Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

Mittwoch, 9. Februar 2005, 16:09

Insanin hilkatinin hikmetleri

Masnuatin hikmetleri 24. Mektub da enfes bir sekilde izah edilmis ama insanin hilkatinin hikmetlerinin izah edildigi yeri/yerleri bana yazar misiniz?
Allah razi olsun

2

Mittwoch, 9. Februar 2005, 17:23

24. Söz 5.Dal'a bir bak derim, diğer ihvan-ı nuriye ne diyor bu konuda?
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

3

Mittwoch, 9. Februar 2005, 23:31

Bu konuda öncelikle 11. sözden başlanmalı.
sonra 33. sözdeki insan penceresi okunmalı diye düşünüyorum

saygılar

mihmandar

Fortgeschrittener

Hobbys: Risale-i Nur

• Nachricht senden

4

Donnerstag, 10. Februar 2005, 08:48

Bence de 11.Söz bu meselede öncelik kesbediyor. Önce kainatın genel yaratılış hikmeti anlatılıyor, sonra insanın bu hikmetlere göre kainattaki vazifesi ve fonksiyonu, ve ayrıca bu vazifelerin fiili karşılıkları olan namazın remizleri anlatılıyor.
Sonra 23.söz ( insanın ahseni takvimde yaratılmasının sırrı)
Sonra Ene risalesi(insandaki enenin fonksiyonu nedir?)
Sonra bütün risale-i nur :)

5

Donnerstag, 10. Februar 2005, 09:43

şeyhim uçtun sen :D , eteğine yapışayım beni de uçur :D:D:D

şaka bir yana, Allah razı olsun :) , ahmetsaid ve mihmandar abi, ayrıca soruyu sorarak bunlara vesile olan efelog abi,

mihmandar

Fortgeschrittener

Hobbys: Risale-i Nur

• Nachricht senden

6

Freitag, 11. Februar 2005, 11:19

Cenab-ı Hak sizden de razı olsun @Abdulkadir Said kardeş.

7

Dienstag, 15. Februar 2005, 09:32

Allah hepinizden razi olsun. Insaallah dediginiz yerleri mezcedip okuyacagim.

8

Dienstag, 15. Februar 2005, 09:49

amin ecmain. Bizim için de gözüne çarpan, can alıcı paragrafları derleyip buraya koyarsan seviniriz abi.

9

Dienstag, 15. Februar 2005, 15:30

Ey insan-ı müştekî! Sen madum kalmadın, vücud nimetini giydin, hayatı tattın, camid kalmadın, hayvan olmadın, ıslâmiyet nimetini buldun, dalalette kalmadın, sıhhat ve selâmet nimetini gördün

Thema bewerten