaldiðiniz yerden devam edebilirsiniz.

HADIS-I SERIFLER
•Riyazü's Salihin - 4 Cilt
•500 Hadis - Ömer Nasuhi Bilmen
•Arapça Metinler, Türkçe Metinler
•Konu Fihristi

ILMIHALLER
•Islam Ilmihali - Mehmet Dikmen
•Islam Ilmihali - Ömer Nasuhi Bilmen
•Þafi Ilmihal - Halil Gönenç
•Fetvalar - Halil Gönenç, 2 Cilt
•Dini Bilgiler, Sualli-Cevapli - Ömer Nasuhi Bilmen
•Islamda Evlilik ve Aile Hayati - Abdullah Aydin
•Sorulu Cevapli Bilgiler - Hasip Hasutay

FIKIH
•Hukuki Islamiyye ve Islahati Fikhiyye Kamusu - Ömer Nasuhi Bilmen, 8 Cilt
•Ilmi Tevhid ve Akaidi Islamiyye - Ömer Nasuhi Bilmen
•Günümüz Meselelerine Fetvalar - Halil Gönenç, 2 Cilt

TARIH
•Islam Tarihi ve Efendimiz (S.A.V.) Hayati - Asim Köksal, 8 Cilt
•Peygamberler Tarihi - Asim Köksal, 2 Cilt
•Kerbela - Asim Köksal
•Tefsir Tarihi - Ömer Nasuhi Bilmen
•Ashab-i Kiram - Ömer Nasuhi Bilmen
•Sure-i Fetih Tefsiri ve Istanbulun Tarihçesi

ÇAY VAKTI
•Dini Hikayeler - Abdullah Aydin
•Rüya Tabirleri - Tercüme Abdullah Aydin
•Marifetname - Ibrahim Hakki Hz.
•Kimya-yi Saadet - Imam Gazali
•Dualar - Abdullah Aydin

ARAMALAR
Tüm metinlerde Türkçe yada Arapça harf, hece, kelime yada cümle aramasi yapabilir, aradiðiniz harf grubuna hemen ulasabilirsiniz. Sonuçlari istatistiki olarak görebilir, harekeleri dikkate al ya da alma gibi gelistirilmis seçeneklerle arama yapabilirsiniz. Istediðinizde ekrana gelen arapça klavyeden yaralanarak arapça harf yada kelimeleri kolayca yazilabilirsiniz.
Dünyada Ilk Defa!
Merak ettiðiniz herhangi bir konuyu yazdiðinizda; Mürsit 4.0 konuyla ilgili ayetleri, hadisleri, ilmihal bilgilerini, fikih bilgilerini, fetvalari, tarihteki yerini detaylica size sunuyor. Konu hakkinda Islam'a uygun karar vermenizi oldukça kolaylastiriyor.

KURAN KURSU
•Kuran Öðreniyorum - Sesli, Elifba Cüzü - Hasip Asutay
•Tecvid Öðreniyorum - Sesli - Hasip Asutay
•Dini Bilgiler - Hasip Asutay

NAMAZ HOCASI
Sesli ve görüntülü olan bu bölüm Küçük büyük her yastan insanlarin Istifade edebileceði sekilde Hazirlanmistir.
Abdestin alinisi, erkeklerin namaz Kilisi, bayanlarin namaz kilisi Görüntüler esliðinde detaylarina Inilerek anlatilmaktadir. Hareketlerin bütün açilardan Görüntülerini ekranda görebileceksiniz. Bu sayede küçüklerimiz abdest almayi, namaz kilmayi öðrenmeye çalisirken, yetiskin insanlar da eðer varsa hatalari gidererek eksikleri tamamlama imkani bulacaklar.
Istediðiniz vaktin namazini kildirarak vakit namazlari hakkinda detayli bilgiye sahip olacaksiniz.

NAMAZ VAKITLERI
Bütün Türkiye için il il Namaz Vakitleri
Bütün Dünya Merkezleri için Namaz Vakitleri
Dünyanin neresinde olursaniz olun vakitlerde artik ezan dinleyebileceksiniz.
Mürsit namaz vakti girince ezan okuyarak size namaza davet edecek.
Isterseniz yeni merkezler (ülke, il, köy, kasaba) ekleyebilirsiniz. Mürsit sizin için namaz vakitlerini hesaplar.

NAMELER ASIRLAR:
Kocatepe Cami Imami Hafiz Kadir Temel Hocaefendi' nin Muhtesem sesinden Kur'an Ziyafeti. Kuran dinlemeye doyamayacaksiniz. Kuran'dan asirlar ve kisa sureler yer almaktadir.
Mevlit dinleyebileceksiniz. Kandil gecelerinde de Mürsit 4.0'dan ailecek istifade edebileceksiniz.
Türk Tasavvuf Musikisi'nin essiz Eserlerini nihavent, hicaz, segah gibi makamlarda dinleyebileceksiniz.
Kendi müzik dosyalarinizi da Ekleyebilirsiniz.
Ayni anda bir'den fazla kanal açarak farkli melodileri es zamanli Duyabileceksiniz.

HATTAT
Türkçe ve Arapça harfler istenen renk, istenen yazi stili ve istenen büyüklükte yazilabilir.
Paragraflarin yönü soldan saða ya da saðdan sola olabilir.
Türkçe metin içinde Arapça yazilabilir.
Arapça metin içinde Türkçe Yazilabilir.
Mürsit'te yer alan kitaplardan metinler aktarabilirsiniz.
Yazilan metni kaydedebilir, yazicidan çiktisini alabilirsiniz.

2

05.04.2005, 11:59

Slm...

güzel bir cd galiba...Bu cd'yi nerden bulabilirim?
Islamiyet kildan ince kilictan keskindir...

mihmandar

Orta Düzey

Hobiler: Risale-i Nur

• Özel mesaj gönder

3

05.04.2005, 14:37

CD çok güzel hazırlanmış. Bol kaynak var. Ben ilk çıktığı zaman almıştım. Fakat pişman olmuştum. Çünkü CD deki yazıların hiçbirini WORDe veya başka bir programa kopyalayamıyorsunuz. Veyahut ben beceremedim. Sadece kendine özel bir formatta metinler üzerinde çalışmanıza izin veriyor. Bunun için CDnin değeri benim nazarımda düştü. Cd yi alacakların buna dikkat etmeleri iyi olur.

Bu konuyu değerlendir