Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

muhammedyahya

Anfänger

• »muhammedyahya« ist der Autor dieses Themas

Beruf: öğrenci

• Nachricht senden

1

Donnerstag, 16. Juni 2011, 12:30

HÜR ADAM filmini izle HD full

- link kaldırıldı -
Eski Said, her gün 1 cilt kitabı müteala ederek okurdu.
Fe lillahi'l-hamd, Yeni Said yıllardır Risale-i Nur ile iktifa ediyor

2

Montag, 1. August 2011, 21:07

filmi izledim.üstadı tanıtma açısından bakacak olursak gündem oluşturduğu için,bilmeyenlerin,tanımayanların hayatında yer etmesi açısından olumlu görüyorum.
fakat risalei nur talebeleri üstadınhayatınıiyi bildiğinden ,filimdeki önemli kusur yapılan yerleri farkettiler.dışardakiler için bunlar birer detay.
eleştireceğim birkaç sahneye değinmek istiyorum.
1.risale-i nurdaki birçok hakikat verilebilirdi bu filimde.sürekli bismillah her hayrın başıdır geçiyor.başka hakikatlar da bunun yanında verilebilirdi.
2.üstad hapishanedeki bir sahnesinde bana 15 gündür ekmek vermediler diye ağlıyor.böle bir sahnesi hiç olmadı üstadın.üstad herkesin içinde o şekilde ağladığı görülmemiştşir
3.risalelerde üstad diyor,mevlananın sözünü baş ucumda asarım diye."dost istersen allah yeter"dizeleri...filimde de asmış.hatta eliyle duvara yapıştırıyor.fakat latince filimdeki.aslında üstad latinceye karşıydı.astığı da latince değildi.
4.yazı hizmeti artık bitmiştir diye talebelerine şikayet ediyor.üstadın yazı hizmetinin bittiğine dair bir ibare ne risalelelrde var ne de birinci taleeleri bole bişşeyi rivayet etmiştir.
5.şamlı hafız ahmet veya mehmet olarak geçiyor.öle bir talebesi yok.şamlı hafız tevfik diye talebesi var.
bunları paylaşmak istedim

3

Dienstag, 2. August 2011, 23:35

filmi izledim.üstadı tanıtma açısından bakacak olursak gündem oluşturduğu için,bilmeyenlerin,tanımayanların hayatında yer etmesi açısından olumlu görüyorum.
fakat risalei nur talebeleri üstadınhayatınıiyi bildiğinden ,filimdeki önemli kusur yapılan yerleri farkettiler.dışardakiler için bunlar birer detay.
eleştireceğim birkaç sahneye değinmek istiyorum.
1.risale-i nurdaki birçok hakikat verilebilirdi bu filimde.sürekli bismillah her hayrın başıdır geçiyor.başka hakikatlar da bunun yanında verilebilirdi.
2.üstad hapishanedeki bir sahnesinde bana 15 gündür ekmek vermediler diye ağlıyor.böle bir sahnesi hiç olmadı üstadın.üstad herkesin içinde o şekilde ağladığı görülmemiştşir
3.risalelerde üstad diyor,mevlananın sözünü baş ucumda asarım diye."dost istersen allah yeter"dizeleri...filimde de asmış.hatta eliyle duvara yapıştırıyor.fakat latince filimdeki.aslında üstad latinceye karşıydı.astığı da latince değildi.
4.yazı hizmeti artık bitmiştir diye talebelerine şikayet ediyor.üstadın yazı hizmetinin bittiğine dair bir ibare ne risalelelrde var ne de birinci taleeleri bole bişşeyi rivayet etmiştir.
5.şamlı hafız ahmet veya mehmet olarak geçiyor.öle bir talebesi yok.şamlı hafız tevfik diye talebesi var.
bunları paylaşmak istedim

Deveye sormuşlar boynun neden eğri?. Oda demiş nerem doğru ki. O film tam bir fiyasko. Üstadın hayatını katletmiş emeksiz hazımsız bir ucube filim..

Hasan_Sinan

Moderator

• »Hasan_Sinan« ist männlich

Beruf: Uzman Pazarlamaci

Hobbys: Okumak Okumak Okumak

• Nachricht senden

4

Mittwoch, 3. August 2011, 00:24

Siz daha iyisini cekersiniz izleriz mesele nedir :gözlük7:
Kur’an’a hücum edilecek; î’câzı, onun çelik bir zırhı olacak.Ve şu î’câzın bir nevini şu zamanda

izhârına, haddimin fevkinde olarak, benim gibi bir adam namzet olacak.Ve namzet olduğumu anladım.

5

Mittwoch, 3. August 2011, 09:47

Zitat

Deveye sormuşlar boynun neden eğri?. Oda demiş nerem doğru ki. O film tam bir fiyasko. Üstadın hayatını katletmiş emeksiz hazımsız bir ucube filim..

Sizin bu yaptığınız ne peki? "emeksiz hazımsız bir ucube filim" demek ne kadar doğru?

6

Samstag, 6. August 2011, 01:34

filmde üstadın maneviyatını verememişler işte.nasıl verilir onu da bilmiyorum.bence filim olarak verilmez de belgesel tarzında belki güzel biirşey hazırlanabilir.
ben filmin ikinci yarısında çıkıp gitmek istedim.o kadar mı ruha etki etmez.1 sayfa risale okusaydım yada yazsaydım daha feyiz alacağım kesin...

7

Samstag, 6. August 2011, 20:19

Lütfen telif haklarını dikkate alınız!

Konuyu kilitliyoruz...
"We are the Warriors of Love, We Have no Time For Enmity"

Thema bewerten