Sie sind nicht angemeldet.

Lieber Besucher, herzlich willkommen bei: Muhabbet Fedâileri. Falls dies Ihr erster Besuch auf dieser Seite ist, lesen Sie sich bitte die Hilfe durch. Dort wird Ihnen die Bedienung dieser Seite näher erläutert. Darüber hinaus sollten Sie sich registrieren, um alle Funktionen dieser Seite nutzen zu können. Benutzen Sie das Registrierungsformular, um sich zu registrieren oder informieren Sie sich ausführlich über den Registrierungsvorgang. Falls Sie sich bereits zu einem früheren Zeitpunkt registriert haben, können Sie sich hier anmelden.

1

Freitag, 13. Februar 2009, 20:15

Hasenatım senin atandandır seyyiatımda senin kazanda..?

Bu hakikate vakıf olan ârif, "Yâ ılâhî! Hasenatım senin atândandır. Seyyiatım da senin kazândandır. Eğer atân olmasaydı helâk olurdum" der."

Burasını nasıl anlamamız gerek

2

Freitag, 13. Februar 2009, 23:24

Re: Hasenatım senin atandandır seyyiatımda senin kazanda..?

Zitat von »"karatoprak1975"«

Bu hakikate vakıf olan ârif, "Yâ ılâhî! Hasenatım senin atândandır. Seyyiatım da senin kazândandır. Eğer atân olmasaydı helâk olurdum" der."

Burasını nasıl anlamamız gerek

"Sana her ne iyilik erişirse Allah'tandır. Sana her ne kötülük gelirse, o da kendi kusurun sebebiyledir." Nisâ Sûresi, 4:79.

Ve keza, şuurî olmaksızın, senin lehine ve aleyhine çok fiiller cereyan etmektedir. O fiiller şuurî oldukları halde, şuurun taallûk etmediğinden sâbit olur ki, o fiillerin fâili bir Sâni-i Zîşuurdur. Ne sen fâilsin ve ne senin esbabın... Binaenaleyh, mâlikiyet dâvâsından vazgeç. Kendini mehasin ve kemâlâta masdar olduğunu zannetme. Ve kat'iyen bil ki, senden sana yalnız noksan ve kusur vardır. Çünkü, sû-i ihtiyarınla, sana verilen kemalâtı bile tağyir ediyorsun. Senin hanen hükmünde bulunan cesedin bile emanettir. Mehasinin hep mevhubedir; seyyiatın meksûbedir. =Mesnevi-i Nuriye=

3

Mittwoch, 18. Februar 2009, 16:08

Allah razı olsun yeni pınar

Zehracan

Super Moderator

Hobbys: Risale-i Nur, DUA...

• Nachricht senden

4

Mittwoch, 18. Februar 2009, 17:02

Hem soru hemde cevap icin Allah razi olsun.. :çiçek2:
"İnsan vardır fark edilmez süsünden.
Kimi farksızdırkoyun sürüsünden.