You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Wednesday, August 17th 2011, 11:45am

Bediüzzaman'a yapılan iftira ve karalamalar :(

Selamünaleyküm,

Son zamanlarda internette üstad hakkında karalama videoları yayınlanıyor, mesela şurada : http://www.islam-tr.net/islami-videolar/…k-dev-eser.html

Bugün google'da "Said Nursi Gerçeği" diye bir arama yapılınca bir sürü çıkıyor bu karalama videosunun linki, maalesef virüs gibi yayılmış.
Daha önce cevabı verilmiş şeyleri de karalama amaçlı toparlayıp bir araya getirmişler.

Din düşmanlarının yapamadığını içeriden yapmaya çalışıyor bazıları maalesef. Nur sitelerinin bir kısmına baktım, hiçbiri buna cevaplar hazırlayıp yaymamış maalesef.
www.sorularlasaidnursi.com adresinde de yok bu konu.

Siz öncülük edebilir misiniz buna Allah rızası için? Bunlara acilen bir cevap hazırlanmalı (video veya web sayfası olarak) ve yayılmalı. Tek tek ithamları çürütülmeli.

Teşekkürler ve Allah razı olsun.

tafli38

Professional

• "tafli38" is male

Occupation: T-I-G

Hobbies: yüzmek gezmek araba ve tabiki Nursohbetleri :)

• Send private message

2

Wednesday, August 17th 2011, 11:36pm

bu konuyu tam 1 sene önce o klip ilk ciktiinda
ben de ona karsi klip hazir yapa bilmek icin bura da yardim aradim
ama ne yazik ki bahsi gecen konular daki iftiralar a cevaplar yazmasi ni umduum
ve bilgilerine güvendiyim hic bir üye yardimci olmadi ve
bos cevaplar ile gecistirildi

bu arada gecen sene iftiracilarin ve o klip i yayinlayan grubun
facebook daki üye sayisi 500 civarinda idi ve simdi 7 bin civarinda ve
biz cok sadik fedakar nurcular o iftiracilar a karsi bir cevap klip i bile yapamadik :thumbdown:

Bu adam zihin bulandırıyor - Risale-i Nur da hatalar bulmus...

3

Thursday, August 18th 2011, 1:13pm

Bu videonun yeni hazırlandığını sanıyordum, son birkaç haftadır çeşitli sosyal medya sitelerinde sıkça görüyordum maalesef. Vakıfların, resmi oluşumların bile buna birşeyler yapmamış olması ne kötü, haberleri mi yok acaba?

4

Thursday, August 18th 2011, 1:54pm

Din düşmanları tarafından, ona yapılan düşmanlık ve taarruzlar da, Bediüzzaman'ın hâdimliğini yaptığı Kur'ân ve İslâmiyetin ortadan kaldırılması maksad-ı mahsusuna mâtuftur. Zîrâ hakâik-ı Kur'âniye ve imâniyeyi câmi', o cihanşümûl Risâle-i Nur eserleri ona ihsan edilmiştir.

İşte bu bedihî hakikati bilen, maskeli, gizli ve münâfık İmân ve İslâmiyet muârızları ve düşmanları, yarım asra yakındır, Bediüzzaman'ın çürütemedikleri şahsını, yalan ve yaygaralarla hâlâ çürütmeye çabalıyorlar. Maksadları, Risâle-i Nur rağbet ve revaç görüp intişar etmesin, İmân ve İslâmiyet inkişaf etmesin. Halbuki, Said Nursî'ye iliştikçe Risâle-i Nur parlıyor, neşriyat dairesi genişliyor. Birer numûne olan yirmi beş sene içindeki hâdiseler meydandadır.

Konferans

5

Thursday, August 18th 2011, 3:24pm

Halen anlayamadığım bir şekilde, üstada ve risalelere saldırı yapan ve buğz edenler arasında başka mezhep ve gruplardan müslümanların da olması ve "bakın işte biz hep diyorduk, maskeleri düştü" tarzında yaklaşmalarına tahammül edemiyorum. Nur talebeleri sevgiyle herkesi kucaklarken, bu düşmanlık niye :(

6

Thursday, August 18th 2011, 5:19pm

Halen anlayamadığım bir şekilde, üstada ve risalelere saldırı yapan ve buğz edenler arasında başka mezhep ve gruplardan müslümanların da olması ve "bakın işte biz hep diyorduk, maskeleri düştü" tarzında yaklaşmalarına tahammül edemiyorum. Nur talebeleri sevgiyle herkesi kucaklarken, bu düşmanlık niye :(

Kardeşim üzülmeye değmez bu kadar..haricimeşrepler bu saygısız güruh.Haricilerde bunlar gibi ehli sünnet alimlerini zındık etmeyi çok severlermiş. En güzeli adam yerine koymayıp cevap vermemek.Bunlar cevap beklemiyor zaten her verilen cevap onlar için dalga sebebi çünkü. Çok bayağı insanlar bunlar. Bayındır islamoğlu gibi sapıkların mensupları bunlar ve din anlayışlarıda ehli sünnet değil.Haza sapıklar yani.Baksan belkide beynamazında tekidirler. Böylelerini gördüm nette namazsız niyazsız sapıklar.

7

Friday, August 19th 2011, 4:46am

Kardeşim üzülmeye değmez bu kadar...Haricilerde bunlar gibi ehli sünnet alimlerini zındık etmeyi çok severlermiş. En güzeli adam yerine koymayıp cevap vermemek.Bunlar cevap beklemiyor zaten...
cevap işte budur... yapılacak şey ise şu mübarek ramazanda daha çok Kur'an la ve Risale-i Nurla meşgul olup, tüm alem-i islamın intibahına dua etmektir.

eskiden risale-i nuru kıskanan ve kendince cevabi kitaplar yazan ehl-i hamiyetten bile adamlar vardı. şimdikiler fikriyatsızca tamamen inat ve reddediş ile yürümeye çalışıyorlar. böyle birisine ulaşırsanız bence dediğine itiraz için bile vakit harcamadan hemen kendisine risalelerden ders yapmalı. hidayet Allahtan...

tafli38

Professional

• "tafli38" is male

Occupation: T-I-G

Hobbies: yüzmek gezmek araba ve tabiki Nursohbetleri :)

• Send private message

8

Friday, August 19th 2011, 11:39pm

Kardeşim üzülmeye değmez bu kadar..haricimeşrepler bu saygısız güruh.Haricilerde bunlar gibi ehli sünnet alimlerini zındık etmeyi çok severlermiş. En güzeli adam yerine koymayıp cevap vermemek.Bunlar cevap beklemiyor zaten her verilen cevap onlar için dalga sebebi çünkü. Çok bayağı insanlar bunlar. Bayındır islamoğlu gibi sapıkların mensupları bunlar ve din anlayışlarıda ehli sünnet değil.Haza sapıklar yani.Baksan belkide beynamazında tekidirler. Böylelerini gördüm nette namazsız niyazsız sapıklar.

evet susalim dimi kendiliyinden düzelir zaaten !!!

9

Saturday, June 24th 2017, 4:53pm

Allah kabul ederse ehli tarikim.Çok çok kitap okuyunca(ehli sünnet eserleri)kendimi sandım ki alim biriyim ta ki doğu usulü medrese dersleri alınca ve şuan dünyanın en büyük alimleriyle tanışınca anladım ki cahilin en önde gideniyim.Bazı tarikat ehlinin yaptığı yanlışlara düştüm ve en önemlisi körü körüne taassupca görüşlere sahiptim (hocalarımı tenzih ederim onlar çok değerli büyük islam alimidirler)Tekzib ediyorum kendi kendimi bu forumda faskorean nickiyle özellikle said nursi hz.leri hakkında yazılan yorumlarımı yalanlıyorum (ne yazık ki aynı taassup nurcu kardeşlerimdede var)istemeyerek de olsa Said nursi hz.lerinin ruhunu ncitici birşeyler yazmışsam bu forumda yalandır,iftiradır benim yazdıklarım ve o çok büyük bir müceddid ve kutuplardan bir kutupdur,olurda yorumlarımı okuyanlar varsa bilsinler istedim.Hocamın bir tanesi(nakşi şeyhidir aynı zamanda ve tek başına fetva makamındadır) bizlere nasıl?said nursi hz.lerine benziyormuyum diye sormuştu.Bizde hocam çok benziyorsunuz demiştik.Yine menzil şeyhinin çok yakın akrabasına sormuştum bediüzzaman hz.lerini.El-cevap:"o zamanın nadidesi,müceddidi,kutuplardan,gavslardandır".Ehli tarik kardeşlerim nolur dikkat edin.Aşırıya kaçmayın.Sakın ola Said nursi hz.lerini tarikat şeyhlerinizle kıyaslama yoluna gitmeyin.İşte büyük islam alimi ve nakşibendi büyüğü şeyh salih ekinci hz.lerinin said nursi ks hz.leri hakkındaki yorumları kısaca(mülakat tarzındadır):
Bediüzzaman Said Nursi(1878–1960)

Bediüzzaman’da beş vasıf en mükemmel manada cem olmuştur:

1-Şecaat(Cesaret)

2-Zekâ

3-Hafıza

4-Zühd

5-İlmi Üstünlük

Yani, bu vasıflardan biri kâmil manada bir âlimde bulunsa, o insan zamanın büyüklerinden sayılır, parmakla gösterilir. Ki, bu sıfatlar toptan onda meydana gelmiştir.

Bediüzzaman, dünya tarihinde tek tük bulunan insanlardandır. Onun için Arap âlimleri nasıl biridir diye onu bana sorunca şöyle diyorum “Ehadu efzaz'ül usur ve nevabıg'üd duhur"

“Asrın teklerinden birisi ve zamanların üstünlük sağlayan şahsiyetlerinden biridir” diyorum.

Onun müdafaaya ihtiyacı yoktur. Bediüzzaman kendi kendisini müdafaa ediyor. Kimsenin onu müdafaa etmesine ihtiyacı yoktur. Onu tenkit edenler Arap şairinin dediği gibidir;

“Kenatihin sahreten yevmen liyuhineha. Felem yedurha ve evha kırnehu el vâlu."

Yani; “ Kayayı kırmak için başını kayaya vuran kişi kayaya zarar veremez, ancak kendisine zarar verir.”

Başka bir şair de demiş ki; “ Ya natihel cebelil âli liyuklimehu eşfik aler re’si la tüşfik alel cebeli ”

“ Ey! Yalçın dağa zarar vermek için başını dağa vuran kişi. Dağa değil başına şefkat göster.”

Biz de onlara diyoruz ki “Kendinize şefkat edin, Bediüzzaman’a şefkat etmeyin. Onun sizin şefkatinize ihtiyacı yoktur.”

Bediüzzaman’la alakalı bir hatırayı da burada anlatmadan geçmeyeyim. Bediüzzaman’ın vefat ettiği gün Ramazan idi.

- Siz hatırlıyor musunuz o günü?

- Hatırlıyorum, şimdiki gibi hatırlıyorum. Ortalık birden karardı. İkindi

vaktinde dünya karardı. Sanki akşam ile yatsı arası gibi oldu. Bir yağmur yağdı. Kan gibi yağıyordu. Sabah kalktık, baktık, her yer kan gibi kıpkırmızıydı. Taş, toprak, ağaç her yer kızarmıştı…

Büyük üstadım Seyda Muhammed Arapkendi o gün bu durumu görünce demiş ki; “bugün büyük bir zat vefat etmiştir.” Hatta gözü Til Maruf(suriye de bir şehir,yada kasaba adı) tarafındaydı. Oradan tarikat almıştı. Oradan bir şey olabilir diye düşünüyordu. Tabii herkes kendine yakın olan şeyleri düşünüyor.

Sonradan Bediüzzaman’ın o gün vefat ettiği haberi gelince çok teessüf etmiş ve demiş ki;“Bu zatın bu kadar büyük olduğunu bilseydim, mutlaka ona ulaşır, onu ziyaret ederdim.”

Bu hatırayı ben bizzat kendisinden işitmedim. O zaman yanında okuyan mollalardan işittim. Bunlardan biri Molla Ahmed-i Halili ki, sonradan Seyda’nın(Muhammed Arapkendi) halifesi oldu, ben de kendisinden bir müddet okumuştum.

10

Saturday, June 24th 2017, 5:14pm

adını vermiş olduğunuz site vehhabilerin sitesi kısaca herkesi kendinden olmayanları küfürle,suçlayanları sitesidir.

Rate this thread