Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

Dienstag, 22. Februar 2005, 12:37

Aglamak Abdesti Bozar mi?

Kardesler dün;bir kac gündür yasadigim olumsuz havanin verdigi hüzünle kendimi tutamayip agladim.Aglamak kadar güzel bir duygunun oldugunuda bilmiyorum.Aglayinca kendimi biraz rahatlamis görüyorum.Neyse aksam namazi kilmak icin camiye gittim.Yanimdaki canimdan cok sevdigim insan bana abdest almami söyledi.Abdestimin oldugunu söyledim bana dönüp:"Sen Allah icin aglamadim ve bundan dolayi abdest alman gerekiyor,abdestini al" dedi.Sasirdim ve abdestimi tazelemek zorunda kaldim cünkü kafamda soru isareti kalinca kendimi huzursuz hissedecektim.Herneyse bunu kardeslere sorayim dedim...Evet Allah icin aglamanin disindaki aglamalar abdesti bozar mi?

2

Dienstag, 22. Februar 2005, 14:14

Zitat von »"Büyük fakih ıbn-i Abidin meşhur Durru'l-Muhtar'ında"«

Ağrı, üzüntü sebebiyle, namazda sesli ağlamak namazı bozar. Sessiz gözyaşı ile ağlamak veya cenneti veya cehennemi hatırlayarak sesli ağlamak namazı bozmaz.

Tıklayın..Ağlamak ise bozmaz
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

hnurdan

Fortgeschrittener

Beruf: öğrenci

Hobbys: Risale-i nur

• Nachricht senden

3

Donnerstag, 19. Juli 2007, 00:12

bende Abdulkadir kardeşe katılıyorum
Hak tecelli eyleyince her işi âsân eder,
Halk eder esbabını bir lâhzada ihsan eder.

Thema bewerten