You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

nurunözü1

Professional

• "nurunözü1" started this thread

Hobbies: hat sanatı,ebru sanatı,kitap,internet

• Send private message

1

Friday, January 14th 2005, 5:35pm

Emine Erdoğan´a verilen hediyeler hakkında...

Bildiğiniz gibi iki akşamdır Emine erdoğanın hediye olarak kabul ettiği mücevher konuşulmakta.Bugünkü gazetelerde ise bu hediyenin üstüne ipek bir halının hediye edildiği ve kabul ettiği yazıyor.(ki ipek halıların fiyatını yazmama bilmem gerek var mı?)

şimdi soruyorum
Emine Erdoğan hanım efendinin bu hediyeleri kabul etmesi uygunmudur?Bunları kabul etmek yerine birçok hayır kurumuna vermesi bu iktidarın yapması gereken en hoş davranış değilmiydi?

Hayırla...
Ya tozu dumana katacaksın!Yada tozu dumanı yutacaksın!Yutanlardan olmamak dileği ile...

2

Friday, January 14th 2005, 5:51pm

Re: Kısa bir soru?

Quoted from ""nurunözü1""

şimdi soruyorum
Emine Erdoğan hanım efendinin bu hediyeleri kabul etmesi uygunmudur?Bunları kabul etmek yerine birçok hayır kurumuna vermesi bu iktidarın yapması gereken en hoş davranış değilmiydi?

Hayırla...

En hoş davranış hediyelerin tutarlarının bağışlanması...

3

Friday, January 14th 2005, 6:49pm

şimdi;
"Hediyeyi eden kim, devlet mi şahıs mı? Devlete mi etti şahsa mı? Hediye edenin kazancı helal yerden mi?"
gibi sorular aklıma geldi.Bu işin fıkhi boyutu beni aşıyor :) . Belki www.sorularlaislamiyet.com a sorulabilir; ama adamlara Allah bilir ne sorular soruluyor, üstüne bir de bunu görünce ne düşünürler tam bilemiyorum :D
Hayat, kurgudan daha acayiptir.

nurunözü1

Professional

• Send private message

4

Friday, January 14th 2005, 7:45pm

Başbakandan geri adım...
Nedeni nedir bilinmez ama doğru davranış olduğu kesin...Bakalım neler olacak...
Ya tozu dumana katacaksın!Yada tozu dumanı yutacaksın!Yutanlardan olmamak dileği ile...

5

Friday, January 14th 2005, 9:07pm

Basın önünde iade edildiğini duydum.Ama tekrar köşk gönderildi duyumlar arsasında.45 bin dolarlık pırlantaya Emine Hanımın ihtiyacı var mıydı acaba?

nurunözü1

Professional

• Send private message

6

Friday, January 14th 2005, 9:42pm

Emine hanımın ihtiyacı vardııı yoktu.Alması yakışmazdı diye düşünüyorum geri verecekelrini söyledi erdoğan ama göreceğiz zamanla...

barish

Intermediate

Occupation: PHD ogrencisi

Hobbies: Risale, Pirlanta, Matematik

• Send private message

7

Friday, January 14th 2005, 10:40pm

bu hediyelerle ne yaptigini biliyormusunuz?

Eger bilmeden onlari kendisi icin sakladigini varsayiyorsaniz sui zann ediyorsunuz. Oysa sui zann gunahtir...

hurmetler
Barish

not: bunu yazarken tamami ile erdogan ve ailesinden bagimsiz olarak dusundum. Siyasetle alakam sifirin altindadir. Lakin musluman ozellikleri tasiyan bbir insana karsi sui zann iyi degildir. Sadece sadece fasik-u facir hakkinda sui zann edilebilir ki bunda da zaruret hali olmasi sarti koyulabilir... Hatta denilebilir ki muruvvetli mu'min bunu da gerek olmadikca yapmaz...
"Arkadas, gel bana bu Nur'larin elmaslarini kesfetmeye yardimci ol ve ben de sana "Allah razi olsun" diyeyim."

8

Friday, January 14th 2005, 11:15pm

Tartışılan takı tsunamizedelere...
Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Moskova'da hediye edilen 30 bin Dolar değerindeki hediyeyi felaketzede Güney Asya ülkelerine bağışlama kararı aldı.
14 Ocak 2005 17:11

Emine Erdoğan’ın Moskova’da bir Türk işadamının hediye ettiği 30 bin dolarlık pırlanta gerdanlık ve broşu iade edip etmeyeceği merak ediliyordu. Edinilen bilgiye göre Emine Erdoğan, tartışma yaratan sözkonusu takıları bağışlamaya karar verdi.

ıHA'nın haberine göre, Başbakan Erdoğan'ın Moskova gezisi sırasında Sporks Kuyumculuk tarafından 10 bin 600 Dolar değerinde pırlanta ve mercan karışımı gerdanlık ve broş hediye edilen Emine Erdoğan, yaşanan tartışmalar nedeniyle hediyeyi Güney Asya ülkelerine bağışlama kararı aldı.

Tartışmalardan rahatsızlık duyduğu öğrenilen Emine Erdoğan'ın bugün 10 bin 600 Dolar değerindeki hediyeyi felaketzedeler yararına kullanılması için Güney Asya'ya göndermeyi kararlaştırdığı bildirildi.

Emine Erdoğan, 10 bin 600 Dolar değerindeki yardımını önümüzdeki haftalarda Güney Asya ülkelerine bir ziyaret gerçekleştirmeyi düşünen Başbakan Erdoğan ile gönderecek.

KAYNAK: MıLLıYET
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=72048

9

Friday, January 14th 2005, 11:59pm

kardeşim sana katılmakla birlikte soruyorum:Sana böyle özel bir hediye gelseydi hemen hediye edebilir misin?

10

Saturday, January 15th 2005, 2:12pm

Quoted from ""barish""

bu hediyelerle ne yaptigini biliyormusunuz?

Eger bilmeden onlari kendisi icin sakladigini varsayiyorsaniz sui zann ediyorsunuz. Oysa sui zann gunahtir...

Hayır bilmiyoruz ne yaptığını ama Emine Hanımdan beklediğimiz hareket basın önünde aldığı hediyeyi felaket içindeki ülkelere bağışlaması ve diğer insanlara örnek olup bir bağış ağı kurmasıydı.Maalesef bekleneni yapmadı.Tepkimiz bundandır Barish kardeş.

Neden böyle bir beklenti içindeyiz biliyor musunuz;

Çünkü medyanın önündeki insanlar büyük bir kitleye hitap ediyorlar.Hitap ettikleri insanlar da bunları örnek alıp hareket ediyorlar.Kitlesel hareketlilik bu yüzden önemli.

Eh burası dünya... Anlayışlar farklı, düşünceler farklı...

Gelişen insanî değerler: Felâketlerden doğan mağduriyetlerin insanlarca paylaşılması; zulmün en azından kınanması,masumların savunulması, temel hak ve hürriyetlere daha çok sahip çıkılması...

şefkatin yükselmesi, merhamet ve yardımlaşma ilkelerinin evrensel değerlerin ön sıralarında yerlerini alması. Bu konuda yönetilenlerin, yönetenlerden önde gitmesi....

nurunözü1

Professional

• Send private message

11

Saturday, January 15th 2005, 5:36pm

Quoted from ""Abdulkadir Said""

.

Tartışmalardan rahatsızlık duyduğu öğrenilen Emine Erdoğan'ın bugün 10 bin 600 Dolar değerindeki hediyeyi felaketzedeler yararına kullanılması için Güney Asya'ya göndermeyi kararlaştırdığı bildirildi.

O anda yapılmazı gerek buydu.Siz böyle bir hediye alsanız ne yapardınız değil mesele.Ben başbakan hanımı değilim.Bu tür mesleler daha önceden aile içinde konuşulmalı ve başlarına geldiği anda yapmaları gerekenleri belirlemeleri lazımdı.Tabii bu bence.
Ne yaptığını biliyormusunuz?Artık biliyoruz Güney asyaya gidecek ama kırmızı ile belirttiğim bölgeye dikat edin..Başbakan erdoğan diyor ki "bir bekleselerdi bakalım.Başbakan ilerleyen günlerde ne karar alacak?"deselerdi diyor.Ben diğer iktidardaki insanlar gibi yapmalarını beklemezdim.Yukarıdada bahsettiğim gibi göze batan bir parti olduğu için,her yaptığı sorun olduğu ve en ince ayrıntısına kadar irdelendiği için tüm bu konularda önlem almalıydılar.

Bir başka parti başta olsaydı bu hediyeler göze bile batmazdı.Özal dönemindeki gibi!!Ama bu parti batıyor.Ve bu parti bazı isanların füşüncelerini,iddalarını haklı çıkarmamalı....

12

Saturday, January 15th 2005, 11:28pm

Yanlış hatırlamıyorsam, tv den gördüğüm kadarıyla Tayyip Erdoğan yaklaşık olarak dedi ki : "Hep aldığımız hediyeleri bağış olarak veriyorduk.Bu da öyle olacak.Bu hediyeye 40.000$ falan diyenler gelsin o parayı versinler alsınlar.Biz de parasını bağışlayalım."

barish

Intermediate

Occupation: PHD ogrencisi

Hobbies: Risale, Pirlanta, Matematik

• Send private message

13

Sunday, January 16th 2005, 2:10am

bakin arkadaslar,
28 subati yasayanlariniz iyi bilirki medyanin her dedigine inanmamak gerek. Guvenilir kaynaklardan konrol etmeli. Cunku ortada dediginiz gibi yipratilmasi beklenen insanlar var. Bekiniz ben size ornekler vereyim gecmisten:

1. Aczimendi meselesini hatirlayiniz. Fadime Sahin dahil hepsi yapmacikti.

2. Adnan Hoca hakkinda onca agir iddialar ortaya atildiginda insanlar hepsi ters konustu. suclularmi hala belli degil. Sadece gecenlerde gozume ilisen bir sey oldu. O dava hala devam ediyor ve tahmin edin ne olmus. Iki kisi disinda o donemde sahit olan herkes sahitlikten cekilmis. Ama o gunlerde ben cevremdeki insanlara gazetelerde cikan su haberlere bakarak bu insanlar hakkinda sui zann etmemeli. en azindan ileri geri o yonde konusmayiniz. Giybet olabilir turu seyler...

3. Hocaefendi hakkinda kaset furyasi basladiginda oyle alintilar vardiki sasarsiniz. O kasetlerin birkisimini izledim ben. Eger o kasetlerin tamami verilse irsad olacak o kadar cok insan vardiki ve de icinde bahsi gecen seyler o kadar ince secilmistiki sasarsiniz. Ornek: Bir yerde H.efendi "Bazilari 'sol partiye oy veren musluman olamaz' turu seyler soyleyebilir ve soylenmiste eskiden. Ama bu oyle olamaz. Kisinin oy verdigi parti su olmali turu bir ayet yok Kur'anda... vs vs " diye konusyordu izledigim kasette. Iki "DAN DAN" sesli muzik arasina ise su parcasi koyuluyordu:
"sol partiye oy veren musluman olamaz" ...Daha neler neler. sonucta ne oldu. O kasetleri montajlayanlar dahi kendileri kasetlere alindi kendi iclerinden vicdani olmemis insanalr tarafindan ve bu konudaki haber Isik TVde yayinlandi. ama hickimsenin dikkatini o kadar cekmedi...

Bakiniz arkadaslar.. Mesele camur at izi kalsin uzerine kurulu. Benim su erdogan denilen adama bir verilmis oyum bile yok. Lakin musluman adam. Namazini kilar, orucunu tutar. Esi desen yine ayni. O zaman biraz dikkat etmek lazim. Hem zaten siz de soyluyorsunuz bunlarin en ufak acigini ariyorlar diye. O yuzden dikkat etmeli bu konuyla ilgili soz ederken.Ayet diyor emin olmadigimiz bilgi ile sui zann, giybet, karsi tavir vs vs turu seyler yapmak yerine aldigimiz bilgiyi saglam kaynaklardan dogrulayana kadar aksi hicbir tavir takinmamayi...

hurmetler
Barish
"Arkadas, gel bana bu Nur'larin elmaslarini kesfetmeye yardimci ol ve ben de sana "Allah razi olsun" diyeyim."

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread