You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Tuesday, April 5th 2011, 10:12am

7 Kebair hangileridir?

Risale-i Nurlarda gecen 7 Kebair hangi günahlardir?
Ve asıl hüner, kardeşini fena gördüğü vakit onu terk etmek değil, belki daha ziyade uhuvvetini kuvvetleştirip ıslahına çalışmak, ehl-i sadakatın şe’nidir.

sbalpetek

Intermediate

• "sbalpetek" is female

• Send private message

2

Tuesday, April 5th 2011, 10:10pm

" Kebâir çoktur; fakat ekberü'l-kebâir ve mûbikat-ı seb'a tâbir edilen günahlar yedidir: Katl, zina, şarap, ukuk-u vâlideyn (yani kat-ı sıla-i rahim), kumar, yalancı şehadetlik, dine zarar verecek bid'alara taraftar olmaktır."

Ben Barla Lahikasında yukardaki gibi okumuştum. Fakat ayrıntılı bilmiyorum konuya muvaffak bir kardeş ayrıntılı açıklarsa daha münasip olur

3

Wednesday, April 13th 2011, 2:22pm

Allah razi olsun insaallah :)
Ve asıl hüner, kardeşini fena gördüğü vakit onu terk etmek değil, belki daha ziyade uhuvvetini kuvvetleştirip ıslahına çalışmak, ehl-i sadakatın şe’nidir.

Hasan_Sinan

Moderator

• "Hasan_Sinan" is male

Occupation: Uzman Pazarlamaci

Hobbies: Okumak Okumak Okumak

• Send private message

4

Wednesday, April 13th 2011, 10:22pm

" Kebâir çoktur; fakat ekberü'l-kebâir ve mûbikat-ı seb'a tâbir edilen günahlar yedidir: Katl, zina, şarap, ukuk-u vâlideyn (yani kat-ı sıla-i rahim), kumar, yalancı şehadetlik, dine zarar verecek bid'alara taraftar olmaktır."

Ben Barla Lahikasında yukardaki gibi okumuştum. Fakat ayrıntılı bilmiyorum konuya muvaffak bir kardeş ayrıntılı açıklarsa daha münasip olur

Bunun hangi ayrintisini acikliyacaksiniz. Hersey acik degilmi?
Kur’an’a hücum edilecek; î’câzı, onun çelik bir zırhı olacak.Ve şu î’câzın bir nevini şu zamanda

izhârına, haddimin fevkinde olarak, benim gibi bir adam namzet olacak.Ve namzet olduğumu anladım.

Rate this thread