You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

1

Friday, February 13th 2009, 8:15pm

Hasenatım senin atandandır seyyiatımda senin kazanda..?

Bu hakikate vakıf olan ârif, "Yâ ılâhî! Hasenatım senin atândandır. Seyyiatım da senin kazândandır. Eğer atân olmasaydı helâk olurdum" der."

Burasını nasıl anlamamız gerek

2

Friday, February 13th 2009, 11:24pm

Re: Hasenatım senin atandandır seyyiatımda senin kazanda..?

Quoted from ""karatoprak1975""

Bu hakikate vakıf olan ârif, "Yâ ılâhî! Hasenatım senin atândandır. Seyyiatım da senin kazândandır. Eğer atân olmasaydı helâk olurdum" der."

Burasını nasıl anlamamız gerek

"Sana her ne iyilik erişirse Allah'tandır. Sana her ne kötülük gelirse, o da kendi kusurun sebebiyledir." Nisâ Sûresi, 4:79.

Ve keza, şuurî olmaksızın, senin lehine ve aleyhine çok fiiller cereyan etmektedir. O fiiller şuurî oldukları halde, şuurun taallûk etmediğinden sâbit olur ki, o fiillerin fâili bir Sâni-i Zîşuurdur. Ne sen fâilsin ve ne senin esbabın... Binaenaleyh, mâlikiyet dâvâsından vazgeç. Kendini mehasin ve kemâlâta masdar olduğunu zannetme. Ve kat'iyen bil ki, senden sana yalnız noksan ve kusur vardır. Çünkü, sû-i ihtiyarınla, sana verilen kemalâtı bile tağyir ediyorsun. Senin hanen hükmünde bulunan cesedin bile emanettir. Mehasinin hep mevhubedir; seyyiatın meksûbedir. =Mesnevi-i Nuriye=

3

Wednesday, February 18th 2009, 4:08pm

Allah razı olsun yeni pınar

Zehracan

Super Moderator

Hobbies: Risale-i Nur, DUA...

• Send private message

4

Wednesday, February 18th 2009, 5:02pm

Hem soru hemde cevap icin Allah razi olsun.. :çiçek2:
"İnsan vardır fark edilmez süsünden.
Kimi farksızdırkoyun sürüsünden.