You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

Seyda

Trainee

Occupation: Öğrenci

Hobbies: Tarih, Politika vs.

• Send private message

61

Wednesday, June 13th 2007, 4:35pm

çok sevdiğim ve yanımdan ayırmayı asla düşünmediğim bir dosrum sayesinde Nur larla tanıştım. her fırsatta ona dua ediyorum.
"Nefrete sevgiden daha fazla güvenirim" dedi şeytan,

"çünkü nefretin sahtesi olmaz"

AşK-I BEKA

Intermediate

Occupation: RNK talebesi olmaya çalışan aciz bir abd

Hobbies: TürkTasavvuf Müziği,Klasik Türk Müziği

• Send private message

62

Wednesday, June 13th 2007, 6:25pm

bir dağ yamacında köyümüze kampa gelenlrden Abdullah abiyle oturyorduk...ve ilk cümle olarak Bismillah her hayrın baaşıdır cümlesini okudu ve onu tam 2 saat boyunca paylaştık bi de baktım tanışmışım
Kötü huy kılavuzun oldukça mutlu olacağım sanma! Sen sabaha kadar gaflet uykusundasın, ömürse kısadır. Korkarım ki, sen bu uykudan uyanınca gündüz olur

ayna

Master

• Send private message

63

Friday, June 15th 2007, 10:17pm

yaklaşık 3 sene önce Peygamber Efendimiz'in hayatını okumak için kitap almıştım..(yeni asya neşriyatın -Kainatın Efendisi-Salih Sürüç)
okurken dipotlarda Üstad'ın ismini görüyordum hep... Sonra bilen arkadaşlarıma sordum anlattılar Üstad kimdir diye.

işte benim detanışmam böyle oldu ...(ne güzel de oldu)
Kâinatın Efendisi;

-SEN YARDIMSIN-

64

Saturday, June 16th 2007, 5:13am

Degerli kardeslerim hepiniz risaleler ile nasil tanistiginizi yazmissiniz ben de risaleler ile cok sevdigim bir kisinin vesilesi ile tanistim. Bana ilk olarak sözler risalesini gönderdi ve onu okumaya basladim. Daha sonra katildigim kitap fuarlarindan genclik rehberini ve nurun ilk kapisini aldim ve faydalanmaya calistim. Sohbetlere de katilip agabeylerimizin anlattiklarindan pay almaya calismaktayiz.

Rabbim bizleri dogru yoldan ayirmasin.

Saygilarimla...

katrenur

Beginner

Occupation: öğrenci

Hobbies: hizmet, risale_i nur,muhabbet

• Send private message

65

Saturday, July 28th 2007, 9:19pm

[/b] Risale-i nurla ilk tanışmam lise 2 de okudu okuduğum bazı kitaplarda ismi çok geçiyodu bende çok merak ettim sınıfta bi arkadaşım vardı ilk o getirmişti ama anlamamıştım hiç daha sonra üniversiteye geldiğimde bulunduğum çevremdeki arkadaşlarım aracılığıyla baya bi tanıma ve sohbetini dinleme olanağı buldum ve çok hoşuma gitti şimdi üniv. 3. sınıftayımm ve bana kattığı öyle çok şey olduki ve katacağı daha çok şeyin olacağınada inanıyorum Rabbim idrakine varıp okuduğumu yaşayarak istifade etmek nasip etsin.. cümlemize inşaAllah tabi..

katrenur

Beginner

• Send private message

66

Saturday, July 28th 2007, 9:28pm

Risale_i nurla ilgili bi hadisemde.. hizmet kardeşlerimdn biriyle aramızın kötü olduğu bi dönemde uhuvvet risalesinde okuduğum bi bölüm beni çok etkilemiş ve üstadımın orada kullandığı bi cümle beni derinden kalbime ve fikrime dokununca o arkadaşmla aramdaki problemi daha kolay halletmemde ve daha sonraki zamanlarda tüm kardeşlerime karşı olan tavırlarımda büyük vesilesi olmuştur Allah razı olsun..

67

Saturday, September 1st 2007, 8:18pm

yazılanları okudukdan sonra maşa'Allah, barek'Allah diyorum,

katrenur

Beginner

• Send private message

68

Monday, September 3rd 2007, 2:12pm

Saolun Allah razı olsun.. Rabbim inş. Gönlümü Risale i Nurlara daha fazla ısındırır.. Ve inş. tüm kardeşlerimin kalplerinide..

69

Monday, September 3rd 2007, 2:12pm

âmîn.

70

Monday, September 3rd 2007, 2:14pm

benim tanışalı daha yeni sağolsun duygu kardeş vasıtasıyla tanıştım allah razı olsun ondan burdaki herkestende razı olsun..

71

Wednesday, September 12th 2007, 5:26pm

Rnk ile ilk tanışıklığım 13 yaşında bi kampta olmuştu. ılk sohbet 1. Sözdü. ılk okuduğum kitap tarihçe-i hayat. vesile olanlardan Allah razı olsun.

ayna

Master

• Send private message

72

Wednesday, September 12th 2007, 5:31pm

MaşaAllah ne güzel daha 13 yaşında tanışmışsın nurlarla..Allah daim etsin inşAllah...

