Giriş yapmadınız.

Sayın ziyaretçi, Muhabbet Fedâileri sitesine hoş geldiniz. Eğer buraya ilk ziyaretiniz ise lütfen yardım bölümünü okuyunuz. Böylece bu sitenin nasıl çalıştığı konusunda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer sitenin tüm olanaklarından faydalanmak istiyorsanız, kayıt yaptırmayı düşünmelisiniz. Bunun için kayıt formunu kullanabilir ya da bu bağlantıya giderek kayıt işlemi hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Eğer önceden kayıt yaptırdıysanız buradan giriş yapabilirsiniz.

Bîçare S.V.

Profesyonel

• "Bîçare S.V." bir erkek
  • Konuyu başlatan "Bîçare S.V."

Meslek: Gazeteci/ Arşiv-Kütüphane

Hobiler: Kitap okuma (Sesli)

• Özel mesaj gönder

1

09.06.2010, 09:11

Barak: Farkli Yollarla Sürdürecegiz

İsrail kabinesindeki bakanlar bile Gazze'ye uygulanan ambargonun artık kalkması gerektiğini seslendirirken, Savunma Bakanı Ehud Barak, ''ablukanın farklı yollarla sürdürülmesi üzerinde çalışma yapıldığını'' belirterek, yeni bir oyun ve aldatmaca peşinde olduklarının işaretini verdi.

BEYAZ SARAY DA “ABLUKA KALKSIN” DEYİNCE

Gazze'ye yardım gemilerine yapılan saldırının yol açtığı tepkiler sonrasında Beyaz Saray'ın da “Artık ambargo savunulamaz” açıklaması yapmak zorunda kaldığı bir ortamda Barak'ın sözleri, İsrail hükümetinin tepkileri hafifletip yatıştırmak için yeni bir taktik peşinde olduğunu gösteriyor.

İsrail’in abluka oyunu

İSRAİL Savunma Bakanı Ehud Barak, İsrail güçlerinin, Gazze’ye yardım malzemesi götüren gemilere kanlı baskını konusunda yaptığı açıklamada, ‘’operasyon konusunda soruşturma yapılacağını’’ söyledi. Barak, parlamentoda yaptığı açıklamada ayrıca, ‘’Gazze Şeridi’ne karşı uygulanmakta olan ablukanın farklı yollarla sürdürülmesi üzerinde de çalışma yapıldığını’’ belirtti. Barak bu açıklamaları, muhalefetin operasyon konusunda hükümete karşı verdiği gensoru önergesinin görüşülmesi sırasında yaptı.

İsrail ordusu, “Mavi Marmara” gemisinde 9 Türk’ün ölümüyle sonuçlanan operasyonuyla ilgili olarak kendi içinde inceleme başlattı. Ordu sözcülüğünden yapılan açıklamaya göre, Genelkumay Başkanı Gabi Aşkenazi, operasyonun incelenmesi ve gereken derslerin çıkarılması için yedek tümgenerallerden Giora Eiland’ı görevlendirdi. İnceleme için atanan uzmanlar ekibi, bulgularını 4 Temmuz’a kadar İsrail Genelkurmay Başkanlığına sunacak.

İsrail’in Haaretz gazetesi, Mavi Marmara gemisine yapılan ve 9 Türk’ün ölümüyle sonuçlanan baskınla ilgili bir devlet soruşturma komisyonu oluşturulmasını kararlaştırdığını duyurdu. Haberde, soruşturma komisyonunun uluslar arası ve deniz hukuku konusunda uzman yargıçlardan oluşacağı ve en azından bir Amerikalı, iki uluslar arası hukukçunun da gözlemci olarak komisyona dâvet edileceği bildirildi. Habere göre, komisyon, İsrail’in Gazze Şeridi’ne uyguladığı kapatma ile deniz ablukasının hukukî durumunu da değerlendirecek.

09.06.2010
"İyyake nâ'büdü ve İyyake nesteîn."
'Ancak Sana kulluk eder, ancak Senden yardım dileriz.'
"İnsanlara teşekkür etmeyen, ALLAH'a da şükretmez.!"
'Bırak bîçare feryâdı, Bîçare S.V.

Bu konuyu değerlendir