You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Thursday, August 12th 2010, 5:57am

Sen, ipe çekilmiş hürriyetsin! ...

"Sizlere dargın değilim. Sizin ve diğer zevatın iplerinin hangi efendiler tarafından idare edildiğini biliyorum. Onlara da dargın değilim. Kellemi onlara götürdüğünüz de deyiniz ki, Adnan Menderes, hürriyet uğruna koyduğu başını 17 sene evvel almadığınız için sizlere müteşekkirdir. İdam edilmek için ortada hiçbir sebep yok. Ölüme karar-i metanetle gittiğimi, silahların gölgesinde yasayan kahraman efendilerinize acaba söyleyebilecek misiniz?

Sunu da söyleyeyim ki, milletçe kazanılacak hürriyet mücadelesinde sizi ve efendilerinizi yine de 1950'de kurtarabilirdim. Dirimden korkmayacaktınız. Ama simdi milletle el ele vererek, Adnan Menderes'in ölümü sizi ebediyete kadar takip edecek ve bir gün sizi silip süpürecektir. Ama buna rağmen merhametim sizlerle beraberdir…”

(Bu sözler Adnan Menderes tarafından bir aracı ile Gıyaseddin Emre'ye ulaştırılmıştır.)

www.menderesefsanesi.net
Biz muhabbet fedâileriyiz; husûmete vaktimiz yoktur.

mny

Beginner

• "mny" is male

Occupation: Öğrenci

Hobbies: Risale-i Nur okumak Boş zamanlar değil ama dolu zamanlar oluyor

• Send private message

2

Thursday, August 12th 2010, 10:17am

son cümle dikkatimi çektide ???? aşırı gibi geldi tabi ne manada söylediğini bilmiyorum.

3

Thursday, August 12th 2010, 3:07pm

Bence de..Yoksa bu tür söylemler ona bir kutsiyet atfettirir .Tabi bilemiyoruz belki de maneviyatta Merhumun mertebesi ali oladabilir. Öyle ya Kıyamet asrının imamı üstadımız hz.leri(R.A) O'na İslam Kahramanı dediğine göre vardır bişey.Onun için dikkat etmek lazım .

4

Thursday, August 12th 2010, 6:47pm

Mektubun orjinali var mı? görmek lazım.

Bir gariplik var.

Rate this thread