You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Monday, January 3rd 2011, 8:33am

Hadis-i Şerif Meâli

Hadis-i Şerif Meâli 03.01.2011

Bana çok salâvat getirin. Çünkü bana getireceğiniz salâvatlar, bağışlanma vesilesidir. Benim için Derece ve Vesîle'yi isteyiniz. Çünkü bana verilecek olan Vesile, Rabbim katında sizin için şefaat sebebidir.

Câmiü's-Sağîr, No: 821

2

Monday, January 3rd 2011, 8:34am

Hadis-i Şerif Meâli
hadislerle ilgili paylaşımları bu başlıkta değerlendirelim inşaallah

3

Monday, January 3rd 2011, 3:19pm

Şefaat yâ Resulallah

4

Tuesday, January 11th 2011, 8:25am

Hadis-i Şerif Meâli 11.01.2011

Üç kişi vardır ki, onların hakkını ancak münafık olanlar küçümser: İslâm yolunda saçını ağırtmış olan, ilim sahibi ve âdil idareci.

Câmiü's-Sağîr, No: 1894

5

Tuesday, January 11th 2011, 8:55pm

Hadis-i Şerif Meâli 11.01.2011

Üç kişi vardır ki, onların hakkını ancak münafık olanlar küçümser: İslâm yolunda saçını ağırtmış olan, ilim sahibi ve âdil idareci.

Câmiü's-Sağîr, No: 1894

6

Sunday, January 16th 2011, 12:26am

Ya ilim öğreten, ya ilim öğrenen, ya dinleyen veya bunları seven ol. Sakın beşincisi olma! Yoksa helak olursun.

Ravi: Keşfü'l-Hafa, 1437
Edep aklın suretidir !

7

Tuesday, February 1st 2011, 10:31pm

ALLAH'IN(C.C.) RESULÜ Hz.Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki :

Allah'ın yüz rahmeti var. Bunlardan biriyle mahlukat kendi aralarında birbirlerine merhamet gösterirler. Doksandokuz rahmet de Kıyamet günü içindir.

Müslim
Edep aklın suretidir !