Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

Muhammed

Moderator

• »Muhammed« ist männlich
  • »Muhammed« ist der Autor dieses Themas

Beruf: The Collection of Risale-i Nur

Hobbys: The Collection of Risale-i Nur

• Nachricht senden

1

Donnerstag, 1. April 2010, 15:58

Kardeşler, FORUM KAPANIYOR...

S.a, kardeşlerim

Muhabbet Fedaileri forum sitemiz yarından itibaren kapatılacak. Gizli meşveretler halinde bazı hususlar göz önüne alınarak, böyle daha hayırlı olacağını düşünüyoruz.

Kapatma duyurumuz 1 Nisan 'ı göstermesi tevaffuk oldu, ama kardeşlerim bu alınan kararı benim söylemem istendi.

FORUM YARINDAN İTİBAREN, KAPATILACAKTIR.
Bismillahirrahmânirrahîm

" Dedim:''Çok yalnızım.”
Dedi: “Ben sana çok yakınım
.”

Bakara: 186 Ayeti Kerime

2

Donnerstag, 1. April 2010, 16:02

Mantığı nedir bu kararın..? O kadar emek var, niye zayi etti insanlar vaktini madem..?

Böyle kapatılırsa kim yazar daha forumlarda..

Zamanında böyle bir yer daha kapanmıştı, ciddi insanların bu işlere çocuk oyuncağı gözüyle bakmasına sebeb olmuşlardı.!

3

Donnerstag, 1. April 2010, 16:09

Bir yaprak dökümü daha mı yaşanıyor.
Yoksa ağaç kökünden mi sarsılıyor.

4

Donnerstag, 1. April 2010, 16:29

Hadi ya çok üzüldüm şahsen :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak: :dişler: :ağlamak:

Zaten modların maşallahı var ne gelen var ne giden bencede kapansın , hala açık durması hata :Trip-3:

Bir de zehracan hanımlar da hazır yok bu aralar , kapanırda vicda azabı çeker inşaAllah :Trip-3:

Nuriye de pek gelmiyor zaten :Trip-3:

Ruhefza ablada bıraktı pek uğramaz oldu

Zaten gidenler oldu , kapansın varlığı yakıyor yokluğu yok ediyor :hmmm:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir.
Sen sadece atacağın ilk adımı düşünmekle yükümlüsün.
Gerisi zaten kendiliğinden gelir...

( ŞEMS-İ TEBRİZİ )

Muhammed

Moderator

• Nachricht senden

6

Donnerstag, 1. April 2010, 16:38

...

*Bir keresinde Üstad'la Ceylan Abi kırda dolaşırken bir keçi sürüsünün yanından geçiyorlarmış. ÜStad Ceylan Abi'ye: "sana şu keçilerden bir tane alayım mı?" demiş. Ceylan abi de cevaben: "Üstadım bu keçileri aldıktan sonra sütünü sağacak birine ihtiyaç olur demiş." Üstad da bu niktedan cevaba tebessümle karşılık vermiş

**Ceylan abiye; Üstad bir yanlışlıktan dolayı hiddet edip, küçük kulunç değneği ile vurduktan sonra, "Size baklava alacağım yemeniz için" deyince, "Ben oklava yedim Üstadım" diye, yine üstadı tebessüm ettirmiş.

*** Yine bir gün, Ceylân Çalışkan'ın amcası oğlu Zeki Çalışkan, Ceylân çalışkan'ın üvey kardeşi Sadık Çalışkan ile reyahin çiçekleri toplamış, Keçili köyü civarında üstada götürmek, hem de orada top oynamak için, yol kenarından giderken Üstad faytonda, Ceylân Çalışkan ise arabanın atını sürmekte iken, yol kenarında giden kardeşini ve amca oğlunu görmüş. Arabayı durdurarak, iki çocuğu da arabaya almışlar. Utanarak topu arkalarına saklamak istemişler. Bu esnada Üstad "Bu nedir?" diye topu sormuş. Zeki Çalışkan utanç içinde cevap verememiş, sadece ve sessizce, suçluluk psikolojisi içinde "Top!" diyebilmiş. Üstad ise "Bu ne işe yarar?" deyince Zeki Çalışkan daha da utanmış, ama yine Ceylân Çalışkan imdada yetişerek, topu tarif etmeye başlamıştı: "Üstadım, bu topu atarlar, tekrar yakalamak için peşinden koşarlar" deyince Üstad "Fesübhanallah" diye tebessümle

Neyse abiler, ablalar, kardeşler hakkınızı helal ediniz. MUHABBET İSYANI BAŞLAMADAN, Nacizane şaka olduğunu ifade edelim... Bu forum inşâAllah, hayırlarla devam edecektir.
Bismillahirrahmânirrahîm

.”

7

Donnerstag, 1. April 2010, 16:40

Yahu biraz daha devam ettirseydiniz ya hazır millet toplanmışken bir iki satır bişeyler paylaşırlardı son anlarımız diye :thumbdown:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Yolun ucunun nereye varacağını düşünmek beyhude bir çabadan ibarettir.

( ŞEMS-İ TEBRİZİ )

Muhammed

Moderator

• Nachricht senden

8

Donnerstag, 1. April 2010, 16:44

beni bir stres bastı ki sorma :)

Sanki ekrandan hücum edilecek gibi, forum birden hareketlendi. KORKTUM :rolleyes:
Bismillahirrahmânirrahîm

.”

9

Donnerstag, 1. April 2010, 16:45

En nihayetinde gayet ciddi bir latife olmuş tebrikler ! =)

10

Donnerstag, 1. April 2010, 16:50

Allah iyiliğini versin Muhammed kardeşim.Geç buldum erken kaybettim diye çok üzüldüm. :ahhh: :şok:

“Der tarîk-ı acz-mendi lâzım amed çâr çiz.Fakr-ı mutlak acz-i mutlak, şükr-ü mutlak, şevk-i mutlak ey aziz.”

11

Donnerstag, 1. April 2010, 16:50

Bence arada bir böyle korkutmakta fayda var , bir an kalabalıkğı görünce Allah Allah noluyor demiştim bir yukarı baktım başlıktan dolayıymış meğer =)

( ŞEMS-İ TEBRİZİ )

12

Donnerstag, 1. April 2010, 16:52

Allah iyiliğini versin Muhammed kardeşim.Geç buldum erken kaybettim diye çok üzüldüm. :ahhh: :şok:
Asıl mod hanımlar panik olsun ablacım biz rahat olalım bence :P

( ŞEMS-İ TEBRİZİ )

Muhammed

Moderator

• Nachricht senden

13

Donnerstag, 1. April 2010, 16:58

:) Gerçekten forum hareketlendi, demek millet giriş yapmıyor. Bakıp bakıp çıkıyorlar :evil:
Bismillahirrahmânirrahîm

.”

15

Donnerstag, 1. April 2010, 17:38

1 nisan şakasının anlamı

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir.

Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir. En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur’an bir elinde İncil “Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım” der.

Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler. Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar “Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz” dediklerin de Haçlı ordusu komutanı “Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur” diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada Şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hıristiyanlar arasında Hile günü olarak kutlanmaktadır ve bu bir gelenek haline gelerek Günümüzde 1 Nisan şakası haline gelmiştir.

Ulaşılabilir net ortamından alıntıdır..

“Ne ciddî yerde, ne de şaka olarak yalan uygun düşmez.”

(Buhari)

16

Donnerstag, 1. April 2010, 18:00

Ozaman kapansın forumun kapıları, yalana giriyor madem , ki yalan sayılırmı ki, herkes bilir ki durduk yere bu forum kapanmaz vardır bir espirisi diye :rolleyes:

( ŞEMS-İ TEBRİZİ )

17

Donnerstag, 1. April 2010, 18:14

1 nisan şakasının anlamı

15. yüzyılın sonlarında, Haçlı ordusu Endülüs Müslümanlarının son kalesini kuşatır. Uzun süren bir kuşatma olmasına rağmen, kış aylarının da etkisiyle, kale korunabilmektedir.

Durumun zorluğunu anlayan Haçlı ordusunun komutanı değişik taktikler düşünmektedir. En sonunda 31 Mart gecesi Kalenin önüne giderek bir elinde Kur’an bir elinde İncil “Şu iki kitap üzerine yemin ederim ki, teslim olursanız bu akşam size bir şey yapmayacağım” der.

Gerekli görüşmelerden sonra canlarının kurtarılması karşılığında Müslümanlar kaleyi teslim ederler. Ertesi sabah, yani 1 Nisan sabahı, Haçlı ordusu komutanı bütün Müslümanların öldürülmesi için emir verir.

Bunun üzerine Müslümanlar “Yemin etmiştiniz, bize söz vermiştiniz” dediklerin de Haçlı ordusu komutanı “Benim sözüm size dün akşam içindi, bugün için size bir sözüm yoktur” diye cevap verir ve bütün Müslümanlar orada Şehit edilir.

İşte o gün bugündür 1 Nisan Hıristiyanlar arasında Hile günü olarak kutlanmaktadır ve bu bir gelenek haline gelerek Günümüzde 1 Nisan şakası haline gelmiştir.

Ulaşılabilir net ortamından alıntıdır..

“Ne ciddî yerde, ne de şaka olarak yalan uygun düşmez.”

(Buhari)

inşalllah doğru bir alıntı değildir.
hy120 nickim değişti

Alpaslan

Schüler

• »Alpaslan« ist männlich

Beruf: Inşaat sektöründe

Hobbys: Hizmet

• Nachricht senden

18

Donnerstag, 1. April 2010, 23:37

Muhabbet Fedaileri / Forum kapatilacak

selamunaleyküm
sakasi bile kötü
saygilarimla
Alp.

19

Freitag, 2. April 2010, 07:25

FORUM KAPATILSIN

Evet forum kapatılsın.

bende dahil bu foruma üye binlerce üye

bakıyorsun en çok 52 kişi ismen ve cismen girmiş

bir günde en fazla 600 lerde bir giriş var

ne bu?

bende dahil herkez bir kritik yapmalı.

bilhassa görevliler

her görevli 10 kişiye ulaşsa

bile günlük 100 lerce kişi girer demek

Allah Razı olsun Euronur sitesi çok emek sarfediyor.

böyle kaliteli bir forumu bizlere takdim ediyor.

biz ne yapıyoz

lütfen bakıp kaçıyoruz.

Ey ziya kendine gel bir davam var diyorsun. ama ehli dünyanın sitelerine gösterdiğin ilgiyi burada esirgiyorsun.

Ben bir nisan şakası yapmıyorum. ilgisiz kalınacaksa forum kapansın daha iyi,

Ama forumun kapanmaması için hiç olmassaa günlük bu forumu ismen ve cismen ziyaret edecem.

ÇOK GÜZEL FORUM bu ilgisizlik niye?

niye? niye?
Ümirvâr olunuz: şu istikbal inkilâbı içinde en yüksek gür sadâ islâmın sadâsı olacaktır

:thumbsup:

Thema bewerten