Bu arada büyük harfle yazmak yasak... :oops:
Kâinatın Efendisi;

-SEN YARDIMSIN-

73

Wednesday, September 12th 2007, 5:32pm

~~NUREFşAN~~ kardeşim,
HEPSı BÜYÜK karakterlerle yazmazsanız seviniriz. Bu sefer sizin için düzelteceğim, ama tekrarında malesef silmek durumundayım. Forum kurallarını okumak için tıklayınız.

ozkanturk

Beginner

Occupation: Grafiker

• Send private message

74

Saturday, September 22nd 2007, 3:12pm

kimi istemeyerek kimi kampta kimi okulda ne güzel :)

Ben yıllardır nur cemaatini bilirim imam hatipte okurken biliyordum ama hala merak ediyorum 4 yıl boyunca yurtta kaldım da hiç mi Nurcemaatinden kimse yoktu çevremde olanlarda neden beni tanıştırmadı risale-i nur ile anlamıyorum...

Liseden sonra en yakın arkadaşım abilerin yanında dershaneye gitti azerbancanda okumaya başladı o çok istedi sohbetlere gitmemi tanışmamı ama istanbulun diğer ucunda oldugu için abilerin yanlarına gidemedim...

sonra halam almanyada Nur cemaati ile tanıştı allak bullak olan hayatı iyice düzene girdi çok huzurlu biri oldu

Herkesi birileri götürmüş tanıştırmış ben çok çok istediğim halde çevremde hiç nur cemaatinden kimse yok ve bi türlü sohbetlere gitmek nasip olmadı

1-2 ay önce eski çalıştıgım yerde bi abi ile tanıştım cemaatte hocaimiş ona dedim abi benide götür sohbetlere tamam dedi sonra dahada görmedim oda pek önemsemedi zaten :( :cry:

Sonra dedim böyle olmayacak Seyda'nın hayatını anlatatan SEYDA adlı kitabı aldım okumaya başladım sonrada netten arayım dedim çevremde kimse yok buraya üye oldum hayırlısı bakalım ne zaman tanışcaz Nur cemaati ile

Selam ve dua ile

75

Saturday, March 20th 2010, 9:07pm

Ben bu yıl Bir kaç sohbete iştirak oldum..Ablam ve tayzem 1 yıldır bu cemaat sohbetlerinde bulunuyorlardı.Ben de misafir olarak bulundum.31.konudaydık sanırım.İmam hatipte 12.sınıf talebesiyim.Okulda hocamızın anlattığı konulara bir tekrar niteliğindeydi bu yüzden çok memnun kaldım.3 sohbete katıldım okulun başlaması nedeniyle bıraktım.
Secdeye kapanıp ölebilmek isterim
Rabbim'e yakın son perde noktasındayken
Ya da Kur'an-ı Kerim okurken ölmek isterim
Dilimden kainattaki en güzel sözler geçiyorken"

76

Tuesday, August 16th 2011, 9:17pm

Risalelerle tanışmam üniversiteye başladığım sene oldu.Isparta meslek yüksek okulunu kazanmıştım ve yurt için müracaatımı da yapmıştım.Ispartaya geldiğimde yurda kabul edilenler listesinde ismimi gremeyince ne yapacağımı düşünürken yanıma yaklaşan biri eğer kalacak yerim yoksa yardım edebileceğini söyledi ve bende kabul ettim.Bu şekilde dersaneye gittik ve gidiş o gidiş .Allah Beni risalelerle tanıştıran bu kardeşten ebeden razı olsun.

yaşargürt

Beginner

• "yaşargürt" is male

Occupation: Teknisyen

Hobbies: Risale-i Nur ve İttihad-ı İslam

• Send private message

77

Friday, February 3rd 2012, 12:08am

Bir okul arkadaşım iftar yemeğine bir cematin dershanesine götürdü. Ertesi günü bir abi bana Kur'an öğrenir misin dedi. Kur'an öğrenmek vesilesiyle Risale-i Nur ile tanıştım.
Yaşasın şeriat-ı garrâ!

Yaşasın adalet-i İlâhî!

Yaşasın ittihad-ı millî!

Ölsün ihtilâf!

Yaşasın muhabbet-i millî!..

Gebersin ağrâz-ı şahsiye ve fikr-i intikam!

Yaşasın şecaat-ı mücessem askerler!

Yaşasın satvet-i muşahhas ordular!

Yaşasın akıl ve tedbir-i mücessem dindar cemiyet...

nisa-inur

Beginner

• Send private message

78

Thursday, April 12th 2012, 10:22pm

Bende kendimi bildim bileli Risale-i Nur ları tanıyorum çok şükür. Allah razı olsun babam cemaatten olunca cematin içinde büyüdük. Ama asıl cemat ferdi gibi hissetmem üniversite yıllarımdaki dershane hayatıyla başladı. Anladım ki o zamana kadar cemaat çocuğu iken ozamandan sonra cemaat ferdi olmuşum :)

Risale-i Nurlardan ilk okuduğum kısım ise, Birinci Söz :) Annemle sohbetlere gidiyorduk. Cemaate ısındırmak için ablalardan biri haftaya dersimizin bir kısmını siz yapın dedi ben ve kardeşime:) ödevimizde birinci Söz. Bende ikinci sınıf öğrencisiyim :). bizim için çok heyecan verici bir durumdu.Ödevimize çok çalışmıştık, ezberlemiştik adeta. Hala ezberimde :). Allah razı olsun onlardan. Hem ilk okuma, hemde ilk sohbet yapmamız böyle olmuştu.

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread