You are not logged in.

Dear visitor, welcome to Muhabbet Fedâileri. If this is your first visit here, please read the Help. It explains in detail how this page works. To use all features of this page, you should consider registering. Please use the registration form, to register here or read more information about the registration process. If you are already registered, please login here.

umitvar

Trainee

• "umitvar" started this thread

• Send private message

1

Wednesday, July 28th 2004, 4:21pm

Risale-i Nur'da "İttifak" Kavramı

Risale-i Nur'a göre ittifak kimlerle ve nasıl olmalıdır. ıttifak kavramını fert bazında mı yoksa meşrep bazında mı değerlendirmek gerekir.

Risale Okuyorum

Üyeliği İptal Edildi

• "Risale Okuyorum" is male
  • "Risale Okuyorum" has been banned

Occupation: Öğrenci

Hobbies: İnternet, Risale-i Nur

• Send private message

2

Wednesday, July 28th 2004, 7:05pm

ıttifak ve ittihad kavramlarının karıştırılmaması gerektiğini öncelikle belirtirken, ittifak gayede de olabilir, dinler arasında da olabilir, ikili ilişkilerde ortak bir gaye için de olabilir. Ama meşrep için ittifak kelimesi yerine oturmayabilir.
"şimdi oku, kabirde okuyamazsın!" (Zübeyir Gündüzalp)

3

Thursday, July 29th 2004, 2:46pm

meşrreplerde gayede ve esasta ittifak ile beraber
mesailde, teferruatta ihtilaf edebilirler
Hazırlanınınz! Başka daimi bir memlekete gideceksiniz.öyle bir memleket ki bu memleket ona nisbeten bir zindan hükmündedir.

Occupation: öğrenci

• Send private message

4

Tuesday, August 3rd 2004, 12:18am

Bu konuda ihlas risalesinde gerekli bilgiyi elde edebilirsiniz
k.i.b

umitvar

Trainee

• "umitvar" started this thread

• Send private message

5

Wednesday, August 11th 2004, 12:07pm

ıhlas risalesindeki dokuz emirin bir maddesi şöyle: "Ve ehl-i hakla ittifak, tevfik-i ılâhînin bir sebebi ve diyanetteki izzetin bir medarı olduğunu düşünmekle"..

burada "ehl-i hak" kapsamına kimler girmektedir..mesela inançsız bir insan başörtüsüne destek veriyorsa bu kişi ehl-i hak kapsamına girermi.. ehl-i hakla ittifak etmenin diyanetteki izzetin bir medarı olmasını ne demektir..

wcf.user.socialbookmarks.titel

Rate this thread