You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Sunday, February 20th 2011, 8:13pm

Ülker Mamulleri helal mi?

S.a

Arkadaslar ben bir konu hakkinda arastirma yaparken tevafuken forumu buldum ve hemen üye oldum.Belki benim yazacagim konu daha önce yazilmistir eger öyleyse konuyu oraya tasiyabilirsiniz ben acemi oldugumdam bulamadim.Sorum suydu acaba ülker mamullerinde kullanilan jelatin vs helal olup olmadigina dair elinde kesin bir bilgi olan arkadas varmi?Ben ülker yetkililrine email atmis sormustum onlarda cevaben bana helal sertifikalarini yollamislar ve bunu istedigim forumda yayinlayabilecegimi yazmislar.Bende bunu helal gidalar sitesine yazdim oradanda söyle bir cevap geldi kendilerininde daha önce ülkere email attiklarini ayni cevabin onlarada geldigini fakat burada önemli olanin bu jelatinin Amerikan ülkelerinden elde edildigini bununda denetiminin kimin tarafindan yapildigini sorduklarinda yanit alamadiklarini yazmislar.Kafam iyice karisti bu durumda ülker mamullarinin icinde hayavansal katki olanlarini yemesek mi?Oysaki biz ailece yillarca ülker güvenli helal diye gönül rahatligiyla yiyorduk.

2

Sunday, February 20th 2011, 9:30pm

Öncelikle hoşgeldiniz üyeliğiniz hayırlı olsun.
Aşağıdaki linki incelerseniz jelatin maddesi hakkında paylaşımlar bulunuyor.

Haribo'da domuz yağı
Edep aklın suretidir !