You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, December 10th 2004, 8:56am

hangi risale nerede ne zaman yazilmistir?

Risaleleri okurken bazen okudugumuz risalenin nerede ne zaman yazildiginin bilinmesi,o zamanki mevcut sartlari tahayyul o risaleden elde edecegimiz istifadenin boyutunu artirdigi kanaatindeyim.

Elbetteki bir cok risalede nerede yazildigina dair isarette bulunuluyor,son sahitlerde de bazi bilgilere rastlamak mumkun,ama bu konuda yapilan hangi risale nerede ne zaman yazilmistir gibi bir kronolojik calisma var mi bildiginiz?

2

Friday, December 10th 2004, 9:01am

S.A
Ayrıca soruya ek olarak;

Risalelerin yazılış sırası nasıldır.?

3

Friday, December 10th 2004, 9:33am

değerli efelog hocam;

sorduğunuz sual öteden beri bir çok nur talebesinin merak ettiği bir konudur.
bu konuda müstakil ve geniş bir çalışma olup olmadığını bilmiyorum.
fakat Yeni Asya neşriyatın son yaptığı baskılarda kitapların arkasına hem yazılış indexi hem konu indexi, hem ayet ve hadis hem de önemli tarihlerin indexi mevcut.

yeni basılan Sözler ve Mektubat risalesine bir bakarsanız istediğinizden fazlasını bulacaksınız eminim.
saygılar

Risale Okuyorum

Üyeliği İptal Edildi

• "Risale Okuyorum" is male
  • "Risale Okuyorum" has been banned

Occupation: Öğrenci

Hobbies: İnternet, Risale-i Nur

• Send private message

4

Friday, December 10th 2004, 9:38am

"şimdi oku, kabirde okuyamazsın!" (Zübeyir Gündüzalp)

5

Friday, December 10th 2004, 1:13pm

Allah razı olsun.... :)

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